Skocz do zawartości

nieszczelny wydech?


niwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ok udało się kupić tą uszczelkę (50zł!!) i niestety nie pasuje do akcesoryjnego wydechu. Jest za duża. Na Kolektor wchodzi, ale niema szans żeby wszedł na to wydech. Mam nadzieję że będę mógł zwrócić towar w Larssonie.

Także pytam dalej co z tym zrobić.

1. Pasta montażowa - wszędzie piszą że wydmucha ( to po kuta ją robią lol ), ale Piotr D. pisał coś o naftalinie. Proszę o więcej info na ten temat.

 

2. słyszałem o "patencie" na blachę od puszki piwa i pasty miedzianej.

 

proszę o rady. Dzięki.

 

Nie pasuje czy masz za bardzo zgnieciony poprzez zacisk.

O ile nie pasuje ? może wystarczy ten otwór prze kalibrować?

A może to nie jest wydech akcesoryjny dedykowany do tego modelu?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "PATENTÓW" raczej bym nie korzystał , ale czasem życie zmusza... tą puszkę to sobie odpuść . Jeśli masz kawałek koca gaśniczego ( tak , wiem że jest z azbestu...i wycofane z użycia) , to wypruj z niego pojedynczy sznurek i nawiń zwój przy zwoju na kolektor i wtedy nałóż wydech, kiedyś tak zrobiłem i dało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje. Luz między końcówką wydechu a kolektorem jest minimalny. A uszczelka ma grubość 3 mm co najmniej. Nie ma siły żeby to weszło. Końcówka kolektora jak i końcówka wydechu nie wygląda na zgniecioną. Jeżeli nawet nie jest oryginalny to w takim razie proszę o radę jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje. Luz między końcówką wydechu a kolektorem jest minimalny. A uszczelka ma grubość 3 mm co najmniej. Nie ma siły żeby to weszło. Końcówka kolektora jak i końcówka wydechu nie wygląda na zgniecioną. Jeżeli nawet nie jest oryginalny to w takim razie proszę o radę jak to zrobić.

 

W takim przypadku wypada dokładnie pomierzyć średnicę otworu oraz średnicę rury kolektora wydechowego i z tymi wymiarami zamówić u tokarza tuleję redukcyjną o długości takiej samej jak dokupiłeś tą uszczelkę grafitową.

Tuleja powinna być z aluminium lub stali nierdzewnej. Jeżeli tokarz zrobi ją z żelaza będzie problem z ponownym demontażem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...