Skocz do zawartości

Ustawa o kierujących pojazdami


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Jak się Kolegom podoba zapis o konieczności powiadamiania starosty najpóźniej dzień roboczy po rozpoczęciu kursu, o liście kursantów i ich wszystkich zajęciach?

Urzędnik w moim starostwie powiedział, że każdy kto zaczyna kurs ma mieć zaplanowane wszystkie wykłady i jazdy, zaś wypełniony formularz ma trafić do starostwa. Czyli osoba, która nie jest w stanie zaplanować wszystkich jazd, nie może zostać dopuszczona do kursu! - tak powiedzieli...

Co Wy na to?

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny debilizm, jakie szczesci, ze pod to nie podlegam !

 

Niemniej moj szef wystapil ostatnio o rozplanowanie jazd dla kursantow o profil intensywnym ( 27 jazd x 45 min w tym szkolenie specjalne 12 h x 45 min ) rozpiska dotyczyla sie dni jak i godzin w jakich szkolenie nastapi.

 

Podali recepte jak to wykonac ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Jak się Kolegom podoba zapis o konieczności powiadamiania starosty najpóźniej dzień roboczy po rozpoczęciu kursu, o liście kursantów i ich wszystkich zajęciach?

Urzędnik w moim starostwie powiedział, że każdy kto zaczyna kurs ma mieś zaplanowane wszystkie wykłady i jazdy, zaś wypełniony formularz ma trafić do starostwa. Czyli osoba, która nie jest w stanie zaplanować wszystkich jazd, nie może zostać dopuszczona do kursu! - tak powiedzieli...

Co Wy na to?

 

To jakiś żart?

Jeśli nie, to kolejny przepis wymuszający krętactwo. Będzie się taki papierek dostarczało, a potem jeździło jak komu będzie pasowało. Do czasu, aż zaczną nasyłać lotne kontrole. Paranoja :banghead:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej mamy urzędników, tym więcej debilizmów będzie powstawać.

W dodatku za nasze pieniądze tam siedzą barany !

 

Szkoda że w Polsce tak niewielu ludzi ma liberalne podejście do sprawy... A potem sami się dziwią że ich te debilne przepisy dopadają...

 

PS: Jeśli wprowadzą kolejne ograniczenia prędkości, to zdejmuję blachę i leję na kontrole drogowe. To chyba jedyny sposób na normalne życie w tych idiotycznych warunkach.

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie wystarczy tylko dodać że będzie gorzej ;)

Mamy demokrację i postępującą biurokracje i pamiętajmy że to wszystko dla naszego własnego dobra i bezpieczeństwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplanowanie całego kursu i godzin jazd. Z czego to wynika?

 

Bo oprócz:

Art. 27. 1. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców jest obowiązany:

 

przedstawić staroście właściwemu ze względu na miejsce prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców, najpóźniej w następnym dniu roboczym od dnia rozpoczęcia kursu, informację o terminie, czasie i miejscu, w których będą prowadzone zajęcia, wraz z listą uczestników kursu;

Nie realne jest podać im gdzie się będzie odbywać szkolenie. Czy ja wiem o której godzinie na której ulicy się będę znajdował? Albo czy terminu nie zmienię, bo pogoda pokrzyżuje plany?

 

Nic więcej nie napisano i uważam, że to jego nadinterpretacja.

Jak z policjantem, który mnie zatrzymał. Rzecze do mnie:

- Wie pan jakie popełnił pan wykroczenie?

- Nieee

- Szkoli pan kurstanta będąc na motocyklu, nie wolno tak szkolić.

- A który artykuł ustawy o tym informuje?

- No nie podam panu teraz artykułu, ale tak jest.

- Nie, nie ma tak.

- Było na pewno 6 lat temu

:banghead:

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy spotkanie z urzędnikami starostwa, odpowiedzialnymi za osk. Pan kierownik referatu przygotował nam formularze (sami wymyślili), w które mamy wpisywać zaplanowane z góry wszystkie zajęcia - teoretyczne (żaden kłopot) i praktyczne (problem).

Odpowiedziałem, że to bez sensu, a pan urzędnik, że mamy się dostosować, gdyż nieprawidłowości w prowadzeniu osk grożą odebraniem pozwolenia.

Debil nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co będzie gdy kursant chce przełożyć jazdę lub ją odwołać, bo jest chory i niczego na razie zaplanować nie może.

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz: ustawa nie definiuje słowa "kurs". Nie ma w niej zapisu, że gdziekolwiek występuje słowo "kurs" oznacza szkolenie teoretyczne i praktyczne. Może matołom z sejmowej komisji chodziło tylko o teorię? Ale cóż z tego, gdy my podlegamy bezpośrednio starostwu, którego urzędnicy mają być dla nas wyrocznią.

 

Co do policjanta i czepiania się realnego szkolenia, to mam od jedenastu lat tę samą śpiewkę: poproszę legitymację i dane przełożonego, gdyż mam uzasadnione podejrzenie, że jest pan osobą przebraną za policjanta a nie policjantem.

Za pierwszym razem gdy to mówiłem, zacząłem się jąkać ze stresu, ale wyjąkałem - mina policjanta bezcenna!

Potem szło jak z płatka :-)

 

Co do wspomnianych nadgorliwych urzędników, to namierzę numer telefonu do nich i podam - zainteresowani będą mogli zadzwonić.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz: ustawa nie definiuje słowa "kurs". Nie ma w niej zapisu, że gdziekolwiek występuje słowo "kurs" oznacza szkolenie teoretyczne i praktyczne. Może matołom z sejmowej komisji chodziło tylko o teorię? Ale cóż z tego, gdy my podlegamy bezpośrednio starostwu, którego urzędnicy mają być dla nas wyrocznią.

Otóż to. Na początku jak przeczytałem po łebkach, to sobie pomyślałem, że problemu nie będzie, ale faktycznie nie ma mowy o samej teorii. Pier... bubel legislacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy spotkanie z urzędnikami starostwa, odpowiedzialnymi za osk. Pan kierownik referatu przygotował nam formularze (sami wymyślili), w które mamy wpisywać zaplanowane z góry wszystkie zajęcia - teoretyczne (żaden kłopot) i praktyczne (problem).

Odpowiedziałem, że to bez sensu, a pan urzędnik, że mamy się dostosować, gdyż nieprawidłowości w prowadzeniu osk grożą odebraniem pozwolenia.

Debil nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, co będzie gdy kursant chce przełożyć jazdę lub ją odwołać, bo jest chory i niczego na razie zaplanować nie może.

 

Uwazam,ze ustnie czyli na gebe nic nie zalatwicie, jedynie pisemna korespondencja moze przyniesc jakakolwiek zmiane.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo poszło. Czekamy aż się ustosunkują.

Ciekawe jak w innych regionach urzędnicy interpretują ten zapis ustawy?

Popytajcie znajomych, może gdzieś są normalne urzędy?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że szybko ten artykuł zostanie poprawiony. Nie wyobrażam sobie innego planowania kursu, niż jak dotychczas. Aktualnie lekcje jazdy planujemy z tygodnia na tydzień. Większe wyprzedzenie nie ma sensu, bo najczęściej w związku z pracą osób szkolonych te zajęcia trzeba przekładać, odwoływać itp. Czasami czynnik pogodowy nie pozwala na zrealizowanie lekcji, ale to sporadycznie następuje. Jak już Vatzeque napisał, mamy do czynienia z bublem prawnym.

 

Nawet w art. 139 określającym datę wejścia w życie nowej ustawy, a konkretnie datę funkcjonowania nowych kategorii motocyklowych, jest trochę niejasności.

 

Moje wątpliwości budzi obowiązek uczestnictwa w regularnych szkoleniach dla instruktorów. Jestem ciekaw kto będzie nas uczył i czego? Skąd moje wątpliwości? Całkiem niedawno uczestniczyłem w głośnym na cały kraj szkoleniu "Wzrost Kompetencji Kadry OSK". Szkolenie było realizowane przede wszystkim w ośrodkach ruchu drogowego. Czy koledzy instruktorzy też tak wyśmienicie tracili czas jak ja w Lublinie? Szkolenie nie było drogie, jakieś 100zł z groszami (wykorzystano fundusze UE), ale nawet na darmowe bym narzekał :) Przekonałem się, że prowadzący szkolenie lubelscy egzaminatorzy są fatalnymi szkoleniowcami. Dodam więcej, nie potrafią biegle czytać po polsku, bo szkolenie w ich wydaniu polegało na przeczytaniu slajdów prezentacji z ciągłym jąkaniem i pomyłkami.

Jedynie jeden wykład prowadzony przez psychologa transportu Andrzeja Markowskiego był godny uwagi.

Poza tym kilka godzin w plecy. Do tej pory nie wiem jaki cel miało to szkolenie.

Jeśli tak mają wyglądać coroczne szkolenia dla instruktorów - ja dziękuję.

 

Tak na marginesie:

pewnie już o tym wspominałem, że swego czasu do lubelskiego inspektoratu napływały masowo skargi, ze strony konkurencyjnych szkół jazdy, że szkolę niezgodnie z przepisami. Dlaczego? Bo jeżdżę z kursantem jako "plecak" :) Niedawno policjant (nie z drogówki) chciał zabrać nam kartę zajęć w trakcie kontroli. Dlaczego? Bo jechałem z kursantem na jednym motocyklu. Po wykonaniu wielu tel. oddał kartę, ale zapewniał stanowczo, że wydz. komunikacji dowie się o tym :)

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym sezonie szkolenia jako plecak (2000 rok) spotykałem się codziennie z policjantami, którzy stawiali mi zarzut niewłaściwego szkolenia.

Żaden nie był w stanie podać przepisu, który by tego zabraniał. Byli tacy, którzy próbowali zabronić mi dalszej jazdy z kursantem na jednym motocyklu, ale spytanie o legitymację załatwiało sprawę.

Obecnie jest nas już kilkunastu instruktorów w Warszawie, jeżdżących na tylnym siodełku, zaś policja nie zwraca na nas uwagi :-)

 

 

Wracając do tematu: ciekawe jak do "cudownego" zapisu nowej ustawy ustosunkowali się urzędnicy wielkopolscy?

Konrad, dziel się wiedzą :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - śledzę temat ale nic nie piszę ponieważ nic konkretnego nie mam do napisania :biggrin:

m.in. ten problem przedstawiałeś już na początku roku jak toczyły się dyskusję na temat nowej ustawy o kierujących

osobiście na żadnym spotkaniu z urzędnikami w sprawie realizowania zapisów ustawy o kierujących nie miałem okazji jeszcze uczestniczyć

w tym konkretnym przypadku problem dotyczy raczej mojego szefa więc na razie nie przejmuję się nadmiernie :icon_biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję porozmawiać z inspektorem z lubelskiego urzędu. Wiem już, że panowie w urzędzie na razie spokojnie podchodzą do sprawy. Nie snują interpretacji tego co w ustawie, ale niecierpliwie czekają na przepisy wykonawcze. Na dzień dzisiejszy nie zajmują żadnego stanowiska jak to może, lub będzie wyglądało. Aczkolwiek inspektor przyznał, że nie wyobraża sobie aby szkoły jazdy, od najmniejszych do największych ośrodków były w stanie zaplanować na "dzień dobry" pełny harmonogram zajęć każdej osoby szkolonej. Oczywiście poza zajęciami teoretycznymi, które stosunkowo łatwo da się zaplanować.

 

Inspektor podkreślał jeszcze jeden aspekt sprawy: KARA za niedostarczenie w terminie lub za późniejszą niezgodność dokumentacji, z faktycznym stanem w trakcie szkolenia.

Cóż, okazuje się, że szkoły wystawiają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia poświadczając nieprawdę. Trudno cały proceder udowodnić, a to jest poważny problem. Ale ośrodki będą karane za błędy w tej całej "papierologii" jakiej wymaga nowa ustawa.

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...