Skocz do zawartości

Samochodziki w rodzaju Suzuki Vitara I


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety małą Vitarkę przestali produkować coś koło 98 roku i dlatego egzemplarze dostępne na rynku są już mocno wyeksploatowane. Jakie znacie inne modele aktualnie produkowanych samochodów podobnych do małej Vitarki sprzed lat? Mnie kojarzy się tylko Jimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba żartujesz z tym wyeksploatowaniem. Nadal można znaleźć solidny egzemplarz.

Tu masz przegląd autek z drzwiami 2/3 KLIK

Jak coś chcesz to mogę pomóc...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landrowerki odpadają, nie na moją kieszeń. Tojka Rav4 trochę pedalska, w sam raz dla nowobogackich. :) Ale ten mały Pajerek Pinin w wersji trzydrzwiowej mnie się podobie. :) Jak wygląda sprawa z eksploatacją tego modelu? Chyba gdzieś słyszałem, że części do Mitsubishi potwornie drogie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy drogie?

Są samochody na które nas stać i takie, do których z racji finansów możemy powzdychać...

Idąc na zakupy do ASO, nie spodziewaj się taniości. Są również części dostępne z JC lub intercars...

A tak w temacie, do czego Ci to potrzebne?

Ten samochód w sensie?

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do wożenia moich czterech liter oczywiście. Ma być zwinne, zajmować mało miejsca i żeby dało się tym pojeździć po nieutwardzonych polnych dróżkach bez obawy utknięcia czy urwania czegoś. Natomiast nie mam zamiaru offroadować w hardcorowym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do wożenia moich czterech liter oczywiście. Ma być zwinne, zajmować mało miejsca i żeby dało się tym pojeździć po nieutwardzonych polnych dróżkach bez obawy utknięcia czy urwania czegoś. Natomiast nie mam zamiaru offroadować w hardcorowym stylu.

 

Ryzyko urwania czegokolwiek w stockowym pojeździe, zawsze istnieje...

Utknąć też można, tyle że parę metrów dalej niż plaskatym... :icon_mrgreen:

Subaru forester nie styka do Twoich zastosowań?

 

 

@MOCU

I nie wódź nas na pokuszenie...

:icon_mrgreen:

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do wożenia moich czterech liter oczywiście. Ma być zwinne, zajmować mało miejsca i żeby dało się tym pojeździć po nieutwardzonych polnych dróżkach bez obawy utknięcia czy urwania czegoś. Natomiast nie mam zamiaru offroadować w hardcorowym stylu.

 

 

Wrangler :) poważnie mówię. Tym bardziej, że w Krakowie mamy baaardzo dobry serwis tej marki (nie ASO).

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w lekki teren, to polecam Toykę RAV4, Honda CR-V albo Subaru Forestera (będzie Ci dobrze to jeździło po asfalcie). Kilka lat bawiłem się w terenówki i naprawdę nie ma czegoś, co można używać i w terenie, i na ulicy. Dlatego jeżeli planujesz w trochę konkretniejszy teren wjeżdżać, to kup sobie tanią terenówkę z prawdziwego zdarzenia (czyli na sztywnych mostach, z reduktorem, załączanym na sztywno napędem 4x4), załóż jej kilka akcesoriów (opony typu MT, polecam kopię Simexa, porządne zderzaki, snorkel, progi pod hi-lifta) i używaj zgodnie z przeznaczeniem :buttrock:

 

A na jeżdżenie po ulicy zostaw sobie jakąś osobówkę. Ma to same zalety: nie szkoda topić samochodu w terenie, masz 2 środki transportu i sumarycznie mniejszy koszt całej zabawy. No i bez stresu atakujesz miejsca, w które "bulwarówką" byś nawet nie próbował...

 

Natomiast jeżeli naprawdę chcesz mieć jeden, to omijaj markę Land/Range Rover, Nissan Terrano 2 i nowe Land Cruisery. To samochody, które psują się na potęgę i są cholernie drogie w utrzymaniu.

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...