Skocz do zawartości

Mieszanka OLEJ - PALIWO


erde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ten temat pewnie już się pojawiał, ale nie wiele zostało wyjaśnione. Chodzi mi dokładniej o to, ile oleju (mixolu) nalezy lać do wachy - ETZ 251 po pierwszym szlifie. Proszę o to, byście nie podawali stosunku w jakim leje się olej, ale ile WY lejecie oleju do wachy. podajcie jakieś przykładowe dane liczbowe, na przykład ile oleju na 5 litrów. Pozdrawiam. AHA już niedługo ruszy na dobre stronka www.etezetka.prv.pl. Skończyliśmy już remont i czekam tylko na fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tam Leje 1:50 na 5 litrów (Mixol)

Jezdzilen ma poczatku na Castrolu nie zauwarzylem wiekrzych róznic wiec powrócilem Do Mixola!!!

 

MixOl Rulezzzzzzzzzz!!!!!!! :)

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam lanie 1:50. Nie ma co lać więcej bo tylko się tłumik od olejowych spalin zapcha i sie nagar wytworzy(na tłoku). A czy chcesz lać miksol czy coś lepszego to zależy od zasobności twojego portfela. (ja leje Aral półsyntetyk). A różnica jest taka że syntetyki i półsyntetyki sie lepiej spalają od mineralnych (mixol, lux). Poza tym miksol jest gęstszy. Popieram zdanie Vipera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viper miałes racje, podczas docierania nie ma sensu lac wiecej oleju ja wlałem w stosunku 1:40 to paskudnie dymi, a jak ja zostawiłem zeby sobie troche na biegu jałowym pochodziła to tak zajebało swiece ze zdechła i juz nie mogłem jej odpalic wyczysciłem swiece i odrazu odpaliła.

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez leje Miksol jak docierałem to lałem 1 do 40 ale teraz juz 1 do 50 i jest gut :) nic mi sie nie zatarło ani nioc takiego tłumik czysty nagaru sladowe ilości takze nie jest zle :) a poza tym nowy tłumik stawiam z kolankiem ten niby Sport to sie podziele za jakis tydzień spostrzezeniami co to tego układu :mrgreen: ale paliwko uniwersalna 95 z rafinerii gdańsk zwykle a do tego miksol i 1 do 50 i jest spoko :mrgreen: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sport tlumika i nagaru to problemu nie ma. Tlumik jest przelotowy, nie ma przegrod i nic co by spalinki zatrzymywalo Jedyny syfa jaki w nim mam to, to co wiorkach zostanie. A te raz na jakis czas (2-3 miesiace, zalezy) wymieniam. Cena jet na tyle niska ze mozna sobie pozwolic.

Ja tez tankuje na SHELLU i nigdy sie nie zawidlem, co do np Orlenu mam mieszane uczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze lele 95 M@łpa i jak sie na 98 jeżdzi? czuć cos róznice w mocy lepszej czy niezbyt bo nigdy tego nie lałem jeszcze choc kiedys sie zastanawioałem czy nie zalać jej kiedy 98 no ale jak narazie tylko Rafineria Gd uniwersalna 95 + Miksol lux no i jest gites 1:50 czasem kapke wiecej np 1:48 pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...