Skocz do zawartości

Czy 50 cmm enduro/cross jest dobra do nauki jadzy w terenie?


Gość Kristi_tdr125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kristi_tdr125

Witam, już jakiś czas jeżdżę motocyklami (lub motorowerami), zawsze ciągnęło mnei w stronę enduro i cross. Chciałbym zacząć naukę jazdy w tym kierunku, ale pytanie jakim motorem? Czy warto zaczynać od 50, czy raczej od razu zasiadać na conajmniej 125? Teraz mam Yamahę tdr 125, ale używam jej raczej w bardzo lekkim terenie, czyli lasy i polne drogi (głownie dlatego, że nie mam prawa jazdy na motocykl). Nie mam nawet jak dojechać na tor, żeby nie mieć niemiłych przygód ze stróżami prawa, więc zacząłem się zastanawiać nad chwilową zamianą na coś z rejestracją na motorower, ale czy warto? Jakie mogą być konsekwencje jazdy bez prawka kat. A, gdy mam już na samochód? Sorki, że tak dużo pytań od razu, ale zaczyna się na dobre sezon, jestem w trakcie robienia prawka a jeździć się chce... :) Proszę o pomoc i wyrozumiałość dla nowego :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym.... konsekwencje są taki możesz otrzymać mandat w wysokości 500złotych. A co do tych 50ccm to myśle że na początek może być masz dużo możliwości wyboru Małych Enduro 50ccm: Derbi Senda,Yamaha DT,Suzuki RMX i jeszcze kilka konkórętów, mając powicmy 5000-6000złotych wyrwiesz naprawde dobrą 50siątke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kristi_tdr125
Hym.... konsekwencje są taki możesz otrzymać mandat w wysokości 500złotych. A co do tych 50ccm to myśle że na początek może być masz dużo możliwości wyboru Małych Enduro 50ccm: Derbi Senda,Yamaha DT,Suzuki RMX i jeszcze kilka konkórętów, mając powicmy 5000-6000złotych wyrwiesz naprawde dobrą 50siątke.

 

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad Aprilią RX 50, miałem okazję trochę nią jeździć ale nie w terenie. Co sądzicie o takim sprzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kristi_tdr125
Rx może być. Ale z nowszych motocykli to RMX albo senda. Najlepiej po tuningu na 70 albo 80. Ja osobiście bym polecał HM CRE 50 po tuningu :arrow:  w teren lepszego sprzęta nie wyrwiesz ale nie nadaje sie za bardzo na miasto.

 

Strzalek_t, z tego co się orientuję to CRE jest na bazie Hondy, czy to prawda? Chodzi mi o to, jak jest z dostępnością części do tego motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kristi_tdr125
Wiem tyle że HM mają silniki Minarelli czyli takie jak w Aprili.

Dzięki za podpowiedź Enduras, a jak z częściami do Aprilii, czy ich ceny są wyższe od np sendy czy dt? Czy łatwo coś do nich kupić? Słyszałem, że 50 trzeba często remontować przy ostrzejszej jeździe więc zanim kupię wolałbym się od razu zabepieczyć przed ewentualnym staniem motoru w oczekiwaniu na części. Jeszcze raz sorki za dużą ilość pytań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzalek_t, z tego co się orientuję to CRE jest na bazie Hondy, czy to prawda? Chodzi mi o to, jak jest z dostępnością części do tego motoru

 

Tak prawda. Rama jest prawie identyczna jak w CR 125 a palstiki są takie same.

Większość zawodników w enduro kalsie 50 jeżdzi na HMach wiec z częsciami nie ma problemu.

 

To ze może silnik w aprili i Hmie jest teaj samej firmy to wcale nie znaczy że jest taki sam. A pozatym w terenie zawieszenie bardzo sie liczy a Hm pod tym wzgądem jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym... ceny częśći są porównywalne do Japończyków, a z częsciami do HM to raczej problemu nie będzie bo to są młode motory,wiec w pożądnym sklepie albo salonie częśći dostaniesz, a co do częstych remontów to jak będziesz lał dobry olej to będzie wpożądku i nie będziesz robił często remontu,ale to czy trzeba robić remont czy nie zależy tez od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze z 50cm najlepszy jest HM to wyczynowy motocykl ale ciezko go kupic w polsce a jak kupisz to bedzie skatowany bo wiadomo ze po zawodach :) z pozostalych 50cm polecam aprilie rx najlepsze zawieszenie, silnik itd, ona to to samo co hm tylko ciezsza i inne przelozenia ma. Sende odpusc sobie bo to gowno :) rmx dt itd to motory na ulice albo zeby poszalec na lace lub pojechac na grzyby, ja moim rx dawalem sobie rady z 250-500cm jak bylo duze bloto, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze z 50cm najlepszy jest HM to wyczynowy motocykl ale ciezko go kupic w polsce a jak kupisz to bedzie skatowany bo wiadomo ze po zawodach  z pozostalych 50cm polecam aprilie rx najlepsze zawieszenie, silnik itd, ona to to samo co hm tylko ciezsza i inne przelozenia ma. Sende odpusc sobie bo to gowno  rmx dt itd to motory na ulice albo zeby poszalec na lace lub pojechac na grzyby, ja moim rx dawalem sobie rady z 250-500cm jak bylo duze bloto, pozdro

 

Niezgadzam się z żadnym słowem! Senda to dobra 50ntka Enduro to po pierwsze, RX to nie to samo co HM bo to zupełnie dwa inne motocykle to po drugie, RMX i DT nie są na ulice wręcz przeciwnie to po trzecie, RX nie jest najleprzem małym Enduro to po czwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...