Skocz do zawartości

Narzędzie


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie zakupić narzędzie nr 1 z tego obrazka?

http://images40.fotosik.pl/346/8409e14b4278134f.jpg

 

Zamówić w SMP tylko wcześniej radzę zapytać o cenę :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z ciekawości zapytam, jak znam życie to cena będzie powalająca

 

Potrzebujesz narzędzie do warsztatu aby zarabiało na Ciebie i się amortyzowało czy jako prezent dla laski?

 

Takie narzędzia są produkowane w małych ilościach przez japońskich rzemieślników a ich estetyka czasami nie powala na kolana w przeciwieństwie do ceny.

Mogę Ci w poniedziałek zrobić kilka fotek takich narzędzi i podać numery katalogowe.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował ;]

 

takie narzędzie można wykonać samemu...

 

kupujesz coś takiego - samą gwintownicę.

 

http://img835.imageshack.us/img835/5527/nr145.jpg

przerabiasz ją tak by wkręcać tam trzpień z jednej i z drugiej strony i masz narzędzie które nie odbiega od tego kupionego.

Jest to sprawdzone przez wielu mechaniorów, sam pożyczałem takie przerobione by zrobić uszczelniacze w poprzedniej R6 ... kto próbował wie że nie jest to łatwe zrobić jednej osobie akurat w R6 i R1 :)

Edytowane przez Rafal_W_wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20zł u tokarza + 35zł za śrubę M32 wysokiej klasy np. 10.9 Robisz z tego takie cudo;) Generalnie wymaga to sporo biegania i musisz mieć kogoś z tzw. Jajem żeby zrobić coś naprawdę porządnego. Piotr jak znam życie nie ma czasu więc kupuje, ja dopiero zaczynam i wiele narzędzi wytwarzam sobie sam. Robię sobie teraz już 2 prasę hydrauliczną na taki deseń:

 

http://allegro.pl/prasa-pneumatyczna-hydra...1301204886.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toowdi pamiętaj tylko że nie z przypadku jest niechlujny, twardy materiał cholernie obrobić na tokarni, wiec naprawdę musi się zająć tym ktoś z jajem. Przy okazji podeślij mi fotkę jeśli możesz, obejrzę z ciekawości.

 

To samo tyczy sie narzędzi do rozbebeszania głowic, mam zrobione własnoręcznie i oryginalne i powiem ci że oryginał mimo ładniejszego wykonania nie poraża poręcznością. Zastosowano w nim gwint o zbyt małym skoku co mnie cholernie denerwuje. To samo wszelakiego gatunku praski do przewodów hamulcowych, kupiłem i tylko się zdenerwowałem, teraz mam własnej roboty i sprawdza się świetnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...