Skocz do zawartości

Duży motocykl dla dużego chłopca


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do nowego motocykla. Do tej pory celowałem w VTR 1000 SP2 lub RSV 1000 gdyż koniecznie chciałem V. Aprilie dosyć szybko wybiłem sobie z głowy po przeczytaniu kilku artykułów i zebraniu opinii środowiskowej. Dzisiaj natomiast miałem okazję przymierzyć się do VTR 1000 i co? Wyglądam i czuje się na nim jak na motorynce w wieku 17 lat. Narodził się we mnie pewien niepokój, że na każdym sportowym motocyklu będe wyglądał, a co gorsza czuł się dziwnie i niewygodnie.

O co tu chodzi ja się pytam? Czy dla gościa o wzroście 185 i wadze 90 kg pozostaje tylko Honda Goldwing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podobnym dylematem miałem przyjemność kilka lat temu. Przymierzałem , mierzyłem, zaciągałem opinii środowiskowej, wszystkie polecane maszyny wg mojego odczucia były małe (gabarytowo jesteśmy podobni: 186 cm / 90 kg) . Po drodze do Gold Wing'a, którego pozostawiam sobie na później :), jest jeszcze VTX1800. Mocny Vtwin dający mnóstwo satysfakcji z jazdy na krótkich i długich trasach. Podpytujesz o opinię w dziale Sport/Naked/Turystyk/Turystyczne Enduro/Maxi Skutery i nijak tu VTX nie pasuje. Jednak przymierz, popatrz i być może się spodoba. Pewne jest to, że duży biker dobrze się na nim czuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może jakiś jamnik w stylu CBR 1100 Blackbird albo Kawa ZZR 1200

ew.YAMAHA FJR

Edytowane przez Diabel_Piszczalka

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki duży to Ty wcale nie jesteś ......przymierz się do Suzuki Bandit 1250 SA, FJRka, XX, Hajka, Varadero, CBFka 1000, jest tego troszke ......... Ja mam 194 cm, ponad 120 kg i latam na Ducati ST4 S :)

Ale jestes Gruby :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak na VTR Firestorm czułeś sie jak na psie to o sportach możesz odrazu zapomnieć ( CBR 1000rr napewno nie jest większa od VTR może troszeczke szersza w owiewkach ale mniejsza ) kup sobie Hayabuse albo xx 1100 choć ten drugi może wydać ci sie troszke za niski :)

Edytowane przez morris35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam pół życia na sportach . mam 190 cm wzrostu , wagi też słusznej :icon_biggrin: i jakoś nie myślę o żadnym z nich że jest za mały

Wszystko o "zacięciu bardziej sportowym" będzie małe i nic na to nie poradzisz

największy (najwyższy ) plastik na jakim siedziałem to było RC8 ale i tak nie nazwałbym go dużym :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym coś znacznie bardziej z zacięciem sportowym. A jak w skali gabarytowości plasuje się CBR 1000 RR ?

 

jeśli Ci to pomoże: niebieski 1000rr pomarańczowy 600rr

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/19/18/47/1819184728

jak widać oba porównywalne gabarytowo

 

 

a co do zacięcia sportowego, pamiętaj że największe prędkości osiągają własnie turystyki typu ZX 12/14 i Hayabusa

poza tym mają lepszy "dół" niż sporty :crossy:

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary mam podobne do Ciebie i na GSXR mieszczę się bez żadnych problemów (możesz obejrzeć zdjęcia z linku w stopce jeśli jesteś ciekaw jak wyglądam ;-) ). W porównaniu do Z1000 na każdym sporcie będziesz się czuł jak na pokecie, nie ma się co czarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...