Skocz do zawartości

Grzeje Się W Korkach


Jarek19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem taki problem w tamtym sezonie, jak stanąłem w korkach to temperatura wzrastała do maximum i zaczynała mrugać czerwona kontrolka to zaraz gasiłem moto albo ruszałem wiatrak chodzi na pewno, czy przyczyną może być zły płyn chłodniczy bo zalałem jakiś borygo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki problem w tamtym sezonie, jak stanąłem w korkach to temperatura wzrastała do maximum i zaczynała mrugać czerwona kontrolka to zaraz gasiłem moto albo ruszałem wiatrak chodzi na pewno, czy przyczyną może być zły płyn chłodniczy bo zalałem jakiś borygo...

 

Sprawdził bym termostat i czujnik temperatury

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do sprawdzenia jeśli napewno wiatrak się włącza.Włącznik masz jeden czy dwa?

Płyn borygo nie ma tu znaczenia.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty maja to do siebie że uszkodzone się nie zamykają więc raczej nie termostat , pozostaje czujnik który odpowiada za włączanie wentylatora, lub przekaźnik ( jeżeli jest w układzie , zdarza się że jest moduł a to już problem)... generalnie szukałbym w elektryce...Oczywiście jest też czynnik pośredni spaliny w układzie chłodzenia a to oznacza uszkodzoną uszczelkę pod głowicą...czego nie życzę...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostaty maja to do siebie że uszkodzone się nie zamykają więc raczej nie termostat , pozostaje czujnik który odpowiada za włączanie wentylatora, lub przekaźnik ( jeżeli jest w układzie , zdarza się że jest moduł a to już problem)... generalnie szukałbym w elektryce...Oczywiście jest też czynnik pośredni spaliny w układzie chłodzenia a to oznacza uszkodzoną uszczelkę pod głowicą...czego nie życzę...

Mało termostatów oglądałeś.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaszenie moto nie trwało więcej jak 1 min czekałem aż sie światła zaświeca zaraz po ruszeniu i średniej prędkości 50 temp spadała wentylator włączał sie za każdym razem ogólnie miałem tylko 2 takie sytuacje, na trasie temperatura normalna dodam że wtedy były upały poza 30 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaszenie moto nie trwało więcej jak 1 min czekałem aż sie światła zaświeca zaraz po ruszeniu i średniej prędkości 50 temp spadała wentylator włączał sie za każdym razem ogólnie miałem tylko 2 takie sytuacje, na trasie temperatura normalna dodam że wtedy były upały poza 30 stopni

 

A możesz nam powiedzieć na co liczyłeś gasząc silnik na 1 min. ? bo w/g mojej wiedzy jeżeli zatrzymasz silnik to i pompa płynu przestaje się kręcić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...układ sam powinien się odpowietrzyć po pierwszym zagrzaniu płynu, wygląda tak jakby tworzyło się ciśnienie w układzie chłodzenia ( spaliny), czyżby uszczelka pod głowicą ?, skombinuj urządzenie ( bańka z kapilarą)do sprawdzania spalin w układzie chłodzenia, wiele warsztatów mechanicznych naprawiających silniki samochodowe ma taki bajer , jak wyeleminujesz taką ewentualną awarię , szukaj dalej ,....nie ma wiele innych czynników za to odpowiedzialnych ,możesz też wyciągnąć całkowicie termostat i sprawdzić co dzieje się wówczas..lepiej niedogrzać silnika niż go przegrzać..( zwichrowana płaszczyzna głowicy )..mrugająca kontrolka oleju to bardzo niepokojący objaw...oznacza zanik ciśnienia oleju co ma wpływ szczególnie na panewki wału korbowego...

Edytowane przez BMWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...