Skocz do zawartości

czy ktoś zna tę szkołę: Moto-Expert Kraków


Glootik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, w jakim zakresie. ale ja polecam www.motoszkola.pl u Rafała, jeśli nie chodzi o jazdę torową i zejścia na kolano

jsz

W zasadzie chyba najbardziej w zakresie przełamania się przed głębokim złożeniem zarówno w jeździe "wolnej" np. w ciasnym zawracaniu i szybkiej na winklach. Nadrabiam często ciałem, ale motoru nie mogę pochylić tak, jakbym chciała... ( Widzę swoje zdjęcia i na nich to że ciągle zostaje mi dużo "zapasu". To mnie nie satysfakcjonuje.. Patrzę też na swoje oponki i ciągle do ich zamknięcia ok 1cm. Tak wiem, był tu temat o zamykaniu opon i zgadzam się, że to nie jest aż tak istotne, no ale...ja chcę :) ) Poza tym czasem zbyt szybkie zmiany kierunku przy dużej prędkości sprawiają mi problem. :wacko:

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własciwie to jakimi kwalifikacjami powinien się legitymować taki intruktor nauki jazdy "na kolanie" ?? Bo oczywisice przy robieniu prawka na A to wiadomo ale jeżeli ktoś by chciał sie nauczyć jezdzic ostrzej to o co powinien pytać ?

 

Jakie kwalifikacje ma Tomek Kulik ?? Ukończyl jakies kursy za granicą, może smigał jako zawodnik na torze ?? Pytam z ciekawosci i oczywiscie dla informacji.

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A własciwie to jakimi kwalifikacjami powinien się legitymować taki intruktor nauki jazdy "na kolanie" ?? Bo oczywisice przy robieniu prawka na A to wiadomo ale jeżeli ktoś by chciał sie nauczyć jezdzic ostrzej to o co powinien pytać ?

 

Jakie kwalifikacje ma Tomek Kulik ?? Ukończyl jakies kursy za granicą, może smigał jako zawodnik na torze ?? Pytam z ciekawosci i oczywiscie dla informacji.

Nie wiem dokładnie jak to jest z uczeniem schodzenia na kolano . Jednak przydałoby się żeby człowiek który kogoś uczy miał jakiś papier na to. Może być Instruktor techniki jazdy. Rafał z Motoszkoły jest dyplomowanym instruktorem doskonalenia jazdy, to akurat papier ze Szwecji.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie chyba najbardziej w zakresie przełamania się przed głębokim złożeniem zarówno w jeździe "wolnej" np. w ciasnym zawracaniu i szybkiej na winklach. Nadrabiam często ciałem, ale motoru nie mogę pochylić tak, jakbym chciała... ( Widzę swoje zdjęcia i na nich to że ciągle zostaje mi dużo "zapasu". To mnie nie satysfakcjonuje.. Patrzę też na swoje oponki i ciągle do ich zamknięcia ok 1cm. Tak wiem, był tu temat o zamykaniu opon i zgadzam się, że to nie jest aż tak istotne, no ale...ja chcę :) ) Poza tym czasem zbyt szybkie zmiany kierunku przy dużej prędkości sprawiają mi problem. :wacko:

To ewidentnie kwalifikujesz się do Łukasza :-) Chłop obcy, kompetentny, z uprawnieniami.

 

 

A własciwie to jakimi kwalifikacjami powinien się legitymować taki instruktor nauki jazdy "na kolanie" ?? Bo oczywisice przy robieniu prawka na A to wiadomo ale jeżeli ktoś by chciał sie nauczyć jezdzic ostrzej to o co powinien pytać ?

 

Jakie kwalifikacje ma Tomek Kulik ?? Ukończył jakieś kursy za granicą, może śmigał jako zawodnik na torze ?? Pytam z ciekawości i oczywiście dla informacji.

Nie ma czegoś takiego jak "instruktor jazdy na kolanie", bo przycieranie sliderów dla samego przycierania jest gówno warte. Celem powinno być jak najszybsze przejechanie zakrętu, a nie scieranie teflonu. Jednak dla drążących temat podam informację: są przecież instruktorzy sportu motorowego, choćby Artur Wajda > http://arturwajda.50webs.com/

którzy skupiają się na jeździe stricte sportowej.

 

 

Jakie ja mam kwalifikacje?

Posiadam uprawnienia instruktora nauki jazdy i instruktora techniki jazdy kat. A.

Szkoliłem od podstaw funkcjonariuszy ITD na Kawasaki GTR1400, żołnierzy jednostki GROM, aktorów i kaskaderów (których mam pod opieką z ramienia Stowarzyszenia Filmowców Polskich). Obecnie mam pod opieką sekcję supermoto w Automobilklubie Polski, jako pomocnik kierownika sekcji Michała Bożałka.

Jako kaskader jeździłem w filmach "Blondynka" i "Śniadanie do łóżka", oraz brałem udział w rekonstrukcji pokazów MO na Stadionie X-lecia, skacząc z rampy na pożegnaniu stadionu.

Nie kończyłem kursów za granicą, można mnie spotkać czasem na torze w Sochaczewie lub polu w Kurdwanowie, licencji nie posiadam.

Wybieram się do BMW na szkolenie, ino po ogarnięciu spraw rodzinnych i firmowych. Jestem bardzo ciekaw metodyki Niemców, szczególnie pod kątem jazdy na motocyklu z ABS'em.

Dzięki uprzejmości szkoły Konrada Filipiaka z Poznania, ostatnimi czasy rozszerzyłem swe uprawnienia instruktorskie.

Moja praca skupia się na szkoleniu kandydatów na motocyklistów, doszkalaniu osób posiadających prawo jazdy kat. A oraz służb i ludzi filmu.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tylko aby sprecyzować - nie jestem właścicielem owej szkoły :bigrazz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko aby sprecyzować - nie jestem właścicielem owej szkoły :bigrazz:

Co do owej szkoły dodam, że warto się do niej udać ;) Miał być moto-expert, skończyło się w Gostyniu. Szkoła fajna, instruktorzy cierpliwi i wyrozumiali :rolleyes: , koszt szkolenia do przeżycia, a człowiek ma możliwość poznać swoje słabości :icon_mrgreen: ,o których wcześniej nawet nie wiedział cha cha :icon_mrgreen: Ogólnie wrażenia pozytywne :icon_biggrin:

 

Co do owej szkoły dodam, że warto się do niej udać ;) Miał być moto-expert, skończyło się w Gostyniu. Szkoła fajna, instruktorzy cierpliwi i wyrozumiali :rolleyes: , koszt szkolenia do przeżycia, a człowiek ma możliwość poznać swoje słabości :icon_mrgreen: ,o których wcześniej nawet nie wiedział cha cha :icon_mrgreen: Ogólnie wrażenia pozytywne :icon_biggrin:

Dodam jeszcze, że kilka godzin temu miałam "szczęście" sprawdzić jedno z ćwiczeń ze szkolenia na drodze... Chłopak nie popatrzył w lusterko, kiedy ja wyprzedzałam i byłam na lewym pasie, na wysokości prawie jego tylnych świateł, wbił się nagle na mój pas. Miejsca na ucieczkę miałam już niewiele , bo metr do barierek na poboczu, ale ćwiczenie z omijania przeszkód się przydało... :biggrin: Przeciwskręt w miarę możliwości i miejsca i skończyło się na otartym tłumiku i moim bucie (a nie na wywrotce) Przytarł się jeszcze lakier na drzwiach puszki. Tak więc polecam szkołę ;) Musielibyście widzieć minę chłopaka. Był bardziej przerażony ode mnie.

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chłopak nie popatrzył w lusterko, kiedy ja wyprzedzałam i byłam na lewym pasie, na wysokości prawie jego tylnych świateł, wbił się nagle na mój pas.

 

:notworthy: Dobrze że nic się nie stało ;)

 

Zwróć uwagę że w miejscu w którym byłaś mógł być martwy punkt... Jak jadę np w korku i zmuszony jestem poruszać się na pasie lewym, po prawej mając samochód za którym jadę około 1m to zawsze mam poprawkę na to że kierowca może mnie nie zauważyć jeśli zamiast dokładnie popatrzeć w lustereczko tylko sobie zerknie od niechcenia. Czasem tak jest że jakiś "miszcz" chce nadrobić 2 sekundy, zerknie w lewe lustro i ogień na lewy pas bo myśli że ma wolne ^^

 

A przy okazji, skoro już tutaj sobie spamuje ;P czy są/zna ktoś szkoły uczące/doszkalające jazdy w terenie? Interesuje mnie tylko małopolska - okolice Krakowa.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są/zna ktoś szkoły uczące/doszkalające jazdy w terenie? Interesuje mnie tylko małopolska - okolice Krakowa.

 

pospamujemy razem: http://www.eduro.riders.pl/

z góry zaznaczam: nie sprawdzałem, nie znam; jedynie organizatora osobiście, a i to z dawnych czasów - nie wiem, jaki poziom to szkolenie prezentuje. tyle, że chyba nic innego nie ma

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: Dobrze że nic się nie stało ;)

 

Zwróć uwagę że w miejscu w którym byłaś mógł być martwy punkt...

Wzięłam to pod uwagę, ale chłopaczek sam się przyznał, że nie spojrzał w ogóle.. :icon_rolleyes:

...Gott weiss ich will kein Engel sein...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...