Skocz do zawartości

Szybki Do Kasków: Lustrzanki, Przyciemniane


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: koleżanka miała w tamtym sezonie wypadek a że ostatnio rozmawiałem z nią o zmianie szybki to powiedziała mi, że po wypadku pierwsze co sprawdziła policja to czy nie ma w kasku jakiejś przyciemnianej/lustrzanej szybki.

Wcześniej w cabergu i sharku miałem blendy także nawet o tym nie myślałem ale teraz planuję kupić do mojego shoei'a szybkę i teraz moje pytanie. Czemu policja sprawdzała szybę? Przecież kaski wypuszczają oryginalnie po kilka różnych szybek do kasków no to myślę, że szyba za 350 zł to chyba homologację posiada? Bo jak inaczej, tylko po torze można w niej śmigać? Dziwi mnie to trochę bo nie chce ładować kasy w błoto a martwi mnie to tym bardziej, że osobiście planuje kupić zamiennik :tongue: (są na allegro po 125 i 139 zł). A nie chce żeby się okazało, że przy jakiejś stłuczce np nie z mojej winy nie dostał w ogóle pieniędzy z OC przez głupią szybkę. Piszcie co wiecie, pozdrawiam :notworthy: :flesje:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) no to myślę, że szyba za 350 zł to chyba homologację posiada?

 

myślenie ma przyszłość ;)

homologacja jest oznaczona na wizjerze: część kolorowych jej nie posiada, inne wprost mają oznaczenia że tylko do użytku na torze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w razie czego można powiedzieć że jechałeś w uchylonej szybce wydaje mi się że nie ma przepisu który by mówił że kask musi posiadać szybkę. :ph34r:

Edytowane przez Barfi84

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w cabergu i sharku miałem blendy także nawet o tym nie myślałem ale teraz planuję kupić do mojego shoei'a szybkę ...

Do swojego shoei'a od razu dostałem dwie szybki ; jedną przeźroczystą a drugą lekko przyciemnianą na "górze". Po przeczytaniu posta sprawdziłem i okazuje sie że na przeżroczystej jest homologacja E6 a na przyciemnianej nie ma.

Co ciekawe obydwie posiadają napis FOR DAYTIME USE ONLY

Pzdr.

Edytowane przez stas07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej lustrzance jest napisane "for day time use only", ale jak odkopalem ktoregos dnia metki do kaskow - w tym tez do szybki bylo napisane, ze nie do uzytku publicznego...

Aczkolwiek w sloneczny dzien stala kontrola na moto, zatrzymali mnie i nie czepiali sie szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, mariusz, nie bądź dzieckiem - 90% rynku wydechów nie spełnia żadnych norm, mają naklejki "racing only" i kogo to obchodzi? Ano panów policjantów i ubezpieczenie jak przychodzi do mandatu albo odszkodowania...

Także trzeba mieć po prostu tą świadomość.... i tyle :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimy mnie ostatnio kontrolowali i też mogli się przyczepić do paru rzeczy a nic nie powiedzieli. Mnie osobiście nie tyle o policje co o ubezpieczalnie chodzi. A z tymi to już nic nigdy nie wiadomo i zrobią wszystko żeby tylko nie wypłacić kasy.

 

Buber masz rację ale co innego wydech a co innego szyba, która w końcu ma spory wpływ na jazdę. I gdzie jeszcze przy wydechu myślę, że by problemów nie było to przy szybce bez homologacji przy wypadku myślę, że policja/ubezpieczalnia ma podstawy żeby wykorzystać to przeciwko mnie. A wszyscy wiemy, że motocykliści nie zawsze traktowani są na równi z kierowcami aut. A ja wolę zapobiegać niż leczyć :) Mamy tu w okolicy znajomego policjanta motocyklistę więc jak go spotkam to zapytam i napisze tu co powiedział :) jeżeli się okaże, że nie ma w związku z tym większych przypałów to może nawet 2 zamienniki sobie kupie.. a co :) w końcu 3 krotnie taniej :biggrin: pozdrawiam! :flesje:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w razie czego można powiedzieć że jechałeś w uchylonej szybce wydaje mi się że nie ma przepisu który by mówił że kask musi posiadać szybkę. :ph34r:

 

Zanim bezmyslnie naklepiesz cos po klawiaturze to proponuje sie zastanowic. Jechales juz z uchylonym vizjerem / bez vizjera ?

 

Mowic mozesz duzo, pyzanie czy ktos bedzie na tyle naiwny i w takie bzdury uwierzy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimy mnie ostatnio kontrolowali i też mogli się przyczepić do paru rzeczy a nic nie powiedzieli. Mnie osobiście nie tyle o policje co o ubezpieczalnie chodzi. A z tymi to już nic nigdy nie wiadomo i zrobią wszystko żeby tylko nie wypłacić kasy.

 

Buber masz rację ale co innego wydech a co innego szyba, która w końcu ma spory wpływ na jazdę. I gdzie jeszcze przy wydechu myślę, że by problemów nie było to przy szybce bez homologacji przy wypadku myślę, że policja/ubezpieczalnia ma podstawy żeby wykorzystać to przeciwko mnie. A wszyscy wiemy, że motocykliści nie zawsze traktowani są na równi z kierowcami aut. A ja wolę zapobiegać niż leczyć :) Mamy tu w okolicy znajomego policjanta motocyklistę więc jak go spotkam to zapytam i napisze tu co powiedział :) jeżeli się okaże, że nie ma w związku z tym większych przypałów to może nawet 2 zamienniki sobie kupie.. a co :) w końcu 3 krotnie taniej :biggrin: pozdrawiam! :flesje:

 

No rozumiem. Ja jak mialem wypadek to sprawdzali tylko opony. Nie doczepili sie ani home made gmoli oraz pustych wydechow. A przednia opone mialem tez nie w takim rozmiarze jak powinienem. Podejrzewam ze patrza tylko na indeksy predkosci. Ubezpieczalnia Link 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...