Skocz do zawartości

Zdejmowanie koła magnesowego


jarameb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, głupia sprawa w sumie, od dwóch dni męczę się żeby zdjąć wspomniane magneto. Robię tak jak w serwisówce:

 

1 strona

2 strona

 

Dorobiłem sobie ściągacz i 'trzymacz', w postaci nieskomplikowanego mechanizmu unieruchamiającego magneto i śruby M18x1.5mm, problem w tym że w pewnym momencie nie jestem w stanie tego ściągacza bardziej wkręcić, co za tym idzie sprawy stoją... Może coś robię nie tak?

...zawieszam sie w górnym lewym rogu 2-giej strony

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie obejrzyj otwór w kole. Niedawno robiłem GS500 i też walczyłem z kołem magnesowym, okazało się że śruba opierała się o jakąś fazę czy coś w kole a nie o wał i przez to nie chciało zejść. A może nie sięgała do wału, coś w tym stylu, nie pamiętam już.

 

Pomocna może być duża kulka z łożyska, tak duża żeby nie uszkodziła gwintu w czopie. Wkładasz ją, na to śruba, kręcisz i młotek, kręcisz i młotek. Do skutku. Tylko ostrożnie z tym młotkiem, nie naparzaj jak dzikus. Raz a porządnie puknąć centralnie w śrubę i dalej kręcić.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dobry pomysł żeby sprawdzić czy faktycznie opiera się o wał... Z młotkiem uważam ;)

 

Dobra, zeszło, psiknąłem rano WD-40, potem wziąłem młotek i zacząłem odkręcać całość, tym razem nogą. Zeszło.

 

A powiedzcie jeszcze, bo magnesy są w tragicznym stanie, nie wiem czy da rade dopasować to koło skądinąd? Bo pewnie od tego modelu nie pochwyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...