Skocz do zawartości

Majac juz A lub B można stracić prawko gdy sie nie zda?.


Tomtomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy z powodu zainteresowania prawem jazdy kat. A dowiaduje się co raz wiezej "plotek?"

 

Jedna z nich jest wprowadzenie od 2012 roku ustawy ktora mówi że przy zdawaniu egzaminu na jakąs kat. Majac juz A lub B można stracić prawko gdy sie nie zda?.

Nie chce mi sie wierzyc z taką głupotę ale wole was zapytac :)

 

Kiedyś jeszcze było głosno o tej ustawie co probowali dopuscić która mowi o prawku co do pojemnosci silnika? Wiecie cośna ten temat czy to kolejny mit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od 2012 tylko od zawsze.

To znaczy nie ustawa tylko plotka - od kilkudziesięciu lat już krąży.

 

Chyba jedynym przypadkiem, kiedy możesz stracić nabyte uprawnienia jest prowadzenie czegoś po pijaku. Znajomy stracił prawo jazdy, kiedy policja zatrzymała go na Śniardwach pijanego za sterem łódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jedna z nich jest wprowadzenie od 2012 roku ustawy ktora mówi że przy zdawaniu egzaminu na jakąs kat. Majac juz A lub B można stracić prawko gdy sie nie zda?.

 

2. Kiedyś jeszcze było głosno o tej ustawie co probowali dopuscić która mowi o prawku co do pojemnosci silnika? Wiecie cośna ten temat czy to kolejny mit ?

 

1. Bzdura

 

2. Chlopie na jakiej planecie zyjesz ? Bedzie wprowadzone w zycie !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedna z nich jest wprowadzenie od 2012 roku ustawy ktora mówi że przy zdawaniu egzaminu na jakąs kat. Majac juz A lub B można stracić prawko gdy sie nie zda?.

Nie chce mi sie wierzyc z taką głupotę ale wole was zapytac :)

 

 

 

Z tego co mi wiadomo w naszym państwie prawo nie działa wstecz...

W tym roku kolega zdawał na "A" po 8 latach przerwy od zdania na kategorię "B" i takie plotki to tylko plotki.

Jeśli ktoś jest w temacie prawa byłbym także ciekawy zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był o tym temat, wystarczy poszukać. Tam jest co czytać i masz wszystko wyjaśnione ;)

 

i tej wersji będziemy się trzymać. to raz. po drugie proszę tematy formułować w sposób zrozumiały, inaczej będziemy mieli 100% wątków pt. "pytanie????", itp

 

Z tego co mi wiadomo w naszym państwie prawo nie działa wstecz...

 

a co ma piernik do wiatraka? sugerujesz, że nie można stracić uprawnień raz zdobytych? no to jesteś w błędzie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym przypadkiem, kiedy możesz stracić nabyte uprawnienia jest prowadzenie czegoś po pijaku. Znajomy stracił prawo jazdy, kiedy policja zatrzymała go na Śniardwach pijanego za sterem łódki.

 

Słyszałem o tym dobre :D:D, podobnie było z rowerami, ale z tego co wiem zostało to zmienione... ale czy da się zakazać jazdy na rowerze :bigrazz:

 

a co ma piernik do wiatraka? sugerujesz, że nie można stracić uprawnień raz zdobytych? no to jesteś w błędzie

jsz

 

Chyba chodzi mu o to czy już uzyskane uprawnienia można stracić, ze względu na nowe przepisy. Nie można, można stracić, ale w inny sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynym przypadkiem, kiedy możesz stracić nabyte uprawnienia jest prowadzenie czegoś po pijaku.

 

Prawda. Mój sąsiad jechał po pijaku rowerem, Policja go zatrzymała i sprawa skończyła się w sądzie. Groziły mu 2 lata wiezienia. Skończyło się na tym, że stracił prawo jazdy (wszystkie kategorie) oraz musiał odrobić społecznie ileś godzin. ; X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW zastanawiam się, czy jeśli naruszysz przepisy idąc pieszo w stanie wskazującym, to też mogą odebrać uprawnienia?

 

nie. aczkolwiek można dostać mandat porządkowy (czy jak go tam zwą), i/ lub trafić na wytrzeźwiałkę

mało tego, jeśli PROWADZISZ (idąc) rower jesteś w świetle pord pieszym i też nie mogą prawka zabrać. się mi ostatnio dyrektor w biurze upierał, że za prowadzenie też zabierają

 

Chyba jedynym przypadkiem, kiedy możesz stracić nabyte uprawnienia jest prowadzenie czegoś po pijaku.

 

też nie. a punkty? a sądowe orzeczenie zakazu, np. po wypadku ze skutkiem śmiertelnym?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. aczkolwiek można dostać mandat porządkowy (czy jak go tam zwą), i/ lub trafić na wytrzeźwiałkę

mało tego, jeśli PROWADZISZ (idąc) rower jesteś w świetle pord pieszym i też nie mogą prawka zabrać. się mi ostatnio dyrektor w biurze upierał, że za prowadzenie też zabierają

 

 

 

też nie. a punkty? a sądowe orzeczenie zakazu, np. po wypadku ze skutkiem śmiertelnym?

jsz

Cyba napisałem ze zbyt dużym uproszczeniem, ale poruszyłeś ciekawą kwestię. Czy za punkty tracisz tylko uprawnienia, na pojazd, którym te punkty zebrałeś - tzn prawo jazdy (wiadomo wszystkie kategorie) czy możesz też stracić patenty wodne i np licencję pilota? bo tak się dzieje w przypadku pijaków za kółkiem. Nie słyszałem co prawda, żeby ktoś stracił licencję pilota za jazdę po pijaku, ale kilku pilotów zapewniało mnie, że to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Chyba jedynym przypadkiem, kiedy możesz stracić nabyte uprawnienia jest prowadzenie czegoś po pijaku. Znajomy stracił prawo jazdy, kiedy policja zatrzymała go na Śniardwach pijanego za sterem łódki.

cóż, moj znajomy pod wpływem pływał motorówką po rzece, Złapała go policja wodna. Pal sześć prawko, on stracił patent jachtowego sternika morskiego, a to ok 10.000zl i (800 godzin do wypływania, dwa drogie egzaminy) oraz IŻa (instruktora żeglarstwa PZŻ). W teorii można stracić i licencje pilota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest oczywiste że jak na jeziorze za sterami cię złapią to i prawko ci zabiorą nawet jak sobie pożyczysz jakąs lódke i nie masz na nią uprawnień bo do ilus tam pojemności czy mocy nie trzeba tak samo jak masz papiery na lódke i złapią cie na drodze to i na łódke ci zabiorą.

Jeśli chodzi o rowery to wczesniej jak jechałeś na bani to ci mogli prawko zabrać (przy tym i kwity na prowadzenie lodzi) ale jak prowadziłeś rower idąc nic ci nie mogli zrobić. Teraz z tego co słyszałem czy jedziesz na bani na rowerze czy go prowadzisz obok( a raczej to rower cie prowadzi) prawka nie stracisz ale bedzie grzywna wysoka, tak słyszałem i dużo ludzi to potwierdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...