Skocz do zawartości

Ciśnienie W Układzie Chłodniczym


Kamsel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zrobiłem remont góry w klx'ie. Wszystko ładnie pięknie odpalił, chodzi. Poskładałem do kupy wszystko i w teren po 2km caly silnik zarzygany płynem chłodniczym. Dziurawa chłodnica? Nie. Robi się ciśnienie w chłodnicy i wywala przez góre płyn. Teraz pytanie, mam nową uszczelke pod głowcą możliwe że puściła? A teraz troche durniejsze pytanie czy przez uszkodzony simeryng na pompie wody może się tak dziać? Płyn dostał sie do oleju. Niczego jeszcze nie rozbierałem, chodzi mi głownie o drugie pytanie.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przez pompę może dostać się płyn do oleju.

Jeśli się posypała to znaczy, ze nie miałeś obiegu płynu i zagotowałeś zawartość układu chłodzenia.

Oczywiście do sprawdzenia i od tego zacznij.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przez pompę może dostać się płyn do oleju.

Jeśli się posypała to znaczy, ze nie miałeś obiegu płynu i zagotowałeś zawartość układu chłodzenia.

Oczywiście do sprawdzenia i od tego zacznij.

Ok, dzięki sprawdze.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywala płyn górą to może być dobity korek od chłodnicy. Wartość wybita na nim to ciśnienie w atmosferach jakie powinien wytrzymać w układzie. Zepsuty lub nieszczelny będzie robił dziwne jazdy jak wywalanie płynu lub problemy z temperaturą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywala płyn górą to może być dobity korek od chłodnicy. Wartość wybita na nim to ciśnienie w atmosferach jakie powinien wytrzymać w układzie. Zepsuty lub nieszczelny będzie robił dziwne jazdy jak wywalanie płynu lub problemy z temperaturą silnika.

 

Gdyby to była wina samego korka to olej by się nie zmieszał z płynem ;)

 

Ja jednak winy szukałbym w uszczelce pod głowicą. Planowałeś głowicę?

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wywala płyn górą to może być dobity korek od chłodnicy. Wartość wybita na nim to ciśnienie w atmosferach jakie powinien wytrzymać w układzie. Zepsuty lub nieszczelny będzie robił dziwne jazdy jak wywalanie płynu lub problemy z temperaturą silnika.

 

Gdyby to była wina samego korka to olej by się nie zmieszał z płynem ;)

 

Ja jednak winy szukałbym w uszczelce pod głowicą. Planowałeś głowicę?

 

Tak głowica była planowana. Ściągne pompe i sprawdze jeśli ok to bede kopał w głowicy ciśnienie nie robi się bez powodu a może sie dostawać tylko przez upg (?).

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimi11

 

Ale ja wcale nie twierdze, że to sam korek :) Równie dobrze mógł się zawiesić i powoduje zbyt wysokie ciśnienie przez co wystrzeliło uszczelki.

---------

 

Ściągne pompe i sprawdze jeśli ok to bede kopał w głowicy ciśnienie nie robi się bez powodu a może sie dostawać tylko przez upg (?).

 

No przecież, że nie bez powodu. Ciśnienie ma tam być, żeby płyn się tak szybko nie gotował. Z drugiej strony nie może być za wysokie bo układ ma swoje ograniczenia (np. w mojej 250 jest to trochę poniżej 1,3atm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy użyłeś uszczelkę ??

Szczerze to pieron wie, nic na niej nie pisało, ani pudełka nie było tylko kawałek kartonika.

 

@ Shinigami tak wiem, że ma tam być ciśnienie chodziło mi o za wysokie ciśnienie.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie, jak Adam sugeruje, coś skopałeś z założeniem uszczelki i zamknąłeś jakiś kanał płaszcza wodnego?Nie wiem jak do końca to tam wygląda ale...

Jednak najpierw pompa do sprawdzenia.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie, jak Adam sugeruje, coś skopałeś z założeniem uszczelki i zamknąłeś jakiś kanał płaszcza wodnego?Nie wiem jak do końca to tam wygląda ale...

Jednak najpierw pompa do sprawdzenia.

Uszczelka pasuje tylko w jedną strone. Nie ma co gdybać, bede miał chwile czasu to rozbiore i sprawdze jeszcze raz.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał lichą jakość no name-owej uszczelki. Miałem podobnie w przypadku uszczelki omp ( chińskie g*wno), moto skręcone, odpalone i wzięte na krótka przejażdżkę. Wracam do garażu stawiam moto na podnośniku i moim oczom ukazuje się piękna fontanna z wydechu, oczywiście mleko w silniku pojawiło się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał lichą jakość no name-owej uszczelki. Miałem podobnie w przypadku uszczelki omp ( chińskie g*wno), moto skręcone, odpalone i wzięte na krótka przejażdżkę. Wracam do garażu stawiam moto na podnośniku i moim oczom ukazuje się piękna fontanna z wydechu, oczywiście mleko w silniku pojawiło się

U mnie dokładnie to samo, tyle że moto chodziło na wolnych w garazu bo ustawiałem gaźnik wstępnie i zaczęły sie cuda dziać. Jutro wieczorem zabieram sie do roboty i napisze co i jak.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...