Jump to content

niezawodna 125ccm (250ccm) na dojazdy do pracy


Recommended Posts

czesc.

poszukuje jakiejs 125 w 4t na dojazdy do pracy (moze byc w stylu mini enduro, sporta naked nawet skuter).

warunek jest taki zeby sie nie psuła bo moze bedzie lpg.

 

myslalem nad ybr 125 ale po krótkiej rozmawie z walscicielem nauki jazdy i mowil ze ybr 250 to nie jest dobry motocykl bo sie troche psuje przebieg ok 20 tys km. naprawy nie byly powazne bo sam je robił. czy ybr 125 to to samo co ybr 250?

 

moze cbr 125?

dr 125?

co byscie polecili jakich skuterkow unikac? kymco dobre jest?

Edited by DrPlama
Link to comment
Share on other sites

Honda CBF 125, NOWA(a wiec z awariami nie powinno być problemu) ok 10tys zł Producent deklaruje spalanie na poziomie 2L/100km

 

:flesje:

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Link to comment
Share on other sites

honda :D xr/xlr 125

 

bierz enduro w mieście najpraktyczniejsze- nie boi się dziur, piachu , wody, robót drogowych, progów zwalniających

 

dr125 cóż.... padają głowice, wypadają zawory......

 

xr 125 ma trochę ,,niewymiarowe koła'' przód bodajrze 19 tył 16 czy 17 ,,oemowskie'' opony jeśli nie palisz gumy starczają na bardzo długo ale jak wyłysieją to będziesz miał mniejszy wybór niż do xlr 125 która ma przód 21 tył 18....

 

w motocyklu palącym 3/100 chcesz jeszcze LPG ??!! japierdziele myślałem że ja jestem skąpy i każdą złotówkę dzielę na 4..... kumplowi xr 125 przy trasie 70-80km/h z łagodnym przyśpieszaniem paliła 3/100, w mieście i w trasie przy pałowaniu(przeciąganie na biegach i krótkie odcinki z zawrotnym vmaxem=100km/h :D ) 4-4.5/100....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Link to comment
Share on other sites

Budget ?

 

:crossy:

4-5 tys za jak najmłodszą uzywke

nowka odpada bo gwarancja mija się z celem załozenia lpg

ma to byc bezawaryjne tak ze jak rano wybieram sie do roboty ma nie robic problemów...

 

biore pod uwage rózniez skuter - tylko jaki? jakie firmy brac pod uwage a jakcih nie brac?

Link to comment
Share on other sites

xr 125 ma trochę ,,niewymiarowe koła'' przód bodajrze 19 tył 16 czy 17 ,,oemowskie'' opony jeśli nie palisz gumy starczają na bardzo długo ale jak wyłysieją to będziesz miał mniejszy wybór niż do xlr 125 która ma przód 21 tył 18....

 

w motocyklu palącym 3/100 chcesz jeszcze LPG ??!! japierdziele myślałem że ja jestem skąpy i każdą złotówkę dzielę na 4..... kumplowi xr 125 przy trasie 70-80km/h z łagodnym przyśpieszaniem paliła 3/100, w mieście i w trasie przy pałowaniu(przeciąganie na biegach i krótkie odcinki z zawrotnym vmaxem=100km/h ) 4-4.5/100..

 

Pasują do niej opony firmy Metzeler oraz oryginalne Pirelki też są dobre. Co do Lpg czy warto montować to do sprzętu który pali 3-4,5 L ? Wątpię. Xr 125 jest dobrym sprzętem , mojej nie udało mi się rozpędzić wyżej jak 95km/h -_- ale po co komu więcej :icon_biggrin: , ten motor daje wystarczająco frajdy z jazdy i nie potrzebny mu vmax rzędu 140km/h ( a zawsze można z tyłu mniejszą zębatkę dać).

 

Ja u siebie wymieniłem oryginalną żarówkę z przedniej lampy na H4 i teraz odpowiednio oświetla drogę , wcześniej strach było jechać szybciej jak 30km/h.

Edited by dahu
Link to comment
Share on other sites

4-5 tys za jak najmłodszą uzywke

 

To raczej tylko CBR 125 R albo wygodniejsza XR 125

 

:crossy:

Link to comment
Share on other sites

Jak na dojazdy do pracy i jak najmłodsze i mało problemowe - to wejdź w skuter KYmco - 125 chyba people albo jakoś tak. Nowa 6 kosztuje, więc roczną, dwuletnią spoko za 4 znajdziesz. Może nie jest najpiękniejszy, ale najbardziej praktyczny z całej tej listy. I lepiej się w słabą pogodę sprawdzi :) . A ponieważ to KYMCO, to i nie ma się specjalnie co psuć.

A 3 litry ci spali, jak będziesz grzał na maksa :happy: (choć co tu grzać przy 14 kucykach).

Edited by maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Link to comment
Share on other sites

Polecam Varadero, najlepszy sprzęt w 4T..

Do przeciskania się w korkach,- bajka..

 

Moje varadero ma nawinęte 26'000km,- żadnej awarii..

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/148254-sprzedam-honde-varadero-xlv-125/

Podbijam i potwierdzam

 

U mnie 14000km i zadnej awarii

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam

 

Noszę się właśnie z zamiarem zakupu pierwszego mojego motocykla, którym planuje dojeżdżać w sezonie do pracy.

Do roboty mam 40 km więc 80 km dziennie trzasnę na bank co wygeneruje w sezonie spory przebieg pewnie tak z 10000km rocznie. Część trasy do roboty 20 km mam po trasie a następne 20 km po mieście. Ja mam 178 cm wzrostu i ważę 78 kg.

Motorkiem czasem chciałbym także polecieć gdzieś dalej w traskę jakieś 200-250 km. Na sprzęt planuję wydać do 8 tysi.

I tu moje pytanie co byście mi polecili rozsądnego do takiego jeżdżenia? Chciałbym aby był to w miarę ekonomiczny sprzęt tak ze spalaniem do 4l/100km. Myślę o pojemnościach 125-250.

 

Obecnie najbardziej przekonuje mnie Yamaha YBR 125 tylko nie wiem czy na takie przeloty 80 km dziennie 125cm to nie za mało. Wolał bym coś 250 cm.

Widziałem na otomoto Romety DIVISION 249 cm tylko pytanie czy coś takiego mi się zaraz nie rozleci jak będę takie przebiegi trzaskał.

 

Czytałem troszkę podobnych tematów ale nigdzie nikt nie myślał o takich rocznych przebiegach . Co byście mi polecili? Jakie przebiegi wogule wytrzymują 125-250 ?

Link to comment
Share on other sites

jesli chcesz YBR to wolałbym 250. Nad chinolem nawet się nie zastanawial

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Link to comment
Share on other sites

Guest małaMi

" Chciałbym aby był to w miarę ekonomiczny sprzęt tak ze spalaniem do 4l/100km" Mój tyle pali i śmigam nim do pracy i nie tylko. Rodzinka sportsterów jest duża i pasujesz wzrostem i wagą. Nie będziesz wyglądał jak na kozie.

Z tym motorem można się złączyć na lata i coś poprzerabiać z czasem. A tak to wygląda jazda nim w mieście

http://www.youtube.com/watch?v=Pd8FFXs3cmU&feature=related

a tak na trasie

http://www.youtube.com/watch?v=zPrktHB947c&feature=related

jest też wersja na tor :)

http://www.youtube.com/watch?v=bh1bpMBqFiM&feature=related

Należy tylko pamiętać żeby nie robić z niego "wielkiej maszyny", urok w nim polega na minimalizmie i prostocie tego sprzętu. Zero frędzli, gmoli, pierdołek i innych ulubionych gadżetów które uwielbiają właściciele np VTX.

Edited by małaMi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...