Skocz do zawartości

Plucie z wydechu.


Techniacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem na etapie kupna nowego sprzętu. I tak się zacząłem zastanawiać jak to jest z pluciem z wydechu. Ogólnie jeśli przystawiam dłoń do wylotu wydechu i zostają mi na niej kropki, to źle świadczy o moto ? Często jak oglądam motocykle, to głównie na zimnym silniku kropki zostają na dłoni (od ciemnego brązu, do czerni). Na ciepłym mniej, bądź wcale. Lecz przypominam sobie (tudzież ubzdurałem sobie:)), że oglądałem też motocykle, które w ogóle niczym nie pluły. Czy jeśli pluje na zimnym, na taki brązowy kolor, to jest to nie spalone paliwo ? A na czarno to olej ? Dodam, że motocykle nie dymiły. I kiedy się przejmować tymi kropkami (na zimno, na ciepło, gdy są brązowe, bądź całkiem czarne?). Dodam, że chodzi o motocykle na wtrysku, rzędowe 4.

Pzdr i z góry dzięki za rozwikłanie "zagadki" :flesje:

Edytowane przez Techniacz

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z Wydechu nie powinno się nic innego wydobywać prócz spalin ,co do spali po rozgrzaniu silnika i dodaniu gazu kolor nie może się zmieniać ( z tłumika nie może się wydobywać ciemna smuga ) Dlaczego po rozgrzaniu ponieważ czasem bywa tak że woda skroplona w tłumiku musi mieć chwilę na odparowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od eksploatacji. To o czym piszesz to woda z wydechu. Miesza się ona z sadzami i resztkami niedopalonej benzyny (na bogatej mieszance, na ssaniu). Zupełnie normalne zjawisko, szczególnie jak motocykl na codzień jeździ na krótkich dystansach, w mieście. Za to sprzęty, które np. poprzedniego dnia wróciły z trasy mają wygrzany, suchy wydech. Pamiętam jak miałem niemal nowego Buella, który po uruchamianiu puł czarnymi kropkami.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować. Kilka dni temu byłem obadać VTR dla kolegi która miała wyprute wydechy i też pluła czarnymi kropkami po odpaleniu. Moto mało jeżdżone, odpalone na zimno całkiem rano. Potem trochę dałem jej ognia na jeździe próbnej i wszystko wróciło do normy. Na seryjnym wydechu kropek nie zobaczysz bo większość zostaje w wydechu, no chyba że sporo wilgoci się nazbierało to i seria też wypluje. Pusty wydech od razu pluje kroplami wilgoci a seryjny się nagrzewa, wilgoć paruje i wtedy leci para wodna z wydechu.

 

PS. Nie dotyczy Jawy TS350 która cały czas sra mocnym strumieniem nieprzepalonego Mixolu. :icon_twisted:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produktami powstającymi po czystym spalaniu jest woda w postaci pary, dwutlenek węgla i ciepło.Jak moto i układ wydechowy jest zimny to po odpaleniu silnika spaliny w zimnym układzie wydechowym schładzają się na tyle że para wodna zmienia swój stan skupienia z lotnego w płynny ,przy okazji łączy się z sadzami nagromadzonymi w układzie których na ssaniu też jest więcej.Po rozgrzaniu układu spaliny nie schładzają się a para wodna nie zamienia się w wodę.Seryjne tłumiki nie mają tak łatwej możliwości wypluwania wody wylotem więc prawie wszystkie od spodu w najniższym punkcie w przedniej części posiadają mały otworek do gubienia skraplającej się wody.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rozjaśnienie. Jedno jeszcze pytanie. Na ciepłym silniku już, po jeździe - jeśli nadal cały czas pluje z wydechu (a nie dymi już na biało parą wodną) to wtedy dopiero się martwić ? Oczywiście nie mówię tutaj o jednej, dwóch kropkach, tylko o zabazgraniu w 5 sekund całej dłoni.

Pzdr :)

 

Ps. Edzio robiłeś komin w gsxr 750 k1 (k1-k3) ? :)

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...