Skocz do zawartości

zakrety


oil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu, kiedy pracowałem z Piotrkiem Gadajem, rzeczony delikwent negował sens ścigania się na zawodach, choćby amatorskich...

 

Jak z nim jeździłem kilka miesięcy temu, to sam zachęcał mnie do wypadów na tor, jako że właśnie tam można sprawdzić oraz udoskonalić swoje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś, mając taką możliwość (bo nie zawsze się ją ma) tego unika, to rodzi to pewne wątpliwości, dlaczego?

 

Coś dla Ciebie do poczytania ;) http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/80243-szkolka-jazdy-w-krakowie/page__st__20__p__1008204#entry1008204

 

Zrobił się z zakrętów wątek cokolwiek plotkarsko-personalny, więc kończąc te klimaty wrzucę tylko, że znam osobiście obydwu panów i obydwu bardzo szanuję. Pozostaje mi jedynie z lekką krępacją czytać tutaj te przytyki, ale nie wnikam skąd te animozje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trochę stare dzieje (2007). Ja osobiście Tomka Kulika nie znam, Pro-Motorowi dużo zawdzięczam (ale raczej Ufiemu właśnie), co nie przeszkadza mi patrzeć również krytycznie na pewne aspekty. Nobody is perfect!

Podsumowując, to dobrze, że takie szkoły jak PM czy Kulikowisko są, bo dzięki nim mamy szansę jeździć lepiej i bezpieczniej :biggrin:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajmy do tematu.

Jeżdżąc z kursantami robię im niespodziankę: w trakcie pokonywania zakrętu odchylam się na zewnętrzna.

Reakcje kursantów są różne, często dość śmieszne. Jednak sytuacja ta zmusza do odważnego wypychania kierownicy, by kierować motocykl po żądanym torze jazdy. Po prostu masa pasażera (100 kg) mocno utrudnia wykonanie skrętu, zwłaszcza przy prędkościach poniżej progu równowagi.

Skoro już siedzę z tylu, to niech chociaż coś się dzieje :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theodor silniej zadziałałby ręką wewnętrzną na kierownicę, co u początkujących nie zawsze jest automatyczne :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja rozumiem sympatie, antypatie, porachunki, czy inne niesnaski.

Jednak nieco niedobrze mi się robi, gdy czytam, jak jedzie się człowiekowi, który nawet nie ma szansy się obronić. Każdy może się mylić, zmienić zdanie, ludzką rzeczą jest błądzić, a ten się nie myli, kto nic nie robi. A fe koledzy/koleżanki, nieładnie.

 

A mi nikt nie robił na kursie numerów z odchylaniem się do zewnątrz zakrętu nooo :angry:

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...