Skocz do zawartości

rozrząd VMAX


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w Vmaxie kumpla okazało się że jest trochę więcej do zrobienia, między innymi do wymiany łańcuchy rozrządu.

 

i teraz pytanie:

manual pokazuje, że wałki rozrządu są ustawione jednakowo na obu cylindrach, jednak u niego jest tak, ze markery na wałkach cylindra przedniego są po lewej stronie a tylnego po prawej.

po ustawieniu wg manuala, czyli na T1 markery na znacznikach tylnego cylindra i na T2 markery na znacznikach przedniego silnik chodzi...dziwnie.

 

mam wrażenie takie, jakby gubił zapłony, chodzi twardo. jest znaczna różnica do mojego vmaxa.

 

czy w serwisówce jest jakiś błąd, czy tak powinno być jak napisałem wyżej? i markery to oczywiście te znaki na górze a nie na bokach wałków?

 

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieprzona maszyneria ta Yamaha.... :D w hondach jest prościej.

 

odpowiedz:

po ustawieniu tylnych cylindrów na T1 należy obrócić wałem nie do T2 tylko o 360stopni + bodajże 35 (do T2). :D

kolega przesunął wał z T1 na T2 bez tego pełnego obrotu i stąd problem.

 

a markery na przednich cylindrach są po lewej stronie a na tylnych po prawej.

 

:D

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Dziwne, że to wszystko chciało chodzieć :). Tak na marginesie - zawsze (a szczególnie w każdej V-ce) warto upewnić się przed rozebraniem rozrządu "co i jak", obrócić silnikiem kilka razy, posprawdzać znaki, zapamiętać, zapisać, jeśli trzeba zrobić zdjęcie czy własne znaki. Może ktoś powiedzieć, że przesadzam, ale nie raz taka trochę upierdliwa procedura uprościła mi robotę.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam duży problem z ww. rozrządem. Nie rozumiem w jaki sposób mam to ustawić. W silniku rzędowym ustawienie rozrządu nie stanowi dla mnie wyzwania, lecz nigdy wcześniej nie ustawiałem V i nie do końca rozumiem co chce ode mnie serwisówka. Składał ktoś wcześniej ten rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam duży problem z ww. rozrządem. Nie rozumiem w jaki sposób mam to ustawić. W silniku rzędowym ustawienie rozrządu nie stanowi dla mnie wyzwania, lecz nigdy wcześniej nie ustawiałem V i nie do końca rozumiem co chce ode mnie serwisówka. Składał ktoś wcześniej ten rozrząd?

Jest temat o ustawieniach tego rozrządu,ale nie mogę go tu wkleić- poszukaj w wyszukiwarce pt. rozrząd V-MAX.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...