Skocz do zawartości

Czy 50 cmm enduro/cross jest dobra do nauki jadzy w terenie?


Gość Kristi_tdr125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O kurcze, widze, ze moj post wywolal zupelnie inne emocje niz chcialem zeby wywolal. Nie chcialem w ZADEN sposob krytykowac, wysmiewac enduro 50cc i ich wlascicieli. Ja zaczynalem moja przygode z motocyklami w wieku 10 lat od motorynki, pozniej byl Chart 210 (ale MOOOCCC!! :D), az dnia 07.04.2003 rodzice sprawili mi Rieju RR 50cc (po 2 latach klotni i przekonywan, nie bylo latwo). Jezdzilem nim 2 miesiace, zrobilem 6000km, az w koncu okazalo sie, ze dealer nas oszukal i musial wymienic motorek. Nastepnym sprzetem, ktory zagoscil w moim garazu byl tez Rieju tyle, ze model MRX 50cc. Mam go zreszta do dzis. Na tych dwoch motorkach tej hiszpanskiej firmy tez zaczynalem swoja przygode z enduro. (przejazdy przez rzeki, kopanie sie w blocie po kolana itp. itd) Jednak w marcu tego roku rodzice zgodzili sie zamienic moj bardziej szosowy motor (wiecej jezdzilem po szosie) na motor stricte terenowy. Wybrankiem byl KTM 125 EXC. Piszac mojego posta wyrazalem poprostu mozliwosci 50cc w porownianiu do mojego obecnego 125cc, ktory jest niezniszczalny. Wiadomo, ze takie skoki jak prezentowal Slabek w swoim poscie sa mozliwe na tego typu sprzetach, ale za nic nie polecisz tak jak mozna leciec na 125cc. Nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi. Stoppie, przejazd przez wode, czy poderwanie motoru sa mozliwe na wszystkich 50cc, ale wedlug mnie niszczy to motor. W moim Rieju podrywania na gume przyczynialy sie do zuzywania lozysk glowki ramy. Moze w waszym mniemaniu Senda czy inny motorower to sprzet wyczynowy, ale ja poprostu mialem na mysli troche inny wyczyn.

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w waszym mniemaniu Senda czy inny motorower to sprzet wyczynowy, ale ja poprostu mialem na mysli troche inny wyczyn.

 

Napisałem wcześniej...Senda to dobry motorek, ale nie pisze nic więcej! ALE W ŻADEN SPOSÓB, NIE ZGODZĘ SIĘ, ŻE SENDA TO GÓWNO!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma kase to niech kupuje co chce, ale niech mi tu nie kozaczy, że on ma najlepsze! Jakbym ja miał kase to tez bym sobie kupił jakiegoś KTMa, ale mnie nie stać, żeby uprawiać taki sport.

chodziło mi o wiśniewskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie oświecić i napisać jakie enduro 50 były konstruowane z myślą o jeździe wyczynowej pomijając w tej sytuacji HM`a

 

Moze to byc np. Beta RR50 i KTM EXC 50 (chyba tak sie nazywala ta 50cc KTMa).

 

Moim zdaniem nie można żadnego motorq nazywać ani "gównem" ani też rzucać pomysły "połamania ramy" skoro samemu się wcześniej o tym nie przekonało.

 

Chodzilo mi o zniszczenie motoru, a nie o doslowne zlamanie ramy.....

 

Po za tym powinniście brać przykład ze "Strzałka", "Endurasa" czy też "Mateusza-KX80". Kolesie nie dość, że piszą z głową to jeszcze nie wprowadzają w temat burzy obraźliwych tekstów.

 

Strzalek jak najbardziej, ale jezeli uwazasz, ze to co pisze Enduras jest madre to cos z toba nie tak.

 

Poza tym pomysl trzezwo, a nie zapatrzaj sie w swoj sprzet jakby to bylo niewiadomo co, jestem przekonany, ze juz niejednokrotnie nazywales swoj sprzet tak jak zrobil to Darek, bo zdaje sobie sprawe co to sa 2 lata na 50cc.

 

Pozdrawiam,

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta RR50 i KTM EXC 50 (chyba tak sie nazywala ta 50cc KTMa).

 

Ja tak troche z innej beczki. BETA i KTM 50 mają te same silniki i róznią sie tylko ramą. Mój koela miał 2 takie EXC 50 i były awaryjne bo skończył tylko połowe eliminacji ( ale i tak wywalazzył 2 wicemistrza) Betą ostatnio miałem okazje jeżdzić i jak sie tym jedzie to trudno uwierzyć ze to 50ccm a nie jakies 70. Ale tam nawet gaźnik ma 24 mm wiec juz to samo za siebie mówi. Teraz koleś myśli zeby zmienić tą BETE na Huske 50. NA początku sie zdziwiłem ale podobno takie są i ciekawostką jest że 50cm jest o 1 tyś droższa od 125 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odechciało mi sie już tej całej polemiki... Mam już wszystkiego dość, dzisiaj podczas wypadu mieliśmy dwa crash`e jednego typa, a reszty nie chce mi się już opisywać. Tego jest dla mnie za wiele. Szczerze :?: Nie miałem dzisiaj choć 5 minut wolnego. Każdą przerwę w budzie przeletałem za kserowaniem podań, bilansów zdrowia i podpisywaniem papierów do liceum, a potem przez całe popołudnie nakręciłem ponad 40km po samym mieście w celu rozwieziena kompletu dokumentów do szkół. Potem dosłownie w momencie mojego przyjadu pod dom wpadli kumple i po przebraniu się, pojechaliśmy wspólnie polatać.

Jestem padnięty... :? Może to nikogo nie obchodzić, ale chcę się w ten sposób usprawiedliwić, że nie mam ochoty tracić kolejnych nerwów na przekonywanie Was do słuszności mojego zdania. Ja swoich poglądów z dnia na dzień nie zmieniam, a jestem pewien, że nawet kiedy będę miał możliwość wejścia w posiadanie wymarzonego Ktm`a exc 450 racing to nigdy złego słowa o Sendzie nie powiem. Po za tym nigdy jej w ten sposób nie obrażałem. To dziwne, ale każda usterka w Derbiku wynikała wyłącznie z mojej winy.

 

Dobra, straciłęm ochotę na wszsytsko, idę sie kąpać..... Bye

 

P.S.

Odwiedźcie sobie poniższe site`y i przemyślcie czy Senda nie nadaje się do ostrej jazdy...

http://www.wheely-boy.tk/

http://raph.13.free.fr/

http://www.msd.fr.fm/

http://www.roue2ouf.net/

http://www.s-oro.fr.st/

http://www.stunt-team42.fr.st/

http://www.team-street-stunters.fr.st/

 

 

Co do Romka to poniższy komentarz powinien wystarczyć:

 

"I`m Roman, Enduroman." :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż mi w którym miejscu nazwałem jakis jednoslad gównem?

Adam....ciekawe, czy teraz byś tak mówił i kozaczył jakbyś dalej miał swoją.....JAWĘ!!  

nie wiem, ale pamietam tylko jak ojebałem derbi sende SM :D

poza tym mam jeszcze motoryne i rower z silnikiem i nie nazwe tego gównem bo nie ma lepszej motoryny od mojej 8) , a ten rower z silnikiem który zrobił mi ojciec jest jedyny i nikt nie ma takiego samego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debilu ja nie rozumiem co ty sie tak jarasz jazdą na gumie i robieniu stoppie? czy to jest dla ciebie "ostra jazda"? :D

zastanów sie co piszesz!

"ostra jazda" według ciebie polega na popisywaniu sie przed dupami paląc gume albo w jakiś inny idiotyczny sposób. dla mnie i pewnie dla większosci osób jeżdżących w terenie "ostra jazda" kojarzy sie z czyms innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debilu ja nie rozumiem co ty sie tak jarasz jazdą na gumie i robieniu stoppie? czy to jest dla ciebie "ostra jazda"? :D

zastanów sie co piszesz!

"ostra jazda" według ciebie polega na popisywaniu sie przed dupami paląc gume albo w jakiś inny idiotyczny sposób. dla mnie i pewnie dla większosci osób jeżdżących w terenie "ostra jazda" kojarzy sie z czyms innym.

zanim nazwiesz kogoś debilem, sam się zastanów czy nim nie jesteś. Czy ktoś tu mówi o wyłącznie jeździe terenowej :?: Jak byś baranie zauważył to większość tych Send na podanych przeze mnie site`ach to są wersje SM, a z doświadczenia wiem jak ciężko jeździ się po terenie na 17-sto calowych kołach i szosowych oponach.

Jak się nauczysz robić takie wheele i stoopie na Sendzie jak Ci kolesiem, wtedy będziesz naprawdę hardcorowiec.

Po za tym gdzie Ty widzisz na tych stronkach jakieś popisywanie się przed dupami :?: Ci kolesie jeśli wykonują jakieś tricki to robić to najczęściej na odcinkach dróg o bardzo małym natężeniu ruchu, a jużna pewnoe nie na mieście przy "dupach", jak to sam określiłeś.

Sam się najpierw zastanów kto tu pieprzy głupoty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ale klotnia sie tu zaczela :? . Najlepiej niech madrzejszy juz nic nie pisze w tym temacie tak bedzie chyba najlepiej. Bo i tak sie nie przekonacie do swoich racji.

 

A co do mojego zdania w tym temacie, to trzymam strone Slabka, poniewaz niektorzy tutaj mysla ze odrazu, ktos chce jezdzic po terenie jak mistrz polski, to senda juz jest do dupy i tylko jakis wyczynowy motor bedzie dobry. A osoba ktora zaczela temat chce sie NAUCZYC jezdzic po terenie a nie startowac w mistrzostwach polski. Wezcie przeczytajcie ze Kristi_tdr125 chce sie nauczyc podstaw jazdy enduro, a nie odrazu jazdy jak jakis mistrz, skokow po 100000 m nad ziemia i jeszcze nie wiadomo jakich mistrzowskich cudow. Wlasnie do takiego czegos te enduro 50 nadaja sie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry jestes Slabek!! Naprawde Cie podziwiam! Mowimy o jezdzie w terenie, a ty pokazujesz nam jak ktos podrzuca tylne kolo w Sendzie. Stoppie i gumy mozna robic nawet na motorynce (gumy to napewno lepiej niz na Sendzie). Wiec o co Ci czlowieku chodzi ? Przeczytaj spokojnie jeszcze raz temat i go przemysl, a nie wsciekaj sie, bo ktos nazwal Twoj sprzet "g**nem".

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie do takiego czegos te enduro 50 nadaja sie idealnie

do tego nadaje sie idealnie suzuki dr 125. jest to chyba najlepszy tani motor do stawiania pirwszych kroków w terenie. za 6000zł wyrwiesz w na prawde dobrym stanie z w miare młodego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...