Skocz do zawartości

Trip around Poland na motorowerze 50ccm


Rack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tylko osobiście nie przepadam za tekstami anglojęzycznymi kiedy nie trzeba typu "Trip around Poland" czy w filmiku "presents".

 

Bardzo słuszna uwaga :) od czasu tego postu piszę na innych forach w pełni po polsku ;d

Dzięki i mam nadzieje że wszystko wypali

www.oldtajmer.blogspot.com bardziej zainteresowanych zapraszam na stronę, została niedawno uaktualniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję super pomysł! A jakim dokłądniej jedziesz tym motorowerem? Ja za młodu robiłem kaskaderskie wyczyny na jawce mustangu, np jednego dnia zajechałem z Kielc na bajzel do Łodzi i wróciłem, a w górach byłem w mojej karierze motorowerowej 3 razy. Siodełko twarde, dupsko bolało, ubiór prowizorka, dwie pary dzinsów i adidaski, ale była za to prawdziwa motocyklowa turystyczna przygoda! W końcu co zostawało jak się nie miało prawa jazdy. Młody był człowiek, pełen wiary, nadzieji, odwagi i optymizmu. Nie to co teraz, starość, zniechęcenie, smutek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, to właściwie mój pierwszy post ma 4rum.motocyklistów i to jeszcze dwutygodniowy odkop :wink: ale chciałbym wnieść troszeczkę do tematu, gdyż sam wybieram się w pierwszą dłuższą trasę poza komin. Mieszkam pod Puławami(lubelskie) i w 2012 roku zamierzam pojechać na Zlot na Jasnej Górze. Mój sprzęt to Simson S51 na zapłonie elektronicznym. Jest to zwykłe 50 bez dodatkowych kanałów i przeróbek cylindra oraz tłumika. Początkowo miałem jechać sam (320km) ale zgadałem się z innym użytkownikiem Simsony.net i spotkamy się w 1/3 trasy. Nie wiem jeszcze jak będzie z godziną wyjazdu. Czy wyjadę po północy(z marginesem na drobne awarie - bardzo drobne!), żeby być na godzinę 12 w Częstochowie, czy może lepiej wyjechać dzień przed i rozbić się za miastem na polance a potem tylko podskoczyć na zlot? LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się,że jeżeli będziecie jechać spokojnie to możecie wyjechać około 4-ej, z rana jest chłodniej i sprzęty lepiej śmigają, po za tym to nie aż tak daleko tylko 260km, czyli jakieś 6 godzin , plus 4 przerwy po 15 minut aby tyłek nie odpadł, i godzina zapasu. :) Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

320 to troche jest ale jest to przebieg który jesteś w stanie w jeden dzień pokonać. Natomiast bez rozkładania namiotu się nie obejdzie bo 640 km na simsonie w jeden dzień to sobie nie wyobrażam jechać. Także jeśli tak czy siak masz brać namiot to lepiej zrób to na spokojnie czyli rozłóż na 3 dni :) albo ewentualnie 2. Może się spotkamy na zlocie bo oczywiście jak co roku jadę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Za 10 lat już nie będzie tyle Simsonów co dziś, no chyba, że wznowią produkcję, ale mam cichą nadzieję, że tego nie zrobią, bo to już nie będzie taki Simson jak kiedyś i pewnie sprzedaliby się żółtkom tak jak zrobiono to z Rometem.

Moja masa bagażowa będzie się wahała od 20 w porywach do 25 kilogramów. Tyle mogę wrzucić po prostu na dwa bagażne boczniki.

Doradzacie "na spokojnie"?

Ale lepiej byłoby pojechać dzień przed zlotem, rozbić się, przenocować na polance, spakować się i walić na zlot a potem wieczorem szukać innej ładnej polanki, rozbić się, kimnąć i do domu? Czy: kimnąć się porządnie w domku i od razu na zlot, a potem szukać ładnej polanki, przenocować i do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...