Skocz do zawartości

Poszukuje drugiego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje motocykla dla siebie. Proszę o pomoc w wyborze

Moje preferencje:

-Niskie spalanie(Do 7 l.)

-Moc min 80KM

-Musi być przynajmniej pół owiewka. Nie chcę zmagać się z wiatrem.

-Gustuję w turystycznych enduro, lub ładne supermoto

-Motocykl musi być czterosuwowy.

-Bez ABSu też motocykla nie chcę

-Ciekawą sprawą byłaby też kontrola trakcji, ale to już inny przedział cenowy :)

-Motocykl musi być duży. Na GS500 wyglądałem jak na rowerze, nie chcę więcej takiego.

-Maksymalna kasa jaką mogę przeznaczyć to 12 000zł

-Dobrze by było, gdyby był w miarę lekki. Nie chcę kolosa o wadze FJRy lub GoldWinga.

Pozdrawiam. Oraz czekam na propozycje

 

PS: Ubiór na moto już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda XL varadero 1000

YAMAHA TDM 850

Honda NTV 650 DEAUVILLE

HONDA TRANSALP

BMW R1100RT

YAMAHA XJ 900 DIVERSION

 

BMW wazy ok. 280kg a prowadzi sie swietnie, nie mialem problemu z utrzymaniem np na skrzyzowaniu jak rowniez w jezdzie przy wzroscie 175cm. spalanie niskie, moc 90 KM, regulowana szyba, ABS tyle ze za 12 tys mozna szukac ok. 1995r

 

Pozostale motocykle niektorym sie podobaja innym sie nie podobaja wszystko zalezy od gustu, mysle ze pozostale motocykle beda pasowaly do punktow ktore wypisales.

pozdro.

Live To Ride, Ride To Live

Motocykle to nie wszystko ale bez Nich wszystko jest Niczym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbytnio nie pomogę ale radze uczciwie usiąść przy komputerze,otworzyć Alledrogo,Otomoto lub inne podobne i zrobić swego rodzaju selekcje ofert ponieważ masz bardzo wygórowane wymagania co do motocykla i niestety nikt za ciebie nie zadecyduje i nie wybierze co kupić.

No i albo lekki albo duży :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie, źle sprecyzowałem czego potrzebuję.

Dobrze by było aby był lekki, gdyż jak dosiadłem FJRy kumpla to tak bardzo było czuć masę, że wolałbym takiego motocykla nie brać. Może nie byś duży, ale chciałbym na nim wyglądać jak człowiek a nie jak scyzoryk. Poza tym chciałbym aby był bezobsługowy. Aby ssanie było automatyczne itp. Myślę, że dałbym radę wyłuskać jeszcze no powiedzmy 2-3 tys. na motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie, źle sprecyzowałem czego potrzebuję.

Dobrze by było aby był lekki, gdyż jak dosiadłem FJRy kumpla to tak bardzo było czuć masę, że wolałbym takiego motocykla nie brać. Może nie byś duży, ale chciałbym na nim wyglądać jak człowiek a nie jak scyzoryk. Poza tym chciałbym aby był bezobsługowy. Aby ssanie było automatyczne itp. Myślę, że dałbym radę wyłuskać jeszcze no powiedzmy 2-3 tys. na motocykl.

No to jak dołożysz te 3 tys to proponuje TDM 900. Przy odpowiedniej ilości cierpliwości znajdziesz ładny egzemplarz z ABS. Ja miałem moto z 2005 z ABS.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbytnio nie pomogę ale radze uczciwie usiąść przy komputerze,otworzyć Alledrogo,Otomoto lub inne podobne i zrobić swego rodzaju selekcje ofert ponieważ masz bardzo wygórowane wymagania co do motocykla i niestety nikt za ciebie nie zadecyduje i nie wybierze co kupić.

No i albo lekki albo duży :huh:

zgadzam się z kolegą :), skoro masz dość wyraźne preferencje, to najlepiej przefiltrować sobie ofertę np Allegro i potem pytac o opinię w sprawie 2-3 moto. Inaczej będziesz miał swoisty (odwrócony) koncert życzeń ;). 20 osób i propozycje odnośnie 23 motocykli.....

Pozdrawiam i trafnego wyboru życzę

ps. prawko to w ogóle jest? i co masz na myśli pisząc bezobsługowy?!?!?

Edytowane przez walko69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko już jest. Bezobslugowy motocykl to dla mnie taki, w którym nie ma

-potrzeby dolewania oleju co np 2 tys km,

-ręcznego ssania

-mieszania paliw

-oraz wielu wad, które posiadają konkretne modele motocykli.

Ps: Powie mi ktoś jak zaznaczyć ABS w opcjach wyszukiwania na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko już jest. Bezobslugowy motocykl to dla mnie taki, w którym nie ma

[...]

-oraz wielu wad, które posiadają konkretne modele motocykli.

 

 

Każdy model motocykla ma jakieś typowe dla siebie usterki. Różnica polega na tym że w jednych jest ich mniej a w innych więcej oraz są mniej lub bardziej kłopotliwe do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulreaver, a jechałeś kiedyś B12? To nie jest ciężki motocykl, prowadzi się całkiem nieźle. Kolega napisał, że nie chce kredensu w stylu Goldasa a to już jest różnica w gabarytach.

Podsumowując, nadal uważam, że B12 lub nawet Bandit 650 (nie 600)może spełnić jego wymagania.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Bandit 1250 , ale musi coś dorzucić, oprócz tego 3000 zł...

Po wrażeniach z jazdy kolegi wypadałoby wziąć pod uwagę BMW 1150 GS...

 

Pozdr. J-999

P.S. O Ducatach nie piszę, bo sprzęty dla twardzieli... :lalag: :buttrock: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie spalanie, lekki, turystyczne enduro... pasuje jak ulał

nie chce mi się szukać po allegro, ale może w tej kasie zmieści się dl650? ewentualnie faktycznie pooglądać tdm-y (chociaż z enduro to ma tylko wyższe zawieszenia)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Powie mi ktoś jak zaznaczyć ABS w opcjach wyszukiwania na allegro?

Nie wiem czy jest taka możliwość. Na otomoto.pl jest na pewno. A mam wrażenie, że oba serwisy mają tą samą ofertę.

Natomiast na allegro warto przeglądać zakończone już aukcje.

 

A co do moto, podtrzymuje pomysł z TDM i faktycznie V-Strom będzie też dobrym pomysłęm

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...