Skocz do zawartości

Motorynka


Funny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem...

 

 

Kupilem sobie motorynke ale byl wyrobiony gwint do wkrecenie tlumika w cylindrze... Porzyczylem cylinder od kolegi zalozylem go ale przed tym nie sprawdzilem czy ma dobry gwint, dopiero po zalozeniu zobaczylem ze ma zerwany rowniez gwint. Wiec zalozylem ten stary i mu odnioslem. Gdy probowalem go potem odpalic jakos dziwnie chodzil. Tak lekko 1 raz zapalil a potem wcale. Koledzy mowili ze mozliwe jest ze cos tam zerwalem. Czy jest mozliwe ze moglem tam cos zerwac? jezeli tak to co to jest i czy da rade to naprawic :((

 

 

 

Pozdrawiam Łukasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem...

 

 

Kupilem sobie motorynke ale byl wyrobiony gwint do wkrecenie tlumika w cylindrze... Porzyczylem cylinder od kolegi zalozylem go ale przed tym nie sprawdzilem czy ma dobry gwint, dopiero po zalozeniu zobaczylem ze ma zerwany rowniez gwint. Wiec zalozylem ten stary i mu odnioslem. Gdy probowalem go potem odpalic jakos dziwnie chodzil. Tak lekko 1 raz zapalil a potem wcale. Koledzy mowili ze mozliwe jest ze cos tam zerwalem. Czy jest mozliwe ze moglem tam cos zerwac? jezeli tak to co to jest i czy da rade to naprawic :((

 

 

 

Pozdrawiam Łukasz!

 

Hehehehe. Typowy uzytkownik motorynki :D

 

Skoro oni powiedzieli Ci ze cos zerwales to niech powiedza co. Tak mozesz tylko urwac szpilke albo gwint swiecy.

Wykrec swiece wygrzej nad palnikiem. To motorynka. Tam wszystko od czasu do czasu sie psuje. Najczesciej swieca sie zalewa.

Ja swoja pol dnia jezdzilem i 3 dni naprawialem. Tak sie zaczela moja przygoda z mechanika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic czerwonego. A gwint do cylindra jest dobry a iskra tez jest. Ja tam ich wole nie pytac maja po 15 lat wole spytac bardziej doswiadczonych ludzi. a jezeli zerwalem pierscienie to bedzie trzeba kupic nowe. A moglo cos sie jeszcze stac ?

 

A podparte zawory wydechowe czyli jak? co mam zrobic ?;(

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 15lat można mieć motorynke w jednym palcu :) Założyłeś nową uszczelke pod głowice?

A jeżeli "zerwałeś" pierścienie to możesz mieć cylinder do wymiany. Raczej trzeba ponownie rozebrać i obejrzeć. A zawory na razie zostaw, producent bardzo skutecznie wyeliminował ten problem i gwarantuje że ciebie to nie dotyczy :icon_twisted:

Edytowane przez wojtek2812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie włożyłeś dobrze pierścieni motorynka odpaliła ale zaraz pękł i masz problem teraz, gorzej jak kawałek pierścienia wpadł do środka skrzyni korbowej ale możliwe że wypadł przez kanały w cylindrze ;) musisz rozebrać na spokojnie bez nerwów. Może dałeś już zbyt mocno zużytą uszczelkę między cylinder a głowicę albo zapomniałeś o niej. Co do zerwanego gwintu w cylindrze można to naprawić odpowiednio zrobioną obejmą skręcaną na śruby lub też dać do nagwintowania i dorobić nakrętkę ale to nie jest skuteczne rozwiązanie, najlepsza obejma.

Edytowane przez lisek508

Motorynka -> Komar jajcun ->WSK 125 x3 -> ETZ 150 -> ETZ 250 -> GS500 -> FZR600/SC33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint do swiecy w cylindrze jest dobry. Wszystko z nerwow robilem i nie patrzylem sie czy jest tam jakas uszczelka czy pierscienie. To moj 1 motor i nie chce zeby po 2 tygodniach juz szedl na zlom. :( Mozecie mi zrobic instrukcje co i jak mam robic? bede bardzo wdzieczny ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij głowicę, potem cylinder, sprawdź w jakim stanie są pierścienie tłokowe i gładź cylindra. Prawdopodobnie nie ułożyłeś pierścieni, lub założyłeś na odwrót tłok.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tloku w ogole nie sciagalem. Pierscienie kupi mi dzis tata jak bedzie wracal z pracy zaloze je i dam znac jak jest. gladz cylindra nie jest porysowana. Czy moze bedzie dobrze jak ja wyczyscze?

 

A moze to byc tylko wina ze lekko chodzi i nie zapala przez niezalozenie plastikow miedzy glowica a cylindrem i miedzy cylindrem a tlokiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o te uszczelki. Jutro sobie kupie i zobacze. Dzis nie zakladalem pierscieni nie patrzylem na nie bo zobaczylem ze nie mam uszczelek i gdy zaczynam odpalac ucieka powietrze i mysle ze to przez to tak lekko odpala. Jutro zaloze uszczelki i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...