Skocz do zawartości

Renowacja Komar 1964 r


miclaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Później przyszła kolej na blacharkę :)

 

Części zostały wypiaskowane ( + położony podkład )

bikepics-2221416-800.jpg

bikepics-2231404-800.jpg

 

A następnie pomalowane akrylem

 

bikepics-2232875-800.jpg

 

W między czasie gdy lakiernik zajmował się blachami , poskładałem koło.

 

bikepics-2231405-full.jpg

 

Część części odebrana :)

bikepics-2233281-800.jpg

 

Wstępne składanie :

Widelec przedni

bikepics-2236933-800.jpg

bikepics-2236937-800.jpg

 

Lampa przednia jeszcze bez stacyjki i licznika

 

bikepics-2233934-full.jpg

 

Pomocy nigdy za wiele :notworthy:

 

bikepics-2236938-800.jpg

 

Niestety w południowym słońcu ,zdjęcie nie oddało rzeczywistych kolorów lakieru.

 

bikepics-2236943-800.jpg

 

Cdn.

Edytowane przez miclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales rade zaserwowal, juz czegos bardziej bezmyslnego nie dalo sie podpowiedziec :icon_question:

Jak zle i niedbale przygotowane powierzchnie to zebys na kosmiczny uszczelniacz zlozyl bedzie ciklo. Jezeli ma dobrze przygotowane powierzchnie, wyrownane i sprawdzone na plycie traserskiej to na papierowych uszczelkach bedzie trzymalo dluzej i lepiej jak na silikonie, ktorego powinno sie wg. mnie uzywac jak najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do klasyka śilikon? Może jeszcze czerwony. Jak widzę że jest na silniku silikon czerwony to mnie krew zalewa. Tak jak pisał MOCu. Dobrze przygotowana powierzchnia i niema bata. Ja używam Gambitu i na smar. Nic mi nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeetam. Silikon jest wporzo pod warunkiem że jest użyty zgodnie z przeznaczeniem, a tego mało kto potrafi dokonać. Każdy napier**la czerwony silikon łopatą prosto z wiadra i potem taka kupa wychodzi. Silikonem smaruje się cieniutki film, składa elementy i nadmiar od razu usuwa. Przede wszystkim - czerwonym silikonem możesz sobie d*** zasmarować, nie silnik. Ten kolor jest ZAKAZANY w motocyklach. :icon_evil:

 

Ja używam szarego marki DIRKO. Polecam. Nie jest tani ale nie jest też hujowy.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki czeskich motocykli nie mają uszczelek na karterach.Składam je na szary Loctitle. Niema siły aby pociekło. A jak widzę czerwony gdziekolwiek to obracam się na pięcie i dalej nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mnie tez trafia jak widze silikon, kazdy, ostatnio robiłem kakiego quada który był "remontowany" w rzeszy, przez miejscowego kowala,silikon szary-ok, ale za duzo, ssak był uszkodzony i pociagnał silikonowe smarki w kanały i koniec smarowania. Silikon czy jakies kleje sa dobre i to bardzo ale jak nakłada je automat w fabryce, i silnik składa robot, człowiek zawsze cos zchrzani.Tylko papier w sensie odpowiednia tektura bądz tekstolit czyli odpowiedni papier do uszczelek, nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam. Silikon jest OK jeśli się go używa odpowiednio. Cieniutki film silikonu na powierzchnię, tyle że prawie go nie widać. Tyle żeby tylko skleić płaszczyzny a nie uzupełnić ubytki materiału. Złożyć, nadmiar wytrzeć i jest git. Ważne żeby nie wyszła kiełbacha silikonu do wewnątrz silnika bo wtedy jest tragedia. Czasem też obcinam wystające uszczelki na zewnątrz bo brzydko wygląda gdy wystają. Wystarczy objechać żyletką dookoła i jest git. Nożyk do tapet nie jest wystarczająco elastyczny żeby dobrze obciąć.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...