Skocz do zawartości

FAZER 600 0.3 wymiana tarczy licznika


marian65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w opisie.Mam Fazerka sprowadzonego z Anglii z licznikiem wyskalowanym w milach i kilometrach (mniejsza skala) co mnie drażni więc chciałbym wymienić samą tarczę na wyskalowaną w km.Nie wiem czy to możliwe bo jeszcze nie rozbierałem i nie bardzo wiem skąd wziąć samą tarczę.Może ktoś z kolegów robił takie cuś i może posłużyć dobrą radą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę tylko trzeba mieć trochę doświadczenia. Już pomagałem komuś na forum.. Jest kilka aspektów o które należy zadbać aby nie popsuć zegara.

 

Tak ogólnie to przed zdjęciem wskazówki należy wyjąć bolec na którym opiera się wskazówka i należy pozwolić jej zwiesić się swobodnie i powtórzyć tą czynność kilka razy aby znaleźć miejsce spoczynku właściwego. Zaznaczasz to miejsce i teraz zdejmowanie wskazówki. Tutaj polecam zwykły widelec i kawałek czegos miękkiego aby nie zniszczyc tarczy w miejscu gdzie oprze się widelec.

Równomiernie naciskasz wcześniej podkładając same końcówki zębów widelca po środkiem wskazówki.

Tu właśnie trochę cierpliwości trzeba mieć i wyczucia. Uwierz mi, ze wszystkie schodzą choć moze się wydawać inaczej.

Jak już zdejmiesz to wykręcasz tarcze i wkręcasz nową.

Zakładanie wskazówki to druga sztuka. Najpierw nakładasz ją na tyle lekko aby można było ją łato zdjąć ale też żeby znowu ustalić jej pozycję spoczynku. Tutaj można również skorygować fabryczny błąd wskazani biorąc GPS i robiąc kilka rundek.

Jak już wszystko gra to delikatnie ( podkreślam delikatnie) i odrobinę dociskamy wskazówkę na osi. Jak przesadzisz to może być bieda. Teraz podnosisz wskazówkę, wkładasz na miejsce bolec ustalający i..

i masz zmienioną tarczę.

To jest taki ogólny opis, jak będziesz miał już tarczę to wrzucisz foto i ewentualnie skoryguję jakieś czynności jeśli będzie taka potrzeba.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał zmieniać również tarczę wskaźnika paliwa czy też temperatury to tu jest małe fiku kiku. Chodzi o to, że jest bolec ustalający ale nie ma położenia spoczynku ponieważ te akurat wskazówki obrócisz na około.

Potem jest trochę problemu z ustawieniem dlatego warto np. temperaturę ustawiać na rozgrzanym silniku kiedy włączy się wentylator, gdzie wcześniej sobie zaznaczyłeś pozycję i tak samo z paliwem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Dzięki chłopaki :notworthy: Jutro zamawiam czarne tarcze na allegro .Oczywiście sprzedają w kompletach więc wymienię wszystkie trzy.No a potem moto do lakierowania (ale chyba nie w tym miesiącu bo czekam aż ZUS pozwoli mi przejść na emeryturę)i w drogę.Tym razem sam skoro synowi wszystko pali się pod d..pą :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cartestsoftware.com/fz1/whitegaugegraphics.html

Tu masz opis ze zdjęciami, od litrowego, ale one mają praktycznie takie same tarcze.

Co do ściągania wskazówki, lepsze od widelca są 2 łyżki. Z dwóch stron, na tej stronce masz zdjęcie. Lepsza kontrola, bo widelcem można niechcący zgiąć ośkę.

To jest prosta robótka. Jak będziesz miał zegary na wierzchu, to możesz sobie lanserskie, ledowskie żarówki założyć :)

Ja tarcze (już mam gotowy plik) będę sobie customowe robił w pierwszej z brzegu firmie co robi naklejki. Poza tym gdzieś widziałem na necie jakieś takie neonowe, specjalnie podświetlane, u nas robione.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cartestso...gegraphics.html

Tu masz opis ze zdjęciami, od litrowego, ale one mają praktycznie takie same tarcze.

Co do ściągania wskazówki, lepsze od widelca są 2 łyżki. Z dwóch stron, na tej stronce masz zdjęcie. Lepsza kontrola, bo widelcem można niechcący zgiąć ośkę.

To jest prosta robótka. Jak będziesz miał zegary na wierzchu, to możesz sobie lanserskie, ledowskie żarówki założyć :)

Ja tarcze (już mam gotowy plik) będę sobie customowe robił w pierwszej z brzegu firmie co robi naklejki. Poza tym gdzieś widziałem na necie jakieś takie neonowe, specjalnie podświetlane, u nas robione.

 

NIemalże to samo napisałem tyle, ze po Polsku i doświadczenia Marian :icon_razz: więc nie musisz szukać tłumaczki.

 

To się nazywa indiglo i w galerii są też moje customowe zegary do puszki. KLIK

Zrobiłem kilka zegarów na indiglo również indywidualnych.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gwoli ścisłości:

wymiana tarczy licznika to takie wycieranie dupy szkłem bo prędkość pokaże w kmh ale co z przebiegami?

za jakiś czas pojawi się kolejny post z zapytaniem "dlaczego mój motocykl Fazer 600/03 pali 12 litrów na 100 kilometrów?

A może to taki trik aby ukryć pochodzenie motocykla?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie chodzi tu o kamuflowanie czegokolwiek a o czytelne i wyrażone w km/h wskazanie szybkości dla młodego motocyklisty a czasem i dla mnie :rolleyes: .Jeśli syn mówi że jechał setką to nie mogę go opier..lić bo nie wiem czego-mil czy km/h a wskazania na liczniku o dwóch skalach są mało czytelne.Co do przebiegu to w naszym przypadku nie ma znaczenia bo moto i tak nie będzie do sprzedania-młody i tak go zgruzuje jak tylko go spuszczę z oka , a jeśli nie da radyto dorasta drugi syn i zostanie dla niego. :buttrock: Pozdrawiam

Edytowane przez marian65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie chodzi tu o kamuflowanie czegokolwiek a o czytelne i wyrażone w km/h wskazanie szybkości dla młodego motocyklisty a czasem i dla mnie :rolleyes: .Jeśli syn mówi że jechał setką to nie mogę go opier..lić bo nie wiem czego-mil czy km/h a wskazania na liczniku o dwóch skalach są mało czytelne.Co do przebiegu to w naszym przypadku nie ma znaczenia bo moto i tak nie będzie do sprzedania-młody i tak go zgruzuje jak tylko go spuszczę z oka , a jeśli nie da radyto dorasta drugi syn i zostanie dla niego. :buttrock: Pozdrawiam

 

nie ma sprawy ale jak chcesz sprawdzić czy nie szaleje ba motocyklu to zamontuj mu licznik wielofunkcyjny rowerowy i będziesz mógł sprawdzać z jaką max gonił sprzęta.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy ale jak chcesz sprawdzić czy nie szaleje ba motocyklu to zamontuj mu licznik wielofunkcyjny rowerowy i będziesz mógł sprawdzać z jaką max gonił sprzęta.

Człowieku jesteś genialny ! :notworthy: Pomysł genialny w swej prostocie ale może być skuteczny,Pozostaje tylko zabezpieczyć ustrojstwo przed niepowołaną ingerencją i demontażem na ,,chwilę''Może to sprawić że czując nad sobą ojcowską rękę będzie bezpieczniejszy i w razie czego straci zęby a nie życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilometry przejechane jest to:

http://www.cartestsoftware.com/fz1/speedohealerinstallation.html

Speedohealer - czyli dzyngs który inaczej puszcza impulsy do licznika. Można korygować w ten sposób mile/km, inne zębatki, etc.

 

w ogóle na tej stronie facet parę fajnych bajerów porobił swojemu Fazerowi...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...