Skocz do zawartości

Ubezpieczyciel domaga się zwrotu wypłaconego odszkodowania


PRO-MOTOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym poczekał na pozew sądowy od HDI, ponieważ jak nie zwrócisz im kasy oni sformuuja pozew.

Ciekawe jak zechcą udowodnić swą rację, ponieważ w tym przypadku obowiązuje art.6 K.C. czyli"Ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne."

A TY podczas rozprawy powołasz biegłego sadowego do oceny tej sprawy a on w oparciu o zebrane dokumenty dokona oceny zdarzenia. Ryzyko żadne.

 

Skoro Ty będziesz wnioskował o biegłego to Ty wyłożysz zaliczkę na koszt jego opinii. Na dzień dobry 1500 zł. Opinia biegłych to największa niewiadoma w każdym procesie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie otrzymałem wezwania do sądu ani innego pisma, zatem sprawę zostawimy tak jak jest. Wiem, że jestem na wygranej pozycji ale myślę, że koszta w porównaniu do zainwestowanego czasu są nieopłacalne. Do wygrania byłoby ok 1000 zł, jednakże zabezpieczyłem się przed tym wcześniej i na szczęście nie jestem poszkodowany. Dzięki za odp ale póki nie dostanę wezwania, sprawę zamykam.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty będziesz wnioskował o biegłego to Ty wyłożysz zaliczkę na koszt jego opinii. Na dzień dobry 1500 zł. Opinia biegłych to największa niewiadoma w każdym procesie.

Chyba, że wykonać wycenę szkód przez rzeczoznawcę we własnym zakresie. Jeżeli byś był zainteresowany, to mogę się dowiedzieć, czy mogę nadal wykonywać kosztorysy mimo kilku lat przerwy w zawodzie (mam certyfikat rzeczoznawcy, pieczątkę i inne pierdoły do robienia wycen, swego czasu należałem do Stowarzyszenia Rzeczoznawców "AUTO-CONSULTING"), więc miałbyś taką wycenę za darmo. Jeżeli nie ja, to zerknij tu http://www.autoconsulting.com.pl/rzeczoznawcy.html, jest lista certyfikowanych rzeczoznawców z telefonami - po prostu możesz zapytać, jaki jest kosz ekspertyzy.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Demon może być spokojny, nikt z niego kasy ściągał nie będzie.

Trzeba by udowodnić że celowo wprowadził w błąd (a z jego wypowiedzi to nie wynika), ponadto zakład ubezpieczen jest zawsze przez sąd traktowany jako profesjonalista który nie może sobie pozwolić na błędy, zatem żadnego zwrotu odszkodowania nie ma.

 

Inna sprawa to podejście zakładów ubezpieczeń do takich zdarzeń.

 

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że POŁOWA WYPADKÓW Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTÓW KWALIFIKUJE SIĘ DO CZĘŚCIOWEJ LUB CAŁKOWITEJ ODMOWY. Więc nie róbmy sie tacy święci i nie dziwmy się że zakłady ubezpieczeń wszędzie węszą złodziei.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez adwokata, ktorego koszty i tak pokryje strona przeciwna.

 

:crossy:

 

Tylko nie zapomnij w pozwie zaznaczyć że od razu domagasz się zwrotu kosztów bo będziesz musiał się sądzić drugi raz o zwrot kosztów.

 

Generalnie HDI to kpina. Wycenili mi w pasku wymianę drzwi na nowe z malowaniem + malowanie błotnika na 1600zł OoOOoO napisałem pismo żeby przeanalizowali swoja wycenę. Stwierdzili że to wersja ostateczna więc zostawiłem na bezgotówkę w aso za 5400zł.

 

A co do twojego problemu. Ja bym im na początek odpisał na ich pismo wykazując braki w ich toku rozumowania, wskazując na warunki atmosferyczne itp. Poza tym kobieta była na lewoskręcie więc nie widzę dla niej żadnej okoliczności łagodzącej, ani twojej winy. Teraz pytanie czy chcesz się domagać więcej kasy czy nie? Jeśli nie to napisz pismo i czekaj na pozew (który zapewne nigdy się nie pojawi) a właściwie na jakieś wezwanie do zapłaty czy coś w tym stylu. Jak chcesz więcej kasy za szkodę to już chyba tylko prawnik.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...