Skocz do zawartości

kawasaki en 500 nie pali na jeden cylinder


PJMARIO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy moja kawa en 500 97r. nie pali na jeden cylinder. Po dłuższym postoju ok 2 miesiące odpaliła ale pojawił się ten problem po wykręceniu świecy była mokra iskra jest więc o co chodzi, motocykl ma przejechane 20 tyś czyżby nie było ciśnienia w cylindrze? Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... ogólnie to powodów dlaczego pali na jeden moze byc duzo.... na poczatku zacznij od wymieny swiece, sprawdz iskre czy jest,pozamieniaj kable z 1 na 2 cylinder,mozliwe jest tez ze masz ustawiony za duzy poziom paliwa w gazniku - moze masz za wysoki i dlatego sie "przelewa" posprawdzaj to .....

 

a tak na marginesie to problem ten poruszano juz wiely razy na forum wystarczy poszukac.....

 

pzdr

 

Edytowane przez diesel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy moja kawa en 500 97r. nie pali na jeden cylinder. Po dłuższym postoju ok 2 miesiące odpaliła ale pojawił się ten problem po wykręceniu świecy była mokra iskra jest więc o co chodzi, motocykl ma przejechane 20 tyś czyżby nie było ciśnienia w cylindrze? Co wy na to?

 

Wymien swiece.

To ze iskra jest nie oznacza ze bedzie palic. Jesli iskra bije z izolatora, a nie elektrody to pod wplywem kompresji zgasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja jimi11 ale świece wymieniłem na nową zamieniałem też z cylindra który pali, jutro spróbuję cewki przewody pozamieniać, jak będzie to samo wtedy gaźnik (nie mam pojęcia od czego zacząć gdyby to był objaw gaźnika) ale świeca jest mokra, najbardziej jestem ciekawy czy ciśnienie jest jednakowe w cylindrach i czy nie mam zapieczonych pierścieni wtedy przy małym ciśnieniu nie paliłby na jeden gar. Swoją drogą troche dziwne moto jeździło cały sezon postało dwa miechy i taki problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podaję rozwiązanie zagadki " nie pali na jeden cylinder" po wyjęciu filtra powietrza zauważyłem po jednej stronie na jednym garze po prostu dziury w filtrze (gąbkowym) przyczyną powstania dziury mogło być brak synchronizacji gażników, jeden cylinder miał za dużo powietrza zalewało go i nie palił na jeden cylinder, teraz wszystko ok, tylko muszę się wybrać na synchronizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...