Skocz do zawartości

Yamaha R1 Rn12 Hamulce


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem ostanio yamahe r1 2005r i mam problem z przednim hamulcem poniewaz moto na postoju gdy wciskam hamulec klamka jest twarda ale gdy przesune moto z 10metrow do przodu klamka juz jest miekka i nie hamuje i znow jak podpompuje robi sie twarda. W czasie jazdy w ogole nie dziala przedni hebel. Odpowietrzalem juz przy pompie i przy zaciskach ale nie wyglada na zapowietrzony. Nie widac zeby szly bombelki czasem wyleci jakis maly ale to po pol godz odpowietrzania. Jest zalozony stalowy oplot. Moto ma przebieg 20tys km i czy mozliwe zeby pompa juz siadla??

Edytowane przez Dejvis16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzona pompa - obstawiam za tym choć z tym przepychaniem to dziwna sprawa. Wątpię by pomp była uszkodzona. Porządnie odwietrz. Czasami jest bardzo trudno odwietrzyć pompę. Mi kiedyś zajęło ponad godzinę. Głowy nie dam obciąć

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzona pompa - obstawiam za tym choć z tym przepychaniem to dziwna sprawa. Wątpię by pomp była uszkodzona. Porządnie odwietrz. Czasami jest bardzo trudno odwietrzyć pompę. Mi kiedyś zajęło ponad godzinę. Głowy nie dam obciąć

 

Tez tak obstawiam bo moto mialo malego szlifa na lewa strone i mam ulamany uchwyt od zbiorniczka plynu hamulcowego. Moze jak sie polozyl to dostalo sie tam powietrze i jeszcze jest w pompie. Tyle ze ja juz z 3 godziny przy tym siedzialem i odpowietrzalem czasem wyleci jakis maly bombel. Odkrecalem nawet pompe i podnosilem zeby byla w najwyzszym punkcie. Jutro jeszcze bede probowal.

 

prędzej masz krzywe tarcze

tarcze proste bo sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krzywa któraś z tarcz albo obie na bank. Skoro piszesz, że na postoju klaka jest twarda a po przepchnięciu moto miękka to ewidentnie tarcze rozpychaja tłoczki i przez to nie masz hamulca. Skoro piszesz że sprawdzałeś tarcze i nie zauważyłeś tego to może lepiej oddaj moto do serwisu, dla swojego dobra ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory link mi się nie wpisał ...jest urządzenie do odpowietrzania układów hamulcowych i do wumiany płynu hamulcowego

http://www.narzedzia.interparts.pl/produkt,2176,pompa_wakuometru_do_hamulcow

 

http://www.narzedzia.interparts.pl/produkt,3167,zestaw_do_wymiany_plynu_hamulcowego_w_motocyklach

 

http://www.narzedzia...a,78,wakuometry

 

wiecej w ostatnim linku jak by kogo interesowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostanio yamahe r1 2005r i mam problem z przednim hamulcem poniewaz moto na postoju gdy wciskam hamulec klamka jest twarda ale gdy przesune moto z 10metrow do przodu klamka juz jest miekka i nie hamuje i znow jak podpompuje robi sie twarda. W czasie jazdy w ogole nie dziala przedni hebel. Odpowietrzalem juz przy pompie i przy zaciskach ale nie wyglada na zapowietrzony. Nie widac zeby szly bombelki czasem wyleci jakis maly ale to po pol godz odpowietrzania. Jest zalozony stalowy oplot. Moto ma przebieg 20tys km i czy mozliwe zeby pompa juz siadla??

 

sprawa pierwsza: nie napisałeś jakie przewody założyłeś ?

-dwa bezpośrednio od pompy ?

- a może - pompa + prawy zacisk i prawy zacisk + lewy zacisk ?

 

Jeżeli odpowietrzyłeś prawidłowo to teraz podnieś motocykl tak aby przednie koło było w górze i świecąc latarką na zacisk sprawdź jak daleko rozsuwają się klocki podczas kręcenia kołem przednim.

Sprawdź po takim kręceniu czy pompa jest w stanie zatrzymać koło?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowietrzony układ... ja jak zmieniłem na oplot to odpowietrzenie całego układu zajeło mi około 3 godzin. Trzeba do tego cierpliwości :icon_twisted:

qp sobie pompe do odpowietrzania ukladu za 30$ na ebayu a zajmie Ci ponizej 1 min :icon_razz:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa któraś z tarcz albo obie na bank. Skoro piszesz, że na postoju klaka jest twarda a po przepchnięciu moto miękka to ewidentnie tarcze rozpychaja tłoczki i przez to nie masz hamulca. Skoro piszesz że sprawdzałeś tarcze i nie zauważyłeś tego to może lepiej oddaj moto do serwisu, dla swojego dobra ;]

Jednak delikatnie krzywa lewa tarcza sprawdzilem dokladnie na podnosniku, wymienilem juz jest ok.

dzieki za odp:) Temat zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...