Skocz do zawartości

Dziwne otwory w kolektorze ?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj nasłuchiwałem pracę układu wydechowego.

 

Znalazłem na kolektorze - cztery dziwne otwory (wyglądają na fabryczne). Mianowicie takie dziury są na jednej rurce (tej krótszej zagiętej), która spotyka się z drugą rurą (od drugiego cylindra - tej prostszej).

 

Kolektor nie był raczej wymieniany od 2004 roku, nie wygląda źle, natomiast te dziury, nie wiem do czego służą.

 

Czy taki chwyt się stosuje, aby np. rura się nie przegrzewała na zagięciu ?

 

Aha, chciałem dodać, iż jedna z czterech dziur jest większa, ponieważ dmucha tam 10x mocniej niż z pozostałych 3 dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na zewnątrz wygląda dobrze lecz od środka Ci się wypalił. Jak żyję to nie widziałem aby producent robił otwory w kolektorze wydechowym. Wymień kolektor i tyle bo jakbyć chciał spawać to i tak nie będzie do czego bo materiału tam na żyletkę zostało..

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć, to dziury nie mogły się zrobić same z siebie w identycznych odstępach. Dzisiaj lub jutro podjadę do gościa i sprawdzę w jego kolektorze jak to wygląda.

 

Mam tu foto kolektora, który jest na sprzedaż, ale w nim widzę, że są też dziury (słaba jakość zdjęcia) :

 

1_hehqpen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie jakieś techniczne otwory ale po kiego wała one to nie mam bladego pojęcia.

Znaczy się, ze zobaczyłem coś nowego w życiu.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pełnić funkcję "zawirowywacza spalin" ? Czytałem kiedyś, jak znajomy w silniku 2T miał takie cuda niewidy.

 

Mogę taki kolektor (tą rurkę z otworami) nabyć za 30zł, ale nie wiem czy to coś zmieni. Chyba dziura sama się nie powiększyła z biegiem czasu ? :icon_rolleyes:

 

Bo dziwi mnie tylko ten fakt, że z jednej dmucha ostro, z innych nie czuć prawie nic :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego sroby a co innego otwory-Kolektor nie ma prawa byc nieszczelny.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2T są robione różne cuda z wydechem, bo to ponoć zwiększa moc maksymalną (lepsze odprowadzanie spalin przez jakieś tam zawirowania). Jak naprawiałem swój wydech to zaspawałem wszystkie otwory i dziury, nie zastanawiając się czy to potrzebne czy nie (nie mam analizatora). Wydaje mi się, że dziury w wydechu tylko zwiększają hałas, bo trudno mi sobie wyobrazić jakieś praktyczne zastosowanie. Może w nowych motorach jest inaczej... (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja moje bym zaspawał, to były by widoczne ślady.

 

Natomiast moim zdaniem są bardzo zbędne, iż hałasuje z tej dziury, psując cały dźwięk, który powinien wydobywać się z tłumika :rolleyes:

 

Edit: Własnie przez to, że tam hałasuje rurka, to moje ucho się tam skierowało :buttrock:

Edytowane przez suchy-wolk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie, albo zgadnie. Ja passuje w tym temacie, bo nie mam pojęcia. Skoro fabryczne to faktycznie zaspawywanie to dziwny pomysł :P

 

Znajdźcie sobie jakiś filmik gdzie testuje się silnik w fabryce i zobaczycie że do tych otworów są wkręcone sądy jak już kolega wcześniej napisał. Oczywiści jak tych sąd tam nie ma to nie może być dziur bo i niby po co i są one zaślepione, ale naprawdę te otwory nie maja za zadanie nic zmieniać jeśli chodzi o spaliny po prostu są to otwory techniczne i tyle.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...