Skocz do zawartości

trzaski, trzeszczenie


gozdzik77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym że podczas wolnej jazdy na jedynce w momencie gwałtownego dodania gazu wydobywają się jakieś dziwne trzaski moim zdaniem z przedeniego zawieszenia.Sytuacja wygląda podobnie podczas hamowania oraz podczas ruszania też słychać takie trzaski jakby coś w zawieszeniu przednim.Odgłos jest podobny jakby się obcierało jakieś łożysko albo sprężyna.

Dodam też że podczas przejazdu przez "spowalniacz"na ulicy też słychać ten odgłos.

Może Wy macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną.A może ktoś z was miał podobną sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem polega na tym że podczas wolnej jazdy na jedynce w momencie gwałtownego dodania gazu wydobywają się jakieś dziwne trzaski moim zdaniem z przedeniego zawieszenia.Sytuacja wygląda podobnie podczas hamowania oraz podczas ruszania też słychać takie trzaski jakby coś w zawieszeniu przednim.Odgłos jest podobny jakby się obcierało jakieś łożysko albo sprężyna.

Dodam też że podczas przejazdu przez "spowalniacz"na ulicy też słychać ten odgłos.

Może Wy macie jakieś pomysły co może być tego przyczyną.A może ktoś z was miał podobną sytuacje?

Witam.

Czy pamiętasz może po jakiej sytuacji bądź zdarzeniu zaczęło Ci się to dziać? Uderzyłeś w coś mocno przednim kołem? czy tak samo z siebie zaczęło "trzaskać"?

Edytowane przez beeeginer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nigdzie nie uderzyłem. Co do łożysk główki ramy to luzu nie wyczuwam,kierownica też obraca się lekko i płynnie.

Ciekawi mnie sprawa tych łożysk w kole.Ale czy one nie będą buczały w czasie jazdy jak są zużyte a u mnie jest cisza.

Tylko trzeszczy w tych sytuacjach które opisałem wcześniej. Dziś zauważyłem że podczas dojazdu do świateł gdzie jest pofałdowany lekko asfalt i przy lekkim hamowaniu przodem też zaczeło trzeszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne elementy smarowałem w tamtym roku smarownicą.Ale jak się siedzi na motocyklu to słychać to bardziej z przodu i wtedy gdy pracuje przednie zawieszenie.

 

Panie Adamie jak mam to rozumieć: "Trzaskaly by normalnie podczas jazdy - to cos innego."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są trzaski czy głuchy stuk :icon_question: . Przejeżdżasz przez garba/dziury w jezdni i następuje stuk :icon_question: .

 

Ja to oceniam jako trzeszczenie.Po przejeździe przez garba i dziury ten dzwięk się wydobywa, podczas hamowania przodem też słychać.Można to porównać do głośnego obcierających się o siebie plastików.

 

A czy może być przyczyną wymiana klocków z przodu, bo zaczeło to się nasilać właśnie po wymianie?

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...