Jump to content

problem z obrotami w Junaku


Recommended Posts

Guest szpuladrutu

Gaźnik jest założony nowy niedawno kupiony

made in prc??

Ja kupiłem ostatnio dysze/iglice do gaźnika z komara (używany do silnika zaburtowego w łodzi) i po godzinnym męczeniu się z regulacją wróciłem do starych dysz i iglicy na których silnik chodzi poprawnie. Przekombinowałem ponieważ gaźnik był stary i chciałem go chińszczyzną odnowić. Okazało się ze nawet po 4 latach leżenia w piwnicy po przeczyszczeniu lepiej chodzi na orginalnych częściach niż na nowym chińskim g....e.

Także sprawdź ten gaźnik

Link to comment
Share on other sites

Jest to gaźnik Pegaz

Ale mam teraz inny kłopot po bawieniu się gaźnikiem znalazły się wysokie obroty, motocykl zaczął w końcu pięknie pracować tylko że działał parę godzin teraz znów się coś zje**** i nie dział. W ogóle nie ma kompresji a parę dni temu miał wymienione pierścienie i było wszystko ok. Czy jest możliwe żeby zaciął się zawór?

Link to comment
Share on other sites

Jest to gaźnik Pegaz

Ale mam teraz inny kłopot po bawieniu się gaźnikiem znalazły się wysokie obroty, motocykl zaczął w końcu pięknie pracować tylko że działał parę godzin teraz znów się coś zje**** i nie dział. W ogóle nie ma kompresji a parę dni temu miał wymienione pierścienie i było wszystko ok. Czy jest możliwe żeby zaciął się zawór?

Nawet bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, jeśli głowica była regenerowana. Zdejmij rurę wydechową i gaźnik. Przez otwory możesz spróbować zobaczyć czy się któryś zawór nie zawiesił. Warto też sprawdzić luzy zaworowe.

Link to comment
Share on other sites

kolego w junaku wszystko jest możliwe ... może odpężnik gdzieś chwycił albo zawór w prowadnicy albo coś wydmuchało albo kto wie co jeszcze :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

oj junak junak... na niego trzeba miec troche patentów i wiedzy,co sie moze spieprzyć. jesli składałeś motocykl osobiscie,to powinienes wiedziec gdzie szukać. najgorzej,jesli kupiłes jezdzący. takie jest moje zdanie. ja tez zaczałem na powaznie z junakiem w Twoim wieku. dzis mam 24. Po tych paru latach dalej mnie zadziwia. mozna u ciebie stawiać na gaznik,na przyspieszacz,złe ustawienie zapłonu (ustawiane płytką,a nie całym aparatem). brak kompresji to dekompresator(zdejmij dekielek z głowicy,to sie dowiesz po kopnieciu czy to tego wina)może sie luz przestawił,lub ustawiałes luz zaworowy na cieplym silniku. po ostygnieciu podpiera zawor. rozwiązan jest mnóstwo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...