Skocz do zawartości

Daytona Spirit XCR GORE-TEX


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazłem żadnego tematu na temat tych butów, wiec chciałbym się dowiedzieć jak ten model sie spisuje? Szukam jakichś butów na miasto i do turystyki, czytałem że ogólnie buty marki Daytona są jednymi z lepszych, ale nie wiem czy warto dać za nie aż 850zł. Ma może ktoś ten model? Jak się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejeździłem w nich cąły sezon (12kkm). Wcześniej jeździłem w Alpinestars S-MX Plus.

Od kiedy kupilem Daytonki to Plusow praktycznie niegdy nie zakladam. Bardzo wygodne, szybko sie je zaklada i zdjemuje. Noga sie nie gotuje w gorace dni. Na poczatku musialem sie przyzwyczaic do luzu (buty dokladnie nogi nie opinaja).

Jeszcze jedna uwaga - chociaz na codzien chodze w rozmiarze 45 to te buciki kupilem 44, bo taki rozmiar byl idealny - wiec radze przymierzyc przed zakupem.

 

Jak masz jakies konkretne pytania to pisz tutaj.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czytałem że ogólnie buty marki Daytona są jednymi z lepszych,

 

zle czytales, :icon_mrgreen:

 

Daytona to produkty najlepszej jakosci jakie oferuje rynek.

 

najpierw Daytona, potem dluuuugo nic a potem cala reszta. :biggrin:

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja odświeżę temacik:

Mam pytanie, bo chyba właśnie zostałem lekko oszukany przez sprzedawcę.

Kupiłem ostatnio Buty Daytona Spirit XCR, no i w nazwie wszystko ok tylko interesuje mnie co z tą membraną Gore-tex XCR, bo ja takiego napisu na butach nie mam jest sam Gore-tex, Jak to właściwie jest czy robili Spirity z membraną zwykłą gore i z gore XCR??

To po jakiego grzyba nadali nazwę butom Spirit XCR skoro mój jest bez XCR-a?? A w sklepach internetowych na zdjęciach sa juz z napisem pełnym Gore-Tex XCR.

I teraz jestem wkurzony bo ponoć ta membrana z XCR jest lepsza, nie kupowałem takich drogich butów by pójść na jakikolwiek kompromis.

Co o tym myślicie??

Edytowane przez teodor2424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowo XCR jest trochę cieńszy, czego raczej nie odczujesz w butach, ale robi to masakryczną różnicę w rękawiczkach (X-trafit - znacznie pewniejszy chwyt manetki). Jeśli masz gdziekolwiek wzmiankę o XCR (choćby na pudełku) to najprawdopodobniej masz właśnie taki model, bo gdyby był to standardowy Gore-Tex, miałbyć napis GTX. Na butach nie musi być napisu, bo mogą się różnić rocznikiem (ja na przykład mam Road Star i te z kolejnego rocznika mają już zupełnie inną nić w napisach, choć model jest ten sam). Nie martw się, a raczej ciesz z zakupu na lata! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź z Daytony DE :)

 

 

Hi

 

the Spirit XCR has the Gore-Tex membrane XCR.

 

Freundliche Grüße aus Eggenfelden

Kind Regards

 

Marina Langhammer

 

B. Frey oHG

daytona Schuhfabrik

Bahnhofstrasse 5-6

84307 Eggenfelden

Deutschland

 

Więc chyba wszystko jest ok i mam buciki XCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Właśnie sprzedawca zaproponował mi ten model butów, bo mam dość płaską stopę i chude łydki, normalnie nosze 42 rozmiar, byc może w tym modelu 41 będzie ok. Przymierze jak już przyjdą od hurtownika. Warunki użytkowania: 10-20 stopni, maxi-skuter, miasto-dojazdy prawie codziennie i w weekendy wycieczki z plecaczkową 200-300kmh. Zależy mi na sprzecie dobrej jakości na lata :) cena obecnie ok. 1k PLN

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, żeby do nich zakładać skarpety termoaktywne. Może to nie obowiązek, ale mnie jest znacznie bardziej komfortowo (szczególnie w wyższych temperaturach). Jeżdżę w Daytonach Road Star i do nich używam zarówno cieniutkich skarpet z Coolmaxu, jak i grubszych Probikera. Te drugie mniej śmierdzą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre buty, kupuj śmiało. Używam ich od początku sezonu i jestem bardzo zadowolony. Jakość wykonania bardzo dobra, ale najważniejsze jest to, że są naprawdę bardzo wygodne w użytkowaniu. Dają radę nawet w wysokich temperaturach. Za tą kasę zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem ten model i nie mogę się doczekać przejażdżki. rozmiar zgodny z tym co noszę normalnie 42. Raczej na nogę większą, bo jest sporo miejsca w środku. Ponieważ mam stopę wąską i niską to musiałem dokupic sportową przewiewną wkładkę i podłożyć pod piętę ok 2mm półwkładkę, którą wyciąłem "pod wymiar" z innych przedniej czesći innych wkładek. Na razie połaziłem w domu przez 1,5h na jednej nodze Daytony, a na drugiej wcześniejsze buty bez gore. Wynik: gore=lekko ciepła, ale sucha skarpetka termiczna, stare z inną membraną=lekko wilgotna skarpetka. Jak dla mnie po doświadczeniach z przejściem na rękawiczki z gore XCR (Held Satu), możliwe, że tu tez będę podobnie zachwycony komfortem użytkowania.

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojeżdziłem pół dnia w deszczu w tych butach, z dobrą oddychającą skarpetą i musze stwierdzić, że po tym doświadczeniu do moich wcześniejszych TCX X-cube WR to będę sięgał sporadycznie... Ponieważ Daytony Spirit mają dość cienkie ścianki to wilgoć dzieki membranie przechodzi szybciej na zewnatrz. W TCX jest dodana jedna warstwa, co wpływa na komfort, ale też nasiąka niemiłosiernie i dłużej schnie. Skóra Daytony nie ciągnie tak wody jak zamsz w TCX, co też jest nie bez znaczenia. Ogólnie po przejechaniu jakiś 250km w tych butach mogę zaryzykować stwierdzenie, że to najlepsze buty jakie miałem na temperatury 10-20 stopni, w jakich jeździłem. Trzeba na nie wyłozyć ok. 9stówek za oba ;) ale po tym jak mi TCX nie wyschły przez noc na wycieczce motocyklowej... szkoda,że od razu nie kupiłem Gore...

Edytowane przez smarciu

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Journey XCR - to model z krótszą cholewką - membrana Gore XCR ta sama. But dobrze oddycha, wróciłem w sierpniu z Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji. W tamtejszych upałach nogi oczywiście się pociły ale nie śmierdziało :) . Niestety poszedł szew w lewym bucie w miejscu kontaktu z dźwignią zmiany biegów.

Edytowane przez adwent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...