Skocz do zawartości

GSXR 750 K2 vs. CBR 900RR SC33


Rekomendowane odpowiedzi

Dr.Artur nie mieszaj już może tutaj 929 bo nigdy z tego koła nie wyjdziemy jeśli jeszcze trzeci sprzęt dojdze :biggrin: do 11 tysięcy to chyba tak ciężko będzie dobrą 929 do jazdy znaleźć, cholercia chociaż ma 152 KM, no i sylwetka bardzo mi się podoba :D.... ale nie wiem czy do 10 znajde dobrą 929

 

Bimbak co masz na myśli o politowaniu do osiołka, masz na myśli Gixera? :)

kurcze jakiś czas temu to myślałem tylko o bladym, właśnie 98-99 bo są najładnijsze, ale gdy zainteresowąłem się bliżej Gixerem to po prostu pochłonął mnie ten sprzęt w całości :) zważywszy na moje możliwości finansowe póki co to jest najtrafniejszy wybór chyba, aczkolwiek ( już chyba nasty raz to samo powtarzam ) :D Cebre faktycznie nawet 2-3 tysiące taniej można wyszukać niż Gixera....to też kusi i nęci, bo ile by mi jeszcze zostało na ew. dogranie jej do ideału...

 

jest coś w tym że krążymy w kółko, no ale sami wiecie, jak to jest zdecydować się na coś konkretnie z dwóch bezkonkurencyjnych maszyn, aby później nie żałować a cieszyć się jazdą i obcowaniem sam na sam z maszyną...wyrywam codziennie włosy z głowy żeby dojść do porozumienia z samym sobą w tej dziedzinie, łatwy wybór nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż ma 152 KM,

 

W katalogu. 131 na gumie ma 954... :wink:

 

ale nie wiem czy do 10 znajde dobrą 929

 

Nie znajdziesz :)

 

jest coś w tym że krążymy w kółko, no ale sami wiecie, jak to jest zdecydować się na coś konkretnie z dwóch bezkonkurencyjnych maszyn

 

Masz teraz dużo czasu, musisz sobie trochę pojeźdźić po komisach, ogłoszeniach i zdcydować, który lepiej Ci leży.

 

Myślę, że pewnie to będzie Gixer :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector świetny pomysł, nie przyszło mi to do głowy wcześniej, dobrze będzie pojeździć neutralnie, gdzieś po komisach czy salonach, gdzie mają też używane sprzęty, znam kilka miejsc gdzie się udam, nie muszę przecież dymać przez pół Polski aby obejrzeć moto z ogłoszenia np :) to jest myśl

 

a mówiąc o "dobrym" sprzęcie, mam na myśli sprzęt bez przygód, które jakkolwiek mogło by ugodzić w jego charakterystykę oraz przede wszystkim w mechanikę i naturalne proporcje w sposób zmieniający go chociaż by o stopień, niż tak jak wyjechał z fabryki, stan licznika nie gra dla mnie dużej roli, moto ma być serwisowane i zadbane, ma pracować, jechać, skręcać, hamować, przyspieszać, zmieniać biegi tak jak fabryka go stworzyła, nie musi to być igła wiadomo bo to nie w niemal 10-cio letnim sprzęcie, ma być zdrowy i sprawny.

 

raczej tak dopieszczonego jak moje pojazdy to ciężko będzie odszukać ale chociaż chce się zbliżyć do takiego stanu :) od ust sobie odejmę ale maszyna ma błyszczeć przykładem :)staram się dbać

 

heniek128 myśle że do 10 tysięcy to nie będę się porywał na 929, za "dobry " egzemplarz trzeba wyłożyć jeszcze ze 2-3 tysiące, zakup w granicach 10 był by naciąganym na siłę, kto wie co by z czasem zaczęło boleć ten sprzęt...jak to mówią, nie będę s*ał wyżej niż mam tyłek :) lepiej kupić coś zadbanego w mojej kwocie , niż nadwyrężać budżet na nowszy mocniejszy sprzęt w zastanawiającym stanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowie poważnie pomysł nad 929 tym bardziej ze teraz zima i możesz dozbierać kasy lub na spokojnie pojeździć po sztukach do 11 czy 12tys bez ciśnienia :) rozwiązało by to twój dylemat który motor wybrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUBY trafione stwierdzenie w 100%, dokładnie tak

 

Dr.Artur nie wiem czy uda mi się dozbierać, na razie jestem w elitarnej grupie bezrobotnych :) do stycznia to nie zanosi się żeby to się miało zmienić, poza tym mam klasyka BMW (E28) którego w miarę możliwości odświeżam , też idzie mi trochę kasy na niego, plus paliwo ubezpieczenie....

 

929 konkretna maszyna, nawet może bardziej do porównania pasuje niż 900rr, jesli była by jakaś rozsądna do 10 tysięcy to czemu nie....

 

tylko jak wypada 929 na tle gixera Panowie? o cbr 900rr zostało już dużo powiedziane, można by się pokusić teraz o małe porównanie 929 i Gixera, Cebra w razie co będzie wyjściem awaryjnym, gdyby np nagle mój fundusz stopniał :) jak się ma charakterystyka 929 do gixera 750, awaryjność, i te sprawy tak jak przy Cebrze było to dyskutowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

 

929 za 8300 :biggrin:

 

http://moto.allegro.pl/honda-929-sc44-2000...1314004960.html

 

Ale tutaj już za 9700 całkiem, całkiem...

 

http://moto.allegro.pl/2001-honda-cbr-900-...1317129060.html

 

Nawet nie powinieneś pytać o porównanie do Gixa 929 bo nawet i nie ma nad czym się zastanawiać jeśli w grę wchodzi ten sprzęt.

 

Moim zdaniem gdybyś sobie sprawił 929, naprawdopodobniej os*ałbyś majty ze szczęścia.

 

929 w stosunku do 954 na prawdę minimalnie odstaje osiągami. A dla Ciebie jeśli przesiądziesz się z terenu będzie to potworne jebnięcie. No i trzeba zaznaczyć, że 954 na prawdę bardzo ciężko sobie radzi z leciwym ZX-9R, także nie możesz być zdziwiony jeśli na 929 nie podołasz poczciwej zielonej sraczce na gaziorach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ernestZL ok przyznaje, trochę tak :D

 

Vector widziałem te sprzęty wczoraj, przekopywałem allegro w celu rozeznania :) ta za 9700 naprawde zacna, pokusił bym się...

 

czyli co mówisz że Gixera nawet nie ma co stawiać przy 929, cebra zdecydowanie lepsza czy dobrze rozumiem?:)

 

Dobra Panowie, żeby była jasność jakaś, jeśli chodzi o 900rr sc 33 i gixera, to z tych dwóch biorę Gixera, ale zostawmy te dwa sprzęty, wiemy o nich już chyba wszystko

 

mam jedynie prośbę o opinie o 929 kto jeździł i miał do czynienia, nie chce zanudzać ale naprawdę interesująco się klaruje dla mnie ta 929.... chce żeby po każdej przejażdżce zachodziła konieczność zmiany bielizny :D widzę że 929 mi to zapewni, Vector chyba tak zasugerował :) ma mieć jebnięcie :) i te rzekomo katalogowe 152 robi szum w głowie już, zagłębiam się w otchłanie WWW i szukam info o 929, co i jak, mocne i słabe strony, i jakies porównania do 750 gixera, również liczę na Was Panowie, okażcie ostatni przebłysk litości dla niezdecydowanego :)

 

ok mały update:

 

poczytałem tu i tam, i chyba jednak to nie dla mnie jest sprzęt, będę się trzymał przy Gixerze,

nie ma co mącić sobie w głowie, będę obstawał przy Gixerze, a 900rr będzie na czarną godzinę

 

W myśl zasady "Zamiast wydawać pieniądze na lepszy motocykl, kup więcej opon i trenuj"

do 10 tysięcy zadbanej 929 raczej trudno będzie znaleźć, wyczytałem że sporadycznie, zdarzały się pęknięcia bloku silnika, że grzechocze w nich łańcuszek rozrządu przy pewnych przebiegach, no i nadal te problemy ze skrzynią i wyskakującym 2-gim biegiem.... przy Gixerze nikt nie opisywał jakichś problemów, wiadomo że wszystko zależy od tego jak się dba, a Cebra jest sprzętem chętnie obleganym przez stunterów, więc w moim przedziale kwotowym mogę wielce prawdopodobnie trafić na sprzęt mocno eksploatowany

 

dlatego nie ma co gdybać, trzymam się Gixera, oraz SC 33....

Edytowane przez crossowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem, ale jakoś tak po przestudiowaniu informacji o 929, nie przemawia do mnie zbytnio, może ja dziwny jestem...ale po prostu to nie dla mnie sprzęt chyba, ni to pogonić litra tym, ni to wścieklejsze od SC33, taki pół środek nie wiadomy, tak samo jak nie wiadomy może być stan 929 którą do 10 tysięcy miał bym kupić, tak to jest, może nie ma co na siłę kombinować, obstaje przy Gixerze, jakoś od początku gdy trafiłem na ten sprzęt to zwyczajnie przypadł mi do gustu, i performansem też bardzo mi odpowiada, niby to 750 ale da rade dużo większym od siebie, złego słowa o mechanice też raczej nie słyszałem, w Hondach jednak się przewijają pewne czułe punkty,no i ten wygląd Gixera...ah, może gdybym dysponował większą kwotą to brał bym inne typy pod uwagę ale też nie koniecznie, gixery do k6 włącznie są piękne poprostu.... cóż zobaczymy, do sezonu jeszcze jest czas :) póki co - GSXR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem, ale jakoś tak po przestudiowaniu informacji o 929, nie przemawia do mnie zbytnio, może ja dziwny jestem...ale po prostu to nie dla mnie sprzęt chyba, ni to pogonić litra tym, ni to wścieklejsze od SC33, taki pół środek nie wiadomy, tak samo jak nie wiadomy może być stan 929 którą do 10 tysięcy miał bym kupić, tak to jest, może nie ma co na siłę kombinować, obstaje przy Gixerze, jakoś od początku gdy trafiłem na ten sprzęt to zwyczajnie przypadł mi do gustu, i performansem też bardzo mi odpowiada, niby to 750 ale da rade dużo większym od siebie, złego słowa o mechanice też raczej nie słyszałem, w Hondach jednak się przewijają pewne czułe punkty,no i ten wygląd Gixera...ah, może gdybym dysponował większą kwotą to brał bym inne typy pod uwagę ale też nie koniecznie, gixery do k6 włącznie są piękne poprostu.... cóż zobaczymy, do sezonu jeszcze jest czas :) póki co - GSXR

 

Tak jak mówiłem, masz sporo czasu. Przymierz się. A 929 zapie*dala i to solidnie. Na pewno będzie paliła więcej niż Gixer, to był okres kiedy Honda rozwijała układ, zbyt dobrze to im wtedy nie wychodziło, moja ex 954 potrafiła wziąć bagatela 14 litrów. 929 mniemam, że nie wiele mniej. Widzę, że w miarę dobre Gixy stoją w granicach 8,5 - 9,5 a powiedzmy w miarę 929 od 9,5 minimum. Na pewno warto dołożyć te parę groszy :bigrazz: No i 929 to taki złoty środek, nie męczy, nie wku*wia, no bo to po prostu Honda... :biggrin: :wink:

 

A i tak kupisz co będziesz chciał, wybór należy do Ciebie.

 

bier moją ryjeden, jest piękna i dopier**la...

http://allegro.pl/yamaha-yzf-r1-rn04-ideal...1323402062.html

 

Erni, jaka ona qrwa czysta! :) Z igły zdjęta. Czy świeżo po remoncie? ;)

 

:lalag:

 

Dogadajcie się :cool:

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...