Skocz do zawartości

w trakcie jazdy dusi moto i gasnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim motorkiem. Moto to bmw f 650 98r. Problem wygląda następująco:

Wybrałem się nim w dłuższą trasę, (po raz pierwszy w sumie) i wszystko szlo elegancko, po jakiejś godzince jazdy zaczęło go tak dławić jak by nie dostawał paliwa, dławił się i dławił i zgasł, zatrzymałem się, próbuję odpalić i nic, udało się po paru minutach ale po przejechaniu ok 500m znów to samo, i tak w kolko. Jakoś do kulałem się do domu. Następnego ranka odpalam i o dziwo wszystko działa, pojeździłem chwile i wszystko ok. Myślałem ze może filter paliwa już zapchany , i paliwko nie dochodzi jak powinno ale jakoś jeździłem tego ranka wiec pewnie to nie to, iskra jest, świece dobre. Być może po długiej jeździe coś się przegrzewa i dostaje przebicia, ale iskra jest więc, nie wiem. Może po prostu termostat padł albo coś i sie przegrzewa;/ Dopiero zacząłem przygodę z moto i jestem "zielony" jeśli o tego typu problemy. Proszę o rady i sugestie co może mi tam nawalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motor kupiłem nie dawno, dopiero zacząłem na nim jeździć, serwisowany był na bieżąco, w serwisie bmw, kranik raczej jest ok, bo jak odepne przewód to paliwo leci elegancko. hm do zaworów przyznam sie nie zaglądałem i nie wiem kiedy ostatnio bylo to robione;/ sprawdze to odpowietrzenie w najbliższym czasie:) P.S znacie moze jakas strone z opisem mojego moto? co i gdzie sie dokladnie znajduje itp.? wiele szukałem w internecie czegos takiego i nie znalazłem a chciałem sie nauczyc przy nim mjastrowac, np teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/z-bmw-f-650-1994-2007-instrukcja-napraw-haynes-i1618861642.html

Haynes robi bardzo dobre manuale. Inwestycja szybko się zwróci, gdy sam zrobisz kilka pierdółek zamiast jechać do serwisu gdzie cie skasują. Ja mam od nich manual do swojego motocykla i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze iskra ok ! a świece kiedy wymienione? bo ja tak miałem wszystko ok.a 1 swieca miała ukreconą porcelanke(iskra była) ale było tak jak u ciebie.

po za tym sprzawdz ładowanie miernikiem. moze regulator.i to obstawiłbym na 95% !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pawelekman" dzieki za link. "szkudlar" swiece wydaja sie dobre, iskra nie bije w porcelanke tylko w kowadelko za kazdym razem, hm jestem zielony jesli chodzi o naprawe wiec jesli moge prosic zebys opisal dokladnie jak sprawdzic ten regulator thx z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...