Skocz do zawartości

jazda na niedogrzanym silniku.


Paweli
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No przeciez wszyscy z dyskutujacych tutaj wiedza ze jezdzenie na niedogrzanym silniku nie jest dobre, przeciez to slychac i czuc.

Ale z kolei przejmowac sie tym specjalnie ?

Sa wazniejsze rzeczy do przejmowania sie :).

 

Jasne, że można jeździć bo mechanicy też chcą przeżyć :icon_biggrin:

Jeżeli kogoś stać na szybkie zniszczenie silnika to nie można mu tego zabronić bo w końcu żyjemy w wolnym kraju.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że można jeździć bo mechanicy też chcą przeżyć :icon_biggrin:

Jeżeli kogoś stać na szybkie zniszczenie silnika to nie można mu tego zabronić bo w końcu żyjemy w wolnym kraju.

 

I właśnie do tego powinniśmy dążyć, żeby było nas stać zgruzować motocykl jeśli przyjdzie nam na to ochota, czego sobie i wam życzę :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.milanos.p...-z-motorem.html

tak to działa ......tu akurat jest przeciwieństwo niedogrzanego silnika....w drugą stronę to tak samo działa tylko efekt jest mnij spektakularny ......ja stosuje zasadę ....ubieram się odpowiednio do pogody ...im grubiej się ubieram tym dłużej rozgrzewam ...jak na razie działa ...zdarzyło mi się kilka razy ze przy -15 st tez jechałem ...bo była ładna pogoda suchy asfalt i nie wytrzymałem .......silnik jakoś się nie rozpadł i jak spotkałem wczoraj mojego byłego vtx'a to ma już przejechane 87 tys/km i 2 godz z nabywcą rozmawiałem w Chorzowskim parku ...dalej śmiga ...nic się nie dzieje ...wiec jako jego pierwszy użytkownik dobrze robiłem ...przebieg i stan zadowolenia kolejnego użytkownika ....raczej gorsze jest permanentne przeciążanie silnika niż niegrzanie a delikatna eksploatacja ...to moje zdanie ...nie każdy się musi zgadzać ....tak samo jak są dwie szkoły wymiany oleju .....jedna mówi o tym żeby ....na gorącym silniku spuszczać olej ....druga wręcz coś przeciwnego ...tylko na zimnym ....obie mają racje ;;;;;;pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dbałem o moja pile spalinowa firmy huskvarna zawsze rozgrzewałem ja i się popsuła po 2 latach. ale i tak będę zawsze rozgrzewał moto swoja droga f1 wsbk motogp zawsze sie rozgrzewa stacjonarnie. czy chodzi tu o mojego dzięciolą ( zyje ma sie dobrze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...