Skocz do zawartości

Wybór samochodu i wielki dylemat


HELLBOY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kto robi rocznie 20 tysi po mieście? Dostawca pizzy?

Nie miałem gazu więc wiem tyle co od znajomków: przy zakładanych dużych przebiegach i autku nowszym idealna sprawa.

Gorzej jak ktoś chce zaoszczędzić i ładuje gaz za 3500 do auta za 2000. Stare silniki zaczynają się sypać, każda awaria zjada zyski z jazdy na gazie.

Poza tym nie piszcie że jedyny koszt dodatkowy to 64 zl. Dochodzą co jakiś czas przeglądy i serwis instalacji (ponoć kosztowne), awarie z synchro układu wtryskowego, "drobne" niedogodności typu gaśnięcie i dziury w gazie (i nie jest tak że dobry instalator zagwarantuje bezproblemową jazdę), dochodzi koszt częstszych wymian oleju.

 

Reasumując: jeżeli ktoś ma na wydaniu z 20000 i zamierza autkiem polatać kilka lat to gaz jest super, ale przy starym parchu który nie wiadomo jak długo pociągnie gaz to pomyłka.

oj cos pitolisz mistrzu

 

mam autko z 97, wsadzilem do niej w 2006 r najtansza instalacje Lovato

nic nie reperuje nie dokladam. po prostu raz na jakis czas (miedzu 5-10 tys przebiegu jade do gazownika i mi sprawdza filtr i moze wyregulowac dodatkowo. kosztuje to 70 zł.

nic poza tym sie nie dzieje. po 4 latach jeszcze musialem wymienic parownik (200 zł).

co i tak daje nam potezny bonus w kosztach paliwa.

aha. jeszcze wymienilem przewody wysokiego napiecia (do 100 zł te lepsze) i wymieniasz je sam na parkingu. wg mnie Astra (bo takie mam doswiadczenie) to idealny wozek lowcostowy. nie psuje sie, nie jest wrazliwy na jakosc paliwa itp. w ch... tanich zamiennikow.

i chcialbym miec takie auta do konca zycia. ale niestety moja jest golasem. bede mial dziecko. wiec musze zmienic na cos co ma wiekszy bagaznik, wiekszy komfort jazdy itd.

chociaz gdybym mial klime to pewnie bym jej jeszcze nie zmienial bo nawet w dlugi trasach jest wygodnie. jak na takie tanie autko ma bardzo wygodnie fotele i nawet po 14 godzinach jazdy nic mi nie bylo

 

Astra na gazie zupełnie nie chciała przyspieszać, to można opowieści snuć w zimowe wieczory....

...Syn jeździ teraz Vectrą zagazowaną i też ma już dosyć (sekwencja wielopunktowa, ponoć super wypas

jacys pechowi jestescie ;)

 

Zgadzam sie natomiast, ze wrzucanie instalki za 2 tys. do auta wartego 2 tysie to raczej malo rozsadne rozwiazanie ;).

to chyba oczywista oczywistosc ze do furki powiedzmy do 10 tys zł nie zaklada sie nie wiadomo czego.

szkoda kasy

 

A kto robi rocznie 20 tysi po mieście? Dostawca pizzy?

moja baba :icon_mrgreen:

do szkoly. do pracy. na zakupy. i jakos nalatuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No, chyba pechowi jestescie faktycznie :].

Moj szef tez lata autem w gazie - ma jakies nowe Mondeo 2,0 150KM. Fruwa tym jak wsciekly po calej Polsce (kontrakty od pomorza po Tatry) i nic sie nie dzieje. Lyka mu to 10l/100km gazu.

Coz. Kazdy ma swoj rozum i swoje doswiadczenia. Ja tam LPG polecam, choc przyznam ze niskie spalanie diesli i ich moment z samego dolu tez mi sie podoba ;).

 

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No, chyba pechowi jestescie faktycznie :].

 

Coz. Kazdy ma swoj rozum i swoje doswiadczenia. Ja tam LPG polecam, choc przyznam ze niskie spalanie diesli i ich moment z samego dolu tez mi sie podoba ;).

 

Pzdr

ja tez polecam gaz, sekwencja jak jest porzadnie zestrojona to nie ma róznicy miedzy pb a lpg tylko trzeba umiec zestroic. zreszta poczytajcie forum lpg

Co do jazdy po miescie stanie w korkach na lpg a pb jest tansze nawet przy małych przebiegach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wkładam do trzeciego auto instalację gazową. Choć planuję jeździć nim jedynie jakieś 3 latka to nawet się nie zastanawiam. Zwróci się co najmniej trzykrotność jej wartości. Do tej pory nigdy problemów nie miałem, choć faktycznie znam przypadki że konkretne auto nie dało się w żaden sposób zagazować i instalacja została usunięta.

 

Generalnie przy zakładaniu instalacji, warto dowiedzieć się czy wybrany przez nas fachowiec instalował już wybraną przez nas instalację w takim samym jak nasz modelu auta. I to przynajmniej kilkukrotnie.

 

A i aspekt ekologiczny nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Yo!

 

A jak sie w Lupo 3l rozpadnie skrzynia biegow tiptronic, czy jak sie ta cholera nazywa, to idz sprzedac mieszkanie, zeby ja naprawic mrugacz.gif.

Zawodna i ku**ewsko droga w naprawie.

 

Pzdr

 

 

 

Hej,

 

Odświeżę trochę temat, bo zainteresowałem się tym Lupo, ale w benzynie. Też są takie awaryjne i drogie w naprawie jak diesle?

 

(pytanie nie koniecznie do Zbyha, bo wiem że już nie zagląda, tylko tak ogólnie)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łupianka to jest zło osobiście uważam że dostarcza wrażeń podobnych do uno a kosztuje swoje.

 

Gaz zakładamy do samochodu z sprawną benzyną samochód trzeba oddać do przebadania na serwisie. Czasem nie poczujemy skrócenia czasu wtrysku z powodu uwalenia czujnika położenia wałka. Zmieniłem właśnie klasyczną instalacje w mondeo mojej lubej na sekwencyjny wtrysk. Różnica olbrzymia ale chyba z tydzień to ustawiałem, ford ma cholernie kłopotliwy kolektor dolotowy. Moi koledzy gaziarze doradzali do niego Techa ponoć ma więcej opcji i można go szybciej zestroić. Ja wybrałem Staga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki za odpowiedź, taka cisza na forum że nawet w takie tematy się zagląda :).

 

Generalnie od tamtej pory trochę zmieniła mi się koncepcja i odpuściłem Lupo. Chyba stanie na Yarisie.

to szukaj 1.3

 

lub 1.4 d4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam zaufania do francuzów, chyba że z pewnego źródła.

 

silniki hdi są montowane także w fordach. Silnik nie do zajechania, chyba ze 1,6 hdi. ale 1.4 hdi to mega sprawdzona konstrukcja. U mnie tylko eksploatacja. Teraz mi w zimie bryła lodu urwała kable od cewki sprężarki. Kapnąłem się teraz że klima nie działa jak się zrobiło cieplej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...