Skocz do zawartości

Skuter TGB F409 wał


bunio001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie odnośnie wału w skuterze TGB F409 iż po zdjęciu cylindra i tłoka zauważyłem że ramie trzymające tłok ma luz na boki i nie wiem czy ten luz nie przeszkadza w niczym dodaje fotkę dla jasności o co mi chodzi

 

http://imageshack.us/photo/my-images/706/12937121151522576851zdj.jpg

Edytowane przez bunio001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz luzów góra dół, to one najważniejsze. Złap czop korbowodu, unieś w powietrze cały wał i wal ręką w czop, jeśli będzie słychać pukanie, oznacza to luzy.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dla was kolejny problem iż wcześniej zatarł mi się skuter więc parę dni temu kupiłem cylinder tłok i pierścienie nowe i pomału sobie go docierałem no i sytuacja się powtórzyła zatarł się zupełnie tak samo jak wcześniej i teraz pytanie do was co jest tego przyczyną wał ?? bo nic innego nie przychodzi mi na myśl daje fotkę zatartego tłoka może to pomoże :

 

http://imageshack.us/photo/my-images/268/img0044er.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sam wszystko robię złożyłem już bardzo dużo skuterów ale z tym w kółko dzieje się to samo docierałem go jeżdżąc max 20km/h zatarł sie nie tylko tłok ale i cylinder tak ja poprzednio tak jak by dostał się pod tłok jakiś opiłek i go porysował bo normalnie te smugi na tłoku to wyszczypane kawałki metalu cylinder też jest porysowany tłok zakładam strzałką do wydechu chyba ze w tym skuterze zakłada się go inaczej jakoś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sam wszystko robię złożyłem już bardzo dużo skuterów ale z tym w kółko dzieje się to samo docierałem go jeżdżąc max 20km/h zatarł sie nie tylko tłok ale i cylinder tak ja poprzednio tak jak by dostał się pod tłok jakiś opiłek i go porysował bo normalnie te smugi na tłoku to wyszczypane kawałki metalu cylinder też jest porysowany tłok zakładam strzałką do wydechu chyba ze w tym skuterze zakłada się go inaczej jakoś ...

 

W takim razie opisz nam kolejno w punktach jak demontowałeś i montowałeś ten tłok a ja Ci podpowiem gdzie zrobiłeś błąd podczas tego niby remontu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sam wszystko robię złożyłem już bardzo dużo skuterów ale z tym w kółko dzieje się to samo docierałem go jeżdżąc max 20km/h zatarł sie nie tylko tłok ale i cylinder tak ja poprzednio tak jak by dostał się pod tłok jakiś opiłek i go porysował bo normalnie te smugi na tłoku to wyszczypane kawałki metalu cylinder też jest porysowany tłok zakładam strzałką do wydechu chyba ze w tym skuterze zakłada się go inaczej jakoś ...

 

I nie zastanowiłeś się skąd ON się tam wziął?

 

napisałeś:"no normalnie

 

głowica,cylinder,tłok a montowałem tak samo tylko że od tyłu tłok,cylinder głowica jak inaczej zamontujesz ?"

 

czyli nienormalnie a raczej powiedział bym "po partacku - czyli krótko mówiąc FUSZERKA.

 

Poprawnie powinieneś rozebrać cały silnik

umyć dokładnie kartery silnika i jeszcze dokładniej wydmuchać go sprężonym powietrzem nie pomijając żadnego z zakamarków odlewu

wymienić łożyska na wale korbowym nie zapominając o nowych uszczelniaczach

A potem poskładać to wszystko poprawnie przy użyciu klucza dynamometrycznego

sprawdzić czy dozownik nie jest zapowietrzony

a do pierwszego odpalenia zastosować trochę paliwa z olejem 1:50

po chwili podłączyć gaźnik pod oryginalny zbiornik pojazdu i wyjechać na próbną jazdę.

 

Przecież to takie proste, to tylko silnik 2T

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...