Skocz do zawartości

Yamaha fzr 600 3he nie pali na biegu


tom-t5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moja fzr 600 3HE 92r.

Mianowicie moto normalnie pali na luzie ale gdy wrzuce bieg to odrazu gasnie;/

z koleji jak chcem odpalic na biegu to zapala sie kontrolka oleju. Nawet rozrusznik nie zagada tak jak by odcinalo napiecie.

Moze ktos spotkal sie z takim problemem lub wie co to moze byc???

z gory dzieki;) pozdro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fzr-a nigdy nie odpali na wrzuconym biegu. (nawet z wciśniętą klamką) w mojej przynajmniej tak było, zawsze jak mi zgasł na światłach to musiałem wybić na luz bo inaczej zapomnij.

Na pewno zaciął się czujnik od stopki bocznej spróbuj go poruszać albo jak nie pomoże to zmostkuj kable które idą do klamki sprzęgła i na pewno będzie gites!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak wymienilem czujnik a co do kosy to czujnik jest tylko ze nie podlaczony a moto i tak nic nie gada;/ Przemyslaw912 moja fzr zawsze palila na biegu i nigdy nie mialem z tym problemu.

Ogolnie to ten objaw pojawil sie po paleniu kapcia. po paleniu byla odpalana jeszcze raz i wszystko gralo ale jak postala tydzien to jej cos odwalilo;/

 

 

Panowie czy jest na forum jakis mechanik co moze wiedziec co moglo byc przyczyna takich objawow??

Edytowane przez tom-t5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik klamki sprzegla

Skoro gaśnie w momencie włączania biegu, to czujnik klamki sprzęgła nie ma nic do gadania.

 

(...) czujnik jest tylko ze nie podlaczony a moto i tak nic nie gada;/ (...)

To podłącz.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro gaśnie w momencie włączania biegu, to czujnik klamki sprzęgła nie ma nic do gadania.

 

Otoz ma: jesli jest rozlozona kosa i wrzucisz bieg ze sprzeglem, nie powinien zgasnac - natomiast przy puszczonym tak.

 

tom-t5 - to sie tak nagle porobilo? Gdzies musi siedziec jakas pierdoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz ma: jesli jest rozlozona kosa i wrzucisz bieg ze sprzeglem, nie powinien zgasnac - natomiast przy puszczonym tak.

 

Niezupełnie tak jest. FZR zgaśnie gdy jest rozłożona boczna i bieg (nawet ze sprzęgłem). Czujnik sprzęgła do gaśnięcia nic nie ma, on jest TYLKO do odpalania motocykla na biegu bez konieczności szukania luzu (gdy przypadkowo zgaśnie), ale boczna musi być złożona! U Ciebie dioda jest dobra bo chodzi na luzie, ewidentnie nie działa czujnik bocznej. Zmostkuj przwody w kostce czujnika bocznej. Jeśli to nic nie da, to po prostu gdzieś dalej nie ma przejścia w instalacji.

 

Jimi11 po części masz rację, bo w Kawasaki chyba tak właśnie jest, że można wbić bieg z rozłożoną nóżką i dopiero ruszanie gasi motocykl.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wymieniłeś czujniki to gdzieś jest coś pochrzanione z kablami(coś się spiekło, przetarło itp) musisz dokładnie prześledzić te kable. Cudów nie ma.

A czy sprawdzałeś bezpieczniki? bo może jest też od tego jakiś bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie tak sprawdzilem instalacje bezpieczniki czujniki i dalej mam to samo;/

A powiedzcie czy przypadkiem skrzynia nie padla?? moze cos sie przestawilo w skrzyni od tego palenia??;/

 

No to teraz niech ktos powie mi ze to elektryka to padne;/

Wymienilem cala elektryke robiac przeszczep ze starego moto i powiem wam ze dalej kupa;/ nic sie nie zmienilo oprucz tego ze sie narobilem jak glupi a jedyne co teraz mi przychodzi na mysl to oblac benzyna i podpalic bo juz nie mam sily ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...