Skocz do zawartości

Potrzebuję kupić nawigacje...


Tytexo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym tygodniu wypróbowałem nawigację googla (w PL dostępna od 2 lub 3 tygodni), trasę wyznaczył m. in. na podstawie danych o obecnym ruchu drogowym. Jeśli wchodzi w grę zakup smartfona to wg mojej opinii to najtańsze rozwiązanie, ale tylko na Polskę ze względu na wymagane zestawienie sesji GPRS.

Jeśli zadba sie o odpowiednią taryfę to rozwiązanie wydaje sie do przyjęcia.

Uwaga: za granicą, gdzie płaci sie słono za transfer danych może narobić sporych kosztów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Cie trochę w hooja robi bo na ten przykład w TT masz pierwszą aktualizację po zakupie za darmo !!!

I wtedy masz całkowicie najświeższe mapy. Przypuszczam, ze inne firmy też mogą mieć ten bajer...

 

Monter...ale czy przypadkiem nie jest tak,że na skorzystanie z tej aktualizacji, masz tylko 3 miesiące po zakupie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter...ale czy przypadkiem nie jest tak,że na skorzystanie z tej aktualizacji, masz tylko 3 miesiące po zakupie???

 

A nawet tylko 30 mdni od momentu piewrszego uruchomienia. Jednak gwarancja nowych map po zakupie jest.

Nie dajcie się zwariować z tymi aktualizacjami. Jeszcze raz napiszę, używam TT od dwóch lat i za granicą nie mam żadnych problemów, w Polsce rzadko a narazie i tak nie kupuję aktualizacji bo nowych dróg nie będzie a i tak wiele jest w budowie. Poza tym nie wyłączam mózgu i przy nowych drogach wystarczy spojrzeć na znaki.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeśli wchodzi w grę zakup smartfona to wg mojej opinii to najtańsze rozwiązanie, ale tylko na Polskę ze względu na wymagane zestawienie sesji GPRS...

Chyba zależy od urządzenia. W Noki N8 mam ustawione, że navi korzysta tylko z satelity i za nic dodatkowo nie płacę.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zależy od urządzenia. W Noki N8 mam ustawione, że navi korzysta tylko z satelity i za nic dodatkowo nie płacę.

 

Zgadza się, ale dodałbym, że zależy również od aplikacji. Ja wspomniałem o Google Maps i nowej funkcji nawigatora, który jest aplikacją online’ową i potrzebuje transmisji danych. Niestety dostępna jest jedynie na Androidy. W Nokii pewnie korzystasz z ovi maps, gdzie możesz skorzystać z trybu offline po uprzednim załadowaniu map (np przez aplikację do zarządzania nokią na PC)

 

Jeśli kogoś temat zainteresował to tutaj jest krótka prezentacja googlowej nawigacji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem. Dobrze czy niedobrze, zaważyła jednak ekonomia. Mapa Europy i 2 lata bezpłatnej aktualizacji ze strony producenta. Szkoda tylko że nie ma słuchawek co by sobie w kask podpiąć. Zauważyłem już 2 minusy. Nie zawsze pokazuje ograniczenie do 50 w terenie zabudowanym i w małych miejscowościach gdzie nie ma ulic a tylko domu żąda nazwy ulicy i nie da się tego ominąć żeby wpisać sam numer domu, a także jadąc nie widziała pobudowanego tamtą jeśienią ronda mimo że podobno mapa jest z kwietnia 2011 póki co takie moje uwagi po godzinie użytkowania. Jak ktoś będzie kupował nawi i nie będzie mu się spieszyć niech się dobrze zorientuje w temacie.

 

I jeszcze jedna sprawa, jest opcja wyszukania w okolicy np. bankomatów, u siebie na miasteczku mam 2, kilka km dalej też jest kilka a ten mi czyta że dopiero w częstochowie prawie 40 km odemnie, tak też jest z noclegami czy szpitalami, stacje paliw pokazuje dość dobrze.

POZDRO!!!

Edytowane przez Tytexo

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt wiele wymagasz od navi. Jak nikt nie wprowadzi punktów POI to ich nie znajdziesz na żadnej mapie.

A co do ograniczeń to też nie przesadzaj, jak się używa navi to i nadal mózgu trzeba używać.

A co do dróg to jeszcze nie raz się zdziwisz. Nie są naniesione poprawki z dużo starszymi rondami, skrzyżowaniami i drogami.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...