Skocz do zawartości

Jakie enduro dla początkującego


gixer1100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym polecił DT 80, znajomy jeździł skuterem, kupił DT 80 i przez pierwszy tydzień nie mógł jej ogarnąć. Przez kilka miesięcy nie brakowało mu mocy, zaczniesz od słabszego nauczysz sie techniki. Kupisz XR 400 i będzie Cie poniewierać, będziesz sie bał odkręcać zrazisz sie i nic z tego nie wyjdzie. Kup 80 ogarniesz to i zmienisz. Sam zaczynałem z enduro na DT 80 i nie żałuje.

Edytowane przez Damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w więcej niż 30km to się nie pakuj

a taka zdrowa dt to będzie bolid f1 przy skuterze

nie zapomnij na starcie o ubiorze, tj min. dobre buty, kask i rękawiczki

z roku na rok coraz więcej jest połamańców w adasiach

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem swoją przygodę od 4T trzydziestu konnego i się nie zabiłem, w czterosuwie moc jest oddawana liniowo, a nie tak jak w 2t progresywnie. Mój znajomek który ma 17lat na pierwszy motor kupił sobie ktm'a exc 400 i śmiga, nic mu się nie stało przez sezon jazdy, wcześniej w ogóle nie miał kontaktu z motorem. Sam musisz wybrać co Ciebie interesuje. Ja na twoim miejscu kupiłbym 4t ponieważ mało pali, moc jest już od najniższych obrotów nie trzeba kręcić tak jak 2t. Szukaj motocykla który będzie lekki żeby waga oscylowała w okolicy 110kg, dr 350 jest ciężka trochę xr 250 i klx 250/300 są dość lekkie motory, miałem kiedyś styczność z drz 250 ale mało tego jak cholera na Polskim rynku, fajny sprzęt dla początkującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\XR też spoko sprzęt tylko to chłodzenie powietrzem trochę odstrasza ale to moja taka sugestia.

Odstrasza? czym tym że świeżak będzie miał mniej do urwania :icon_mrgreen: gixer1100 ja bym Ci radził XR250 z tego co proponujesz, a może crossową setkę? tylko koszty utrzymania większe no i seta to już jest power po kiblu to jak dragster :wink:

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na te motory

http://moto.allegro.pl/honda-xr-250-2003r-i1285701718.html Honda XR 250

 

http://moto.allegro.pl/honda-xr-250-r-xl-x...1288815718.html Honda XR 250

 

http://moto.allegro.pl/kawasaki-klx-300-r-...1280406903.html Kawasaki KLX 300 R

 

To są enduraki, które są tanie w utrzymaniu, a dają sporo frajdy w terenie i nie są tak brutalne jak hard enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zapodaje artykuł z motogen tam wyrażnie pisze,że to sprzęt dla początkujących

http://www.motogen.pl/laboratorium/testy-m...oadu,art20.html

Wiesz na płocie napisali dupa-pogłaskałem i k..do dziś mam drzazgi! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa te motorki są porównywalne, lecz DT jest bardziej popularna i więcej części używanych jest. Jeżeli będziesz szukał czegoś z tych to szukaj raczej zablokowanej, bo jeżeli nie jeździłeś niczym wcześniej to może nie być łatwo. Najlepiej gdybyś przejechał sie jakąś 125 i zobaczył jak to chodzi bo widze że napalasz sie na mocniejsze sprzęty bez żadnego doświadczenia.

 

 

Edytowane przez Damiano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z tych sprzetow to polecal bym ci Dr 350, xr 250 lub klx 250-300 ale w wersji R w sumie jak nie masz doswiadczenia w tego typu sprzetach to R moze byc troche dla ciebie za hardcorowa.

 

Najlepiej jak bys na poczatek kupil sobie rx-a 50-80, hm 50-80 albo dt 80cl2 sprzety idalne na poczatek przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...