Skocz do zawartości

Royal Enfield


rafauM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z forumowiczow ma lub mial stycznosc z motocyklami Royal Enfield. Chodzi mi o motocykle sprzedawane obecnie w salonach. Co do ceny to trudno znalasc na rynku cos tanszego ale z drugiej strony technika jest tez raczej stara. Jak jest z ich awaryjnoscia i codzienna eksploatacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z pewnym Niemcem, który jeździ Enfieldem po świecie. Pojechał po ten motocykl specjalnie do Indii, ale... kupił oryginalny angielski model z lat 60-tych. Oczywiście wrócił nim na kołach.

Jeśli masz wydać ponad 10 000 PLN za "indiańca", to poszukaj za tę cenę cos oryginalnego angielskiego. Myslę, że w Niemczech nie byłoby problemów ze znalezieniem odpowiedniego egzemplarza, a już w Anglii napewno bywają w dobrych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Lepiej jest kupić takiego używanego, niestety u nas ceny maja dość wysokie. Lepiej rzeczywiście w Niemczech. Ceny części zamiennych są śmieszni niskie , więc nie powinno być żadnych problemów z jakąś odbudową, czy tuningiem.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dyzio a bende mial do ciebie jeszcze takie pytanie bo juz sie troszeczku pogubilem ten silnik wogole jest dwu suwem czy czterosuwem ??

bo lepiej by jednak bylo jakby to byl czterosuw

bo wogole to jest jedno cylindrowy silnik i wyglada chyba tak jak tu

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55338055

kiedys licytowalem ale to niestey nie jest disel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik z aukcji jest silnikiem benzynowym. Bullety robili także jako 350-tki.

Diesel 2-suwowy o tak niskiej pojemności chyba nie występuje i jest to raczej domena kutrów rybackich 8) Kupowanie Enfielda Diesla (chyba się to Taurus nazywa) to chyba pomyłka. Kup benzynę - silnik jest naprawdę oszczędny i da na pewno więcej radości. Ciekawe czy pod dieslem zimą trzeba palić ognisko :) 8) :?:

Pozdrawiam

Dyzio

Aha diesel Enfielda to czterosuw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie miałem Enfielda, to spotkałem kiedyś (wracając w zeszłym roku z Turcji) młodego francuza, który razem z laską podróżował z Francji do Uzbekistanu, Azerbejdżanu i generalnie w tamte okolice.

 

Motocykl kupił nówkę, z salonu, bo... mu się wygląd klasyczny spodobał. Ale zanim wyruszył na wyprawę :

 

1. Spędził tydzień u fachowca od tych motocykli w jego warsztacie na naukach naprawy tego sprzęta, co robić, co się psuje, jak naprawiać, co wymieniać.

2.Potem odbył podróż (z tego co pamiętam około 1500 - 2000 km) po Maroko i Algierii (gdzieś tam) gdzie szlifował swoje umiejętności naprawy sprzęta.

3.Po powrocie do Francji wziął jeszcze jeden dzień konsultacji w warsztacie, zapakował torbę części i narzędzi i pojechał w podróż gdzie go spotkaliśmy.

 

Przebiegi dzienne mieli nieduże : 100 - 300 km bo im się nie śpieszyło. Codziennie rano zaczynał dzień od serwisu motocykla : sprawdzanie płynów, dociąganie śrubek, sprawdzanie luzów itd. Średnio co 500 km miał jakieś awarie, ale jak mówił z wszystkimi był w stanie sobie poradzić.

 

Gdy go zapytałem dlaczego ma Enfielda powiedział :"You know, you have to love it, because if not, it is a fucken pain in ass!" Ale przyznał że pali mało, do 4 l/100 km przy ich prędkościach podróżnych około 80 km/h....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mi też mało palił, mimo takiego uruchaminia na kilka kilometrów czasem. Średnia zawsze mieściła sie w granicach 3,5 do 4,5. Zwłaszcza przeloty byłu "oszczędne" ponieważ najlepsza prędkość to było 85-95 km/h (nie pod górkę oczywiście :) ) Powyżej lub poniżej tej prędkości na 4 biegu występowało poważne zagrożenie chorobą wibracyjną 8)

Pozdrawiam

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...