Skocz do zawartości

Dziwne dźwięk (pyrkotanie) podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam taki problem z moją hondą CBR 125R z 2008roku. Jest to motorek używany od końca zeszłego sezonu. Jego przebieg to tylko 1700km. W zasadzie motorek jest prawie nowy, używany dopiero kilka miesięcy. Niedawno wymieniałem olej i regulowałem naciąg łańcucha.

Kilka dni temu zaobserwowałem, że wydobywa się jakiś dziwny dźwięk podczas jazdy. Jest to takie pyrkotanie jakby ktoś włożył patyczek w zębatkę i o każdy ząbek ten patyczek tak przeskakiwał. Dźwięk ten wydobywa się zarówno jak jadę na biegu jak i podczas toczenia się na luzie. Również jest słyszalny jak prowadzę motor z wyłączonym silnikiem. Nasila się znacznie wraz z prędkością, zarówno jest coraz głośniejszy, jak i pyrkotanie jest coraz szybsze.

Nie wiem co to może być, co z tym zrobić, czy jechać gdzieś do serwisu, czy może sam zajrzę, tylko gdzie ;)? Co to może być wg Was? Czy to coś groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Kilka dni temu zaobserwowałem, że wydobywa się jakiś dziwny dźwięk podczas jazdy. Jest to takie pyrkotanie jakby ktoś włożył patyczek w zębatkę i o każdy ząbek ten patyczek tak przeskakiwał. Dźwięk ten wydobywa się zarówno jak jadę na biegu jak i podczas toczenia się na luzie. Również jest słyszalny jak prowadzę motor z wyłączonym silnikiem.

 

Sprawdź czy przypadkiem jakiś gwóźdź nie wlazł w oponę i wystający łepek nie stuka o asfalt. Inna możliwość to nierównomiernie lub nadmiernie naciągnięty łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu zostawiłem koło 1,5cm. Tak, też sie zastanawiam, czy czegoś w oponie nie ma, albo jakieś śmieci czy nie dostały się w tryb napędzający łańcuch przy silniku, jak tylko będę mógł, to do tego zajrzę, zaraz się podzielę informacjami. Dziękuję za odpowiedzi i proszę o następne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...