Skocz do zawartości

[buty] TCX COMPETIZIONE czy SIDI VERTIGO


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

mam okazje kupić nowe buty z wyprzedaży TCX COMPETIZIONE s za 600

http://allegro.pl/tcx-com...1613519747.html

 

Tutaj wrzucam filmik z prezentacją tego modelu

 

możecie powiedzieć mi jak oceniacie te buty w porównaniu do SIDI VERTIGO.

Sprzedawca w sklepie mówi mi że on wolał by te TCX'y niż SIDI VERTIGO ze względu na lepsze bezpieczeństwo. Ja jednak zastanawiam się jak jest w TCX'ach z wentylacją w upały

 

Oba buty mierzyłem i VERTIGO są ciut wygodniejsze w chodzeniu i lepiej są dopasowane do stopy niż TCX'y, ale z kolei TCX'y miałbym o 250 zł taniej :P

 

Jak uważacie które w końcu lepiej kupić SIDI VERTIGO czy tcx competizione s ?

i czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że SIDI są dużo lepsze jakościowo. Warto dopłacić parę zł. Widziałem TCX u znajomych i buty jak buty.. zużywają się. Sam jeżdżę w SIDI Racing i są pancerne. Nie kupuj białych, sugeruję wybrać jedyny słuszny kolor :icon_razz:

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem oba buty tzn SIDI Vertigo i TCX COMPETIZIONE :)

 

I tak, SIDI są bardziej dopasowane do nogi i stopy, jakby na mnie szyte, mają też lepszą wentylację, ale gorszą ochronę bo nie chronią stawu skokowego, i kolejną wadą jest to że przemakają w deszczu..

 

Teraz te TCX'y nie leżą może tak idealnie jak SIDI VERTIGO i w TCX'ach mam z centymetr luzu (w swoim rozmiarze), są bardziej sztywne i nie chodzi się w nich już tak wygodnie jak w SIDIkach no ale za to mają ochronę na staw skokowy, ponoć nie przemakają w deszczu i są tańsze od SIDIKów o 250 zł

 

Kurcze trudny wybór,a Wy co byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te TCX'y nie leżą może tak idealnie jak SIDI VERTIGO i w TCX'ach mam z centymetr luzu (w swoim rozmiarze), są bardziej sztywne i nie chodzi się w nich już tak wygodnie jak w SIDIkach no ale za to mają ochronę na staw skokowy, ponoć nie przemakają w deszczu i są tańsze od SIDIKów o 250 zł

To troche nie tak. Zarowno TCX Competizione S jak i Sidi Vertigo wychodza w dwoch wersjach, z gore-texem i bez. Zwykle TCX-y i Vertigo maja podobna cene, tak samo te z gore-texem. To pomiedzy obiema wersjami jest roznica okolo 200zl.

 

Ja teraz mam na sprzedaz Competizione S Gore-tex w cenie zwyklych i jakos nie ma chetnych.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche nie tak. Zarowno TCX Competizione S jak i Sidi Vertigo wychodza w dwoch wersjach, z gore-texem i bez. Zwykle TCX-y i Vertigo maja podobna cene, tak samo te z gore-texem. To pomiedzy obiema wersjami jest roznica okolo 200zl.Ja teraz mam na sprzedaz Competizione S Gore-tex w cenie zwyklych i jakos nie ma chetnych.

 

Mi nie oto chodzi u mnie w okolicy Zwykłe TCX'y bez GORE kosztują 600 zł na wyprzedaży podczas gdy normalnie kosztują coś około 800 zł, a SIDI VERTIGIO normalnie kosztują 850 zł

 

Więc jeśli o mnie chodzi to między TCX a SIDI mam 250 zł różnicy.

Tylko co z tego jak dalej nie wiem jakie buty z nich wybrać :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Sidi Vertigo Corsa.

no tak, tylko że Vertigo Corsy nie produkują już 2-3 lata więc wybór rozmiarów jest BARDZO ograniczony ;) Sam miałem brać, ale już nie ma szans żeby mój rozmiar znaleźć...

 

Ja przy tym samym wyborze wziąłem TCXy, mają usztywnienie które ma zapobiec skręceniu kostki (czego zwykłym Vertigo brak), no i w moim przypadku lepiej pasują do nogi. A że są tańsze, to też mnie nie martwi :icon_mrgreen:

Edytowane przez Ghost_lbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh tak jak moje alpiny. 6 lat za nimi a sa eleganie tylko zaczęły podciekać.

 

 

TCX ma bardzo porządne kapcioszki. kumpel ma wlasnie competizione s ju ze 3-4 lata i sa w extra stanie. generalnie i jedna marka i druga jest z górnej półki tak wiec brał bym te w ktorych mi wygodniej czyli tym razem pumy :)

 

Na razie mnie zaskoczyły wygoda a co dalej to sie okaże.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Sidi Vertigo Corsa.

Tego modelu już nie produkują, zastąpił go model SIDI VORTICE, świetny model z podwójną wentylacją brał bym go bez zastanowienie ale cena jak dla mnie zaporowa 1300zł :icon_rolleyes:

 

no tak, tylko że Vertigo Corsy nie produkują już 2-3 lata więc wybór rozmiarów jest BARDZO ograniczony ;) Sam miałem brać, ale już nie ma szans żeby mój rozmiar znaleźć...

 

Ja przy tym samym wyborze wziąłem TCXy, mają usztywnienie które ma zapobiec skręceniu kostki (czego zwykłym Vertigo brak), no i w moim przypadku lepiej pasują do nogi. A że są tańsze, to też mnie nie martwi :icon_mrgreen:

:rolleyes:

A powiesz mi jak jest w tych TCX'ach w upały, robi się sauna bajoro i noga się gotuje ?

 

myslalem juz dawno o TCX , tyle ze moje sidi vertigo maja 6 lat i dalej rozpasc sie niechca , chyba najlepiej wydane 250$ w moim zyciu :buttrock:

W SIDI VERTIGO ta wentylacja coś daje tzn czy w czasie jazdy czujesz rzeczywiście że chłodzi ci całą stopę , czy tylko piętę, bo tak na logikę jak ten suwak od wentylacji jest w połowie buta to chyba chłodzi tylko połowę stopy, a przód czyli palce zostają bez wentylacji ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...