Skocz do zawartości

Ustawa o kierujących pojazdami


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jak było, to ja chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz: urzędnicy nie znają się na rzeczach o których decydują.

Ciekawe, czy osoba która to pisała (projekt rozporządzenia) straci pracę za kompromitowanie resortu? Obawiam się, że chyba nie.

Dodam tylko, że stopniowanie prawa jazdy na motocykl jest niezgodne z Konstytucją. Jeśli już, to czemu nie stopniujemy prawa jazdy kat B bardziej niż do tej pory.

Skoro urzędnicy argumentują stopniowanie prawka troską o obywatela, to czemu rozdają uprawnienia instruktora nauki jazdy osobom, które nie potrafią jeździć?

Proponuję kategorię B2 (analogicznie do motocyklowej) pozwalającą na prowadzenie samochodów do 60KM i przeliczniku mocy na masę nie większym niż 0,06 KM/kg masy własnej.

 

 

EDIT: literówki

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 1500 ino 3000, ale jednokrotnego wyboru.

Ja się obawiam czego innego. Otóż na egzaminie teoretycznym na instruktora techniki jazdy trafiłem na pytanie:

Hamując awaryjnie motocyklem szosowym należy:

a) wcisnąć obydwa hamulce jednocześnie bez wciskania sprzęgła

b) wcisnąć obydwa hamulce jednocześnie oraz sprzęgło

c) wcisnąć najpierw hamulec przedni a następnie tylny

Ja się pytam, czy motocykl jest wyposażony w ABS czy nie, ale przewodniczący komisji egzaminacyjnej nie chciał odpowiedzieć...

Dla kategorii C i D było pytanie o dopuszczalną liczbę regeneracji opony, gdzie odpowiedzi proponowane mijały się z tym co mówią producenci i autoryzowani importerzy opon różnych marek.

Znów urzędnicy nie znają się a decydują.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zrobić protest,manifestacje =zakorkować z 10 głownych ulic w Wawie to może im przejdzie ochota na durne pomysły.Oczywiście trzeba to zgłosić do urzędu aby wszystko było legalnie.

Samym protestem wyjdziesz na zadymiarza. Trzeba by merytorycznie wytknąć wszystkie błędy i zaproponować własną wersję dokumentu.

 

P.S.

Stopniowanie prawka to małe piwko przy konieczności machania przed zakrętami. Czy można dziś zarejestrować motocykl bez kierunkowskazów?

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykla z zatapiaczem nie mam od kilkunastu lat...

W maszynach szkółkowych kraniki są sterowane podciśnieniowo, zaś egzaminacyjna maszyna nie ma kranika wcale...

Jak tu żyć, szkolić i egzaminować?..

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby merytorycznie wytknąć wszystkie błędy i zaproponować własną wersję dokumentu.

Pod warunkiem że oni są w stanie rozumieć co sie do nich mówi,a to jest już rzecz dyskusyjna.Przeważnie rozmowa z urzednikiem przypomina "ja o zupie ty o dupie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zdawałem prawo jazdy na kategorię A...koszmar,pczy czym jest wiele głupich zasad i zagadnień,które nie są potrzebne,mało tego zagrażają bezpieczeństwu...np.podczas egzaminu mieliśmy dwa kaski,rozmiar s i xxl,jako że ska nie chciała mi się wcisnąć na mój czerep,pozostała xxl, w której mogłem się utopić...kamizelka(nowa kosztuje pewnie z 10 zł) nie dopinała się,bo rzepy już były wyrobione a szanowny pan egzaminator bez przerwy na to zwracał uwagę,żeby była zapięta...zębami miałem ją trzymać?! laska, która zdawała plac przede mną była na tyle niska,że nie mogła samodzielnie sprawdzić światła stopu no i pan egzaminator miał polewkę,laska trochę mniejszą..stała rozdygotana i wkurzona... no i szczytem jest zdejmowanie ze stopki,przepychanie motoru ok. 5 metrów i stawianie na stopce...po co?na rozgrzewkę jak będę moją shadow 600c do domu 10 km pchał?! egzamin teraz na kategorię A to jawna bzdura.Zmiany muszą być..ale przemyślane i skonfrontowane z rzeczywistością a nie po to aby jak najwięcej ludzi oblać i trzepać kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany to podobno po to aby wyrównać standardy z EU. Ciekawe jakie standardy? Dla pilotów NASA? W UK na ten przykład wystarczy umieć jeździć motocyklem (nie mylić z "jechać") i egzamin zdany. No i przepisy też trzeba znać, ale przepisy są tam dla ludzi a nie dla cyborgów i geniuszów potrafiących rozgryźć debilizm owych przepisów w ułamku sekundy. U Nas niestety każdy przepis powinien mieć dopisek "co autor miał na myśli" i na kursie właśnie pod tym kątem powinno się rozpatrywać przepisy kodeksu drogowego, analizując krok po kroku niczym dzieła Shakespeare`a czy innego Pitagorasa.

 

 

Taka sytuacja zabawna - niedawno skończyłem kurs kat.B. Część godzin wyjeździłem z instruktorem płci męskiej, z dziadkiem który szkoli kat.A,B i C. Tak sobie gadaliśmy podczas jazdy i pytam go czy uczy kursantów przeciwskrętu.A On pyta "A co to jest?" :eek: No to mu tłumaczę co z czym i do czego a on to kwituje "pie**olisz, nie da się tak..." :eek: W kat.B też mi namieszał bo nauczyłem się parkować jedną metodą a On mi inną wciskał i wszystko pomieszał we łbie, zapewne na parkowaniu obleję egzamin, jeśli w ogóle wyjadę z placu bo to wcale mi nie wychodzi. :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże, 3 stycznia egzamin. Kiepska data, na Sylwestra będę musiał się oszczędzać... :flesje:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się okaże, 3 stycznia egzamin. Kiepska data, na Sylwestra będę musiał się oszczędzać... :flesje:

 

Qurim co jest na tym placu takiego strasznego,że masz nie wyjechać?

 

 

Co do egzaminu na motocykl,to przepychanie ma na celu sprawdzenie czy delikwent ma pojęcie jak się zabrać za to.

Zestresowana i niska dziewczyna mogła poprosić egzaminatora o potwierdzenie działania światła stopu.

Edytowane przez zino cbrf2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...