Skocz do zawartości

Honda CB seven fifty 750 & Kawasaki ZR 750 Zephyr


Rekomendowane odpowiedzi

Ko jest za jakim i dlaczego?

 

Gdzies wyczytalem, ze urzadzenie do hydrulicznego kasowania luzów zaworowych w CBku szybko sie pierdo*a (po 50 000km). Podobno kawa ma lepsze przyspieszenie i jest bardziej dynamiczna i bierze wiecej oleju (ile??). Ktore z tych stwierdzen to fakty, a ktore mity?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kto jest za kim? - ja za Zefirem :D ,ale i on jak kazde moto ma swoje zalety i wady.

Zelety (wg mnie oczywiscie):

- tanszy w zakupie od CB750

- prosta budowa

- ladniejszy

- no i wystepuje w wersji z silnikiem 1100 (98 KM)

Wady:

- jak go nie rozgrzejesz nie ma jazdy

- zuzycie oleju (na ten temat jest 1000 opinii - u jednych bierze duzo u innych malo, u nikogo nic :D )

- nie ma slawnej jakosci Hondy.

Wrazenia z jazd moim Zefirkiem - jak odsnieze wyjazd z garazu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ko jest za jakim i dlaczego?

 

Gdzies wyczytalem' date=' ze urzadzenie do hydrulicznego kasowania luzów zaworowych w CBku szybko sie pierdo*a (po 50 000km). Podobno kawa ma lepsze przyspieszenie i jest bardziej dynamiczna i bierze wiecej oleju (ile??). Ktore z tych stwierdzen to fakty, a ktore mity?

Pozdrawiam[/quote']

Obie opinie to mity. Gdzie to wyczytałeś :?: :?: :?: Coś mi się wydaje, że takie rzeczy piszą ludzie, którzy kompletnie nie dbają o motocykl - takie wady mogą brać się z prozaicznej przyczyny - olej w silniku nie był wymieniony na czas lub był kiepskiej jakości i problem gotowy. Zadbane maszyny nie mają takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam honde hehe zgadnijcie dlaczego :mrgreen: :buttrock:

zgadzam sie z tym ze to zalezy od tego czy motocykl byl i jest zadbany..jesli zadbany to moto kazdej marki bedzie dlugo i bezawaryjnie przysparzal jego wlascicielowi przyjemnosci z jazdy i uzytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brania oleju przez kawe i uszkodzenia hydraulicznej kasacji luzu zaworowego w Hondzie to jest to prawda ale tylko w sprzętach w których właściciel nie czekał aż silnik sie rozgrzeje a od razu dawał ostro w gaz czyli sprzet katowany i nie dbany :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ZR 750 F - BIERZ GO! :lol:

A teraz do rzeczy:

oba motorki są jak najbardziej porównywalne. Dla formalności: ZR 750 F to oznaczenie typu modelu ZR-7, ZR 750 C i D to jeszcze Zephyr 750. Zephyr chyba nawet jeszcze bardziej stylem przypomina seven fifty.

Pojemność obu podobna, moc również: 54kW Hondy i 56kW Kawy, v-max odpowiednio 200 i 205 km/h dla gołej wersji zr-7. Silniki obu to stare, dopracowane, chłodzone powietrzem i olejem dwuzaworowce. Oba motocykle mają fabryczne uchwyty do mocowowania stelaży kufrów bocznych. Różnica w zawieszeniu: honda ma z tyłu dwa amortyzatory ze sprężynami, zr7 centralny element z regulacją napięcia wstępnego sprężyny. Co jeszcze ważne w turystyce? Hm, zbiornik paliwa hondy 20 litrów, kawy aż 22 (oba spalają podobnie - 6-7 litrów na 100). Do turystyki oczywiście lepsza jest wersja S ZR-7 - z owiewką, ale traci trochę na stylu klasycznego golasa. Pozycja kierującego w kawie bardzo wygodna, kanapa również. Honda seven fifty powszechnie uchodzi za niezniszczalną i bezawaryjną.

Obie dziabary do miasta akurat nadają się chyba średnio, bo swoje waża (ok. 230 kg) i mierzą (szerokość bloku silnika kawy to chyba 620mm - podaję z pamięci, w każdym razie jest bardzo szeroki).

Generalnie można powiedzieć, że oba te uniwersalne motorki świetnie nadają się do używania na codzień i są do siebie bardzo podobne. ZR-7 ma nowocześniejszy i bardziej sportowy wygląd (zadarty zadupek i wydech 4 w 1, tylne zawieszenie) a seven fifty to ponadczasowy klasyk.

Mam trochę testów porównawczych ZR-7 z fazerem600, banditem600, sv650, gsx750 w języku Goethego - w razie zainteresowania wal na priva.

Poszperaj na forum - jest tu co najmniej jeszcze 2 użytkowników ZR-7 i ZR-7S.

Ceny obu są podobne, kawa powinna być ciut tańsza ale to żadna reguła. Dla roczników 1999-2001 powinno być od 15 do 18 tysięcy złociszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Sorry, wiem ,, że to nie dział ogłoszeń! :) Mój brachol tzn. Cooler ma na sprzedaż taką maszynkę w bardzo dobrym stanie , serwisowaną itd, - ZR 7 z 2001 roku, niebieską. Jakbys chciał to wal do niego na priva.

Nawet tym kilka razy sie przejechałem - jestem dość duży - 186/96 i dla mnie nieco za mała 8) - bardzo poręczny motorek.

Pozdro

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nioooo.....ZR7 ( S ) to bardzo fajowy sprzęt. :) Dla mnie super. Dosc ciężki ale to nie sportowa maszyna więc waga akurat nie przeszkadza.Za to prowadzi sie świetnie.Stabilny, mało wrazliwy na koleiny i wszelkie niespodzianki na naszych drogach.Wygodna pozycja, wygodna kanapa, duzy zbiornik i co wazne bardzo duzo miejsca pod siedzeniem.Zamontowałem alarm, wożę kpl.kluczy (fabrycznych) i nadal cały schowej jest wolny.

Duża zaleta to klasyczny silnik który nie potrzebuje wściekłych obrotów żeby jechać.Nie kręci tez jak inne silniki do 12-14 tysięcy.Mój pali ok 5~6l. Moment dośc pokaźny juz od nieduzych obrotów.Elastyczny.

Robiłem przymiarki do Hondy ale były zdecydowanie drozsze i z wiekszymi przebiegami, poza tym każda po niewiadomych przejściach, lepiej lub gorzej zrobiona.Kawe kupiłem jeszcze nie rejestrowana w kraju na francuskich tablicach z przebiegiem 9500km rok 2001.Widziałem co mu sie przytrafiło bo nie był w ogóle picowany.całośc wyniosła ok 16400zł. Jestem zadowolony.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...