Skocz do zawartości

ARAI RX7 GP


Gość Sestorme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko to wytłumaczyć ale też nie mam pinlocka i szyba nie paruje, a mam condora czyli baaardzo stary model. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt że przełożyłem sobie nosek ze starego caberga, ale myślę że głównie to zasługa wlotów powietrza z przodu. W każdym razie w temperaturach od około 10-15 stopni mogę stać na światłach z całkowicie zamkniętą szybką i to jest zajebiaszcze. Poza tym kask baaardzo wygodny, nie powoduje bólu uszu ani karku, w ogóle nie czuć że ma się go na głowie. I właśnie za to się płaci gruby hajs.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo kumpel ma Chasera i o ile pamiętam, to mu paruje, jak natura chciała ;) Fakt, ja u siebie też dokładam nosek na jesień/wiosnę i to sporo daje. Tymniemniej nie znam kasku, który po zamknięciu w niższych temperaturach nie paruje. I mówimy tu oczywiście o szybach bez bajerów w stylu pinlocki, spraye, inne mazidła.

 

Interesujące w takim razie, jeżeli te wloty powodują przeciąg powietrza po szybie, to może rzeczywiście to działa i mniej paruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś też chasera i nie do końca byłem zadowolony, paruje to fakt. Ogólnie miałem 2 Araje i ta firma nie produkuje cichych kasków (pow. 100km/h). Waga kasków też nie należy do najmniejszych ale wentylacja jest pierwsza klasa. Jakość trochę gorsza niż w Shoei ale wygoda większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące w takim razie, jeżeli te wloty powodują przeciąg powietrza po szybie, to może rzeczywiście to działa i mniej paruje.

Przeciąg faktycznie jest, gwarantowane chore zatoki przy niższej temperaturze jak ktoś ma wrażliwe.

U mnie w corsairze wizjer paruje na postoju głównie przy założonej kominiarce, w czasie ruchu mgiełka znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące w takim razie, jeżeli te wloty powodują przeciąg powietrza po szybie, to może rzeczywiście to działa i mniej paruje.

 

Działać działają wyjątkowo efektywnie, ale tak jak wspominałem mnie osobiście drażni fakt, że przy wyższych prędkościach cała struga powietrza, takie mam wrażenie, jest skierowana wprost w moje oczy. Wymienione wyżej zjawisko jest dla mnie nie do zniesienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się zdecydowałem, tylko czekam na dostępność tego malowania.

http://www.ml-shop.de/ebay2/images/Arai/rx7_haslam.jpg

 

Mogę Ci zamówić w FC. Mam na niego 5% rabat.

 

Z wysyłką za jedyne 839.25 € ;)

 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec3db7298c8c/?

 

No ewentualnie ten fajnie wygląda :bigrazz:

 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Arai-RX-7-GP-RC-Carbon/SubProducts/Arai-RX-7-GP-RC-Carbon-0001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...