Skocz do zawartości

Wałek, nie wałek?


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie wystawiam na alledrogo bladego mojego kumpla. Odezwał się jakiś Richard Donald, że chce kupić bla bla bla. Mieszka w UK, jest inżynierem na statku, który jest teraz na Bermudach :) Zapłaci za moto przez Pay Pal. Chce ode mnie adres mailowy, ten skojarzony z paypal i nr telefonu.

Teraz pytanie, w którym momencie zostanę orżnięty?

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Daruj sobie. Wałek jak nic. No chyba że odwrócisz kota ogonem, gość wyśle Ci kasę a moto mu nie dasz. :icon_mrgreen:

 

 

Jaki rozumny człowiek kupiłby moto przez net, wysłał całą kwotę na ślepo i może jeszcze liczył na to że wyślesz mu moto w kartonie? :banghead: Wałek. Nie ma cudów na tym świecie. Idioci jednak są, ale to nie On nim jest, lecz Ty nim będziesz jak łykniesz jego haczyk.

 

Też miewałem pełno maili z Nigerii gdy na ebay.uk sprzedawałem różne rzeczy często. Wałki jakich mało. Teraz już PayPal widzę, a wcześiej to tylko Western Union które z daleka kojarzy się tylko i wyłącznie z wałkami. Chyba do tego zostało stworzone.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko powtarzam pytanie. W którym miejscu zostanę orżnięty, jak to działa? Przecież jasne jest, że bez wpłaty z jego strony moto nie dostanie. Chyba, że działa to tak: On płaci przez PP, ja wysyłam motocykl, on potem składa jakąś reklamacja do PP i dostaje zwrot kasy, a PP ściga mnie. On ma kasę i moto.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dostaniesz link do konta paypal, żebyś zobaczył przelane pieniądze...ale tak naprawdę to ich nie będzie.

Nawet nie odpisuj.

Wystarczy odpowiedzieć sobie, kto kupuje motongi(lub cokolwiek innego) w ciemno?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dostaniesz link do konta paypal, żebyś zobaczył przelane pieniądze...ale tak naprawdę to ich nie będzie.

 

 

to jest wałek na phishing.

 

Sprawa wyglada dokladnie jak zacytowalem, a nawet gorzej.

Koles Ci odpisze na mala, ze zaplacone i poda w mailu linka do paypalla. Potem sie zalogujesz (login i haslo) i zobaczysz na konto, ze kasa przelana...

Motocykl jak wyslesz to lipa..

Jak nie wyslesz to tez lipa, bo beda miec Twoj login i haslo.... A jak?

 

Jak dokladnie zobaczysz na linka w jego mailu, to to nie bedzie paypall.com tylko np paypoll.com

 

Zalgoujesz sie i juz maja Twoje dane.

 

Mialem kiedys podoba sytacje i dosc dokladnie opisana jest tutaj

 

http://forum.fireblade.pl/topics2/uwaga-na...onet-vt2176.htm

 

poniżej przekleiłem z forum.fireblade.pl

 

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 2:07 pm uwaga na oszusta z ototmoto.net

mam swojego Gixa wystawionego na sprzedaz.

 

http://otomoto.pl/index.p...how&id=M1334281

 

ostatnio znajoma pisala do mnie na gg( nic nie dostalem, tylko wczoraj przez przypadek sie dowiedzialem) ze chce go sprzedać bo zona, dziecko (nie mam ani zony ani dziecka) za 15,000 zł i ze to super OKAZJA i rozmawiala kilka chwil, po czym napisalem jej (podobno na gg) ze musze uciekac.

 

Wszedlem na ogloszenie i zostalo usuniete przez pracownika otomoto.

 

Co się okazało:

 

Kilka dni wczesniej dostalem takiego maila

z [email protected] przez uzytkownka [email protected] o takiej tresci:

Jestem zainteresowany w tym motocykl. Prosze sprawdzic reklamy i prawidlowe ceny. 2 motocykl sa rózne, czy blad?

 

Sprawdz tutaj: http://www.ototmoto.net/i...25/bezwypadkowy Powiedz ci zle.

 

zalogowalem się korzystając z linka, moje hasło zostało wykradzione, została zmieniona cena, dane kontaktowe i gdy kupujący dzwonili, były proszone o zaliczkę!!!!

Nie zorientowalem się, że w logowaniu nie jest otomoto.pl tylko ototmoto.net (stronka wyglada tak samo i w momencie klikniecia czegos innego niz logowanie, przechodzi na strone otomoto.pl).

 

 

Koles wyłudza zaliczki!!!!!

 

Wystrzegajcie się tego oszuta i nie podawajcie maila w ogloszeniu!!!

 

 

P.S. Dajcie to na wszystkie fora motoryzacyjne jakie znacie bo rozmawialem z ludzmi z otomoto.pl i powiedzieli ze namierzaja tego oszusta i moje ogloszenie jest jednym z wielu..

_________________

 

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...