Skocz do zawartości

Jazda w korku a piesi.


YAGO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wina pieszego to ciężka sprawa. Zanim to się okaże, kierowca zawsze dostaje w kość - od policji, sądu, świadków i własnego sumienia. Pieszy nie musi kończyć żadnego kursu i to zawsze świadczy na jego korzyść - kierowca powinien przewidywać co zrobi pieszy a nie odwrotnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina pieszego to ciężka sprawa. Zanim to się okaże, kierowca zawsze dostaje w kość - od policji, sądu, świadków i własnego sumienia. Pieszy nie musi kończyć żadnego kursu i to zawsze świadczy na jego korzyść - kierowca powinien przewidywać co zrobi pieszy a nie odwrotnie..

 

A tak nie powinno być, bo nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania, a po pieszych, rowerzystach i skuterach (przecież każdy może tym jeździć) można się wszystkiego spodziewać. Wychodzi na to, że kierowca musi myśleć za więcej osób niż mógłby przypuszczać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zawsze obstawiałem, że mnie nie widać. Wszystko jedno w jakiej sytuacji.

 

Chyba tylko tak można bezpieczne jeździć. Jakbym zawsze myślał, że jak mam pierwszeństwo to mogę śmiało lecieć, dawno bym już wąchał kwiatki od spodu. Wiele razy tak było, że puszka z boku z podporządkowanej wyjechała nie widząc mnie. Tylko to że przewidziałem mnie uratowało. Pewnie każdy z Was wie o czym mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerne "flemingi", chadzają środkiem ulicy w korku.... :icon_evil:

 

 

Są dwie opcje jazdy. Pierwsza "Raczej mnie widzą/słyszą, cisnę". I druga "Raczej mnie nie widzą/słyszą, zwolnię". Ja używam drugiej opcji. Jeśli nie widzę nic za rogiem autobusu to zakładam że coś tam jest i wyskoczy na drogę. Pieszy, ksiądz, gazela, jednorożec, cokolwiek... Tak samo jazda w trasie - jeśli nie widzę co za winklem to zakładam że coś tam jest. Niestety jest wielu którzy stosują pierwszą wersję podejścia do jazdy, a potem nieszczęścia są.

 

 

Trafienie pieszego? Nawet jeśli nielegalnie był na drodze to i tak masz przej....ne. Jak to kiedyś mi powiedział policjant w UK - "Wy motocykliści zawsze jesteście winni!".

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nie powinno być, bo nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania, a po pieszych, rowerzystach i skuterach (przecież każdy może tym jeździć) można się wszystkiego spodziewać. Wychodzi na to, że kierowca musi myśleć za więcej osób niż mógłby przypuszczać...

 

Nie no, wjazd na pasy omijając stojących w korku TYLKO po upewnieniu sie, ze nikt nie znajduje się na pasach. Jesli w tym celu trzeba się zatrzymać, to trudno. Potrącenie pieszego w takiej sytuacji to ewidentna wina motocyklisty i nie ma tu co dyskutować.

 

Co do prędkości - może i być 20 km/h jeśli widać, co się wokół dzieje. i jest czas na reakcję. Jeśli nie, należy zwolnić. Tyle jest nawet w kodeksie.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim, otwarcie sie przyznales, ze jezdzisz jak precel. :icon_mrgreen:

 

 

Rozsądna jazda nie jest powodem do wstydu. :icon_razz:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeszcze ciekawi jedna sprawa. Czy w tym przypadku ważne jest, czy bus był w zatoczce? Czy w takich przypadkach też trzeba zachować się tak, jak np. przy przystanku tramwajowym, gdzie tramwaj staje na srodku drogi? i zakladac, żę pieszy wyjdzie z za jak i z przed busa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przy wkuwaniu zestawu pytań przed egz w WORD minąłem "po drodze" stwierdzenie, że gdy autobus stoi na przystanku w każdej sytuacji należy zwolnić i uważnie obserwować otoczenie.

Oczywiście każdy to oleje, bo niby sucha teoria ale przecież to wszystko jest na bazie przepisów. Rozjedziesz człowieka = masz przesrane. Simple as that.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uciekne??

 

Nie wiem czy wiesz o co mi chodziło. Mianowicie na rys A jest wątpliwa sytuacja, bo na B to wiadomo, że należy zatrzymać się na wys. konca busa, tramwaju.... I czy gdyby ludzie. na rys A niczym krowy na samopasie zaczęły przechodzić przez jezdnie (nie na pasach) to i tak jest moja wina, że nie zachowalem ostrożności?

post-29261-0-86144800-1307389462_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uciekne??

 

Nie wiem czy wiesz o co mi chodziło. Mianowicie na rys A jest wątpliwa sytuacja, bo na B to wiadomo, że należy zatrzymać się na wys. konca busa, tramwaju.... I czy gdyby ludzie. na rys A niczym krowy na samopasie zaczęły przechodzić przez jezdnie (nie na pasach) to i tak jest moja wina, że nie zachowalem ostrożności?

W okolicach przystanku masz zachować szczególną ostrożność. Jak skasujesz pieszego przechodzącego niezgodnie z przepisami to możesz, ale nie musisz być uznany współwinnym. To jednak nie ma znaczenia. Jak trafisz dzieciaka to nawet jeśli nie postawią Ci żadnych zarzutów, będziesz miał przechlapane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shuy, masz rację. I żeby nie było, nie pytam, bo myślę "a jak nie moja wina to mogę tam kogoś przejechac, i tak nie moja wina wiec mam w tyłku". Jednak jak wiemy, czasami jakaś stłuczka, ślizg, który powstał z winy pieszego, może wiele kosztować. I tak pytam dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...