Skocz do zawartości

Mercedes


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Diesel -ok, ale benzyniaki przy tym przebiegu mogą mieć problemy z układem wtryskowym. I zamiast palić dychę palą 15. A dzisiaj mało kto pamięta jak działa KE-Jetronic.

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Shinigami, ustawić KEJetronica żeby silnik chodził ale żeby przy tym spalał przyzwoicie nie jest łatwo laikowi. Trzeba się wgryźć dobrze w temat i mieć zaplecze warsztatowe.

Koledze 190-tka paliła 2 razy tyle ile powinna. Na KE -J właśnie. To było ze 3 lata temu. Oddał do pana Władzia, Kazia, Zdzisia i nic. Oddał do ASO Mercedes i też nic. Wymienił wiele czujników itd. W końcu sprzedał :) Kolega ma audi coupe 5 cylindrowe i też z Boschem. I te same problemy.

KE-Jetronic to dość precyzyjna automatyka. Sam miałem okazje rozebrać rozdzielacz paliwa w swoim aucie. Poszły mi o-ringi. Spuchły i pękły. Może od rozpuszczalników których udział procentowy w polskim paliwie przekracza normy.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mejbi. Ale jak się tak zastanowić to lepiej wymienić 4 o-ringi za 2 złote po 300,000 km niż jakiś drogi, nierozbieralny bebech we współczesnym autku za parę stówek... Wybaczam mu. :)

Edytowane przez BIL

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - ja również mam 190-kę w dieslu ze sporym przebiegiem i powiem szczerze, że jestem z niej bardzo zadowolony - jeździ fajnie, wygodnie się prowadzi, dużo nie pali - a przy tym jest bardzo prosto zbudowana;

Ogólnie - fajne auto za bardzo małe pieniądze (oczywiście dla kogoś kto kupując samochód nie patrzy na rocznik) :biggrin:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes z tematu odzyskał młodość :)

 

http://moto.onet.pl/1629916,1,druga-mlodos...ul.html?node=13

http://moto.onet.pl/219484,7787692,2,zdjecie.html?node=27

 

Trochę kiepawo, że nie poszli na całość i np. grill chyba został stary (koło znaczka to widać no i plastiki zsrzarzałe), kierownica stara... ale wygląda w miarę fajnie :)

 

pozdr

LYsY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...