Skocz do zawartości

Wybór samochodu i wielki dylemat


HELLBOY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiesz na Opla Astrę II 1.7 w dieslu? Oczywiście tylko Isuzu, silnik i turbina nie do zajechania. Spalanie bardzo niskie.

Ja jeżdżę astrą I 1.7 TD Isuzu, spalanie w mieście nie przekracza 6l, w trybie mieszanym 5,5l.

dobrze gadasz. Moja była taką śmigała, czasem brałem w trasę, po przesiadce z 200KM wyprzedzanie tira powodowało ostrego kopa adrenaliny (coś koło 70KM), ale autko spoko. Brał ok 4 - 5 litrów i miał bardzo przyjemny moment. Pamiętaj tylko, że 1.7 td z astry I i 1.7 z astry II to inne silniki, ten z astry II to ulepszona konstrukcja, ale silniczek niezawodny, ogólnie auto jedno z najtańszych w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w astrze I i II są 1.7td i isuzu , td oplowski wynalazek , a isuzu japończyk

w astrze G różnią się tylko osprzętem z elektroniką , w F wszystko jest mechaniczne

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze gadasz. Moja była taką śmigała, czasem brałem w trasę, po przesiadce z 200KM wyprzedzanie tira powodowało ostrego kopa adrenaliny (coś koło 70KM)

silnik oplowski bodajże 60km, isuzu 82km.

 

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik oplowski bodajże 60km, isuzu 82km.

Bzdura. 82 ma Oplowski 2.0DI, wiem bo mam. 1.7DTI od Isuzu ma coś ponad 70, Oplowski 1.7DTL 60 parę. Kumpel ma właśnie 1.7DTL i odradza - części tanie, ale gdyby nie to, że bardzo dużo sam zrobi to koszty robocizny by go zabiły, non stop jakieś pierdoły okołosilnikowe padają. 1.7DTI właśnie szukałem jak kupiłem swojego, ale to co znalazłem to były same szroty. Kupując trzeba zwrócić uwagę, czy w płynie chłodniczym nie ma oleju - ponoć częsta usterka przy pałowanym silniku, kosztowna do usunięcia.

Edytowane przez Aster

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster- jakie koszty by go zabiły? Co ty za pierdoły piszesz? Ten silnik jest prosty jak budowa młotka.

A co do usterek kumpla auta, to jak kupił szpeja to nie ma się co dziwić. Mój kumpel z którym pracuje zrobił takim blisko 400 tyś, po czym sprzedał szwagrowi i dalej auto lata. Jedyna awaria przez blisko 5 lat to pompa wtryskowa, którą wymienił na używkę i śmiga do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster :

 

Astra f

 

1.7D 60km

1.7td 68km

1.7 isuzu 82km

 

astra g

 

1.7td 68km

1.7 isuzu 75km

1.7 td nowy wynalazek opla 80km

2.0 td 82km

2.0 td intercooler 101km

2.2 td 125km

 

 

td - turbodiesel, nie pisałem oznaczeń bo chodzi o typ silnika

 

 

a propo dtla to te silniki są zrobione bardzo solidnie, przebiegi 500tys + nie są czym nadzwyczajnym a że się gdzieś zapoci to ma prawo , potrzebny też dobry pompiarz bo koła nie mają kołków ustalających stąd mogą wynikać problemy

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. 82 ma Oplowski 2.0DI, wiem bo mam. 1.7DTI od Isuzu ma coś ponad 70

kolega powyżej potwierdził... że nie masz racji

masz neta pod ręką, łatwo sprawdzić:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Opel_Astra_F#Diesel

wyraźnie jest napisane:

Silniki diesla: 1.7D (57 KM), 1.7D (60 KM), 1.7TD (68 KM), 1.7TD (82 KM),

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale boisz się tego gazu :banghead:

Śmiało poleć sobie w 1.6-2.0 i załóż konkretną instalację sekwencyjną. Ibizy i innych VW group nie mogę polecić bo miałem bardzo złe doświadczenia z Ibizą 2000r 1.4MPI. I nie tylko z silnikiem.

Śmiało Civic 6th z 1.5 eco-vtec 115km plus LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale boisz się tego gazu :banghead:

Śmiało poleć sobie w 1.6-2.0 i załóż konkretną instalację sekwencyjną. Ibizy i innych VW group nie mogę polecić bo miałem bardzo złe doświadczenia z Ibizą 2000r 1.4MPI. I nie tylko z silnikiem.

Śmiało Civic 6th z 1.5 eco-vtec 115km plus LPG.

 

 

PO co zakładac instalację sekwencyjną za kupe kasy skoro i tam nigdy mu sie nie zwróci, bo będzie jezdził max 20tys km rocznie?

Widzisz tu jakieś ekonomiczne uzasadnienie?

W takim przypadku gas służy do gotowania ziemniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega powyżej potwierdził... że nie masz racji

masz neta pod ręką, łatwo sprawdzić:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Opel_Astra_F#Diesel

wyraźnie jest napisane:

Silniki diesla: 1.7D (57 KM), 1.7D (60 KM), 1.7TD (68 KM), 1.7TD (82 KM),

Mój błąd, myślałem cały czas o Astrze G :notworthy: .

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz przełącza się natychmiast praktycznie, rozruch następuje na benzynie. Tak samo dobrze założone LPG nie obcina mocy. Generalnie sa nawet parowniki z podgrzewaczami elektrycznymi i wtedy nawet rozruch jest na gazie. Zresztą leciwą jette nie odpaliłem na benzynie chyba z 5 lat.

 

Panowie majstrowie nie o to rzecz chodzi czy sie zwróci czy nie tylko czy co jakiś czas będzie sie miało 20zł na tankowanie czy 60zł ;] Bo już oszczędnisie widzę jak to mam na koncie 3 tały zarezerwowane na paliwo;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

PO co zakładac instalację sekwencyjną za kupe kasy skoro i tam nigdy mu sie nie zwróci, bo będzie jezdził max 20tys km rocznie?

Widzisz tu jakieś ekonomiczne uzasadnienie?

W takim przypadku gas służy do gotowania ziemniaków

 

To sobie mistrzu policz, ze wlasnie w 20 tys.km zwraca sie instalka sekwencyjna, poprzez sama roznice w cenie Pb / LPG.

 

Pb: Spalanie 7l * cena 1l Pb 4,4zl * 200 (x100km) = 6160zl

LPG: Spalanie 8,5l * cena 1l LPG 2,2zl * 200 (x100km) = 3520zl

 

6160zl - 3740zl = 2420zl oszczedzone.

 

Montaz instalacji sekwencyjnej - 2300zl.

 

"Gas" moze faktycznie nadaje sie do gotowania ziemniakow, ale gaz jest najtanszym obecnie sposobem na podrozowanie. A instalka splaca sie momentalnie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...