Skocz do zawartości

Mercedes


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w niemcowni to pewnie by się o niego pozabijali :)

 

Coś w tym jest....

Jakieś pół roku temu w Jarosławiu na komisie stała taka 190-ka - stan idealny (2,0 diesel, rocznik na oko 89, przebiegu niżej 100tys km, kluczyki w oryginalnych futerałach, wnętrze czyściutkie...........no po prostu cukierek :bigrazz: );

Właściciel sprowadził go z Niemiec - cenił za niego ok.8tys zł. Nikt nie chciał go tknąć - bo niby za stare auto i jakieś takie brzydkie.....

Po ok.dwóch miesiącach gość jechał po auta do Niemiec - i zabrał ze sobą na lawecie tego Mercedesa. Wystawił go tam na sprzedaż i samochód poszedł od ręki............................... za 16tys zł :clap:

 

To tylko jeden z przykładów - ale i u nas takie auta osiągają coraz wyższe ceny;

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

widzę że mało się znacie na merolach w dieslu osobiście jeździłem w124 300D który miał przejechane równe 2miliony 340tysięcy(licznik leciał trzeci raz) ten merc chodził jak dzwoneczek(równo i w miarę cicho) olej brał na 10tyś 1.5L oleju ogólnie merc był bardzo słaby nie chciał już przyśpieszać(4-biegiem był martwy) no i słabo palił w mrozie

To co wy tu piszecie że 300-400tyś km i się podniecacie to jesteście naiwni (albo były cofane albo liczniki idą już drugi raz chyba że są w stanie "nowy nieużywany") sam mam teraz merca z przebiegiem 480tyś z 91r i on jest w stanie "nowym nieużywanym" równie dobrze mogę go skręcić do zera, wymyć całego i wstawić do salonu i sprzedać jako nowy bo poprostu nie ma na nim śladów użytkowania(co prawda w niemczech posiadał go od nówki 1 właściciel i o niego dbał)bo wiadomo gdy by o niego nie dbał to lakier mógł by wyglądać koszmarnie.

silnik pracuje jak benzynowa jednostka(zero jakiegokolwiek klekotu itp)tylko delikatny pomruk który wydobywa się przez grill

P.S jeśli macie mercedesa w124 lub 190D i przy silniku nastąpiła jakakolwiek awaria(oprócz świec żarowych)lub gdy bierze ciut olej to znaczy że milion ma spokojnie nastukane bo do miliona nie ma prawa nastąpić jakakolwiek awaria

Bardzo ciężko znaleźć merca który ma mały przebieg a gdy go znajdziemy to 20tyś zł może nie starczyć bo ktoś kto będzie chciał jeździć bez awaryjnie i bardzo komfortowo da każdą kasę

 

Stare Mercedesy przy tym przebiegu są dopiero co dotarte :buttrock:

 

zgadzam się przy tym przebiegu zakończył się okres docierania

Edytowane przez Przemyslaw912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok.dwóch miesiącach gość jechał po auta do Niemiec - i zabrał ze sobą na lawecie tego Mercedesa. Wystawił go tam na sprzedaż i samochód poszedł od ręki............................... za 16tys zł :clap:

 

To tylko jeden z przykładów - ale i u nas takie auta osiągają coraz wyższe ceny;

 

Jak juz wspominalem, moja 190 D 2l rocznik 1986 przebieg zgodny z ksiazka service'owa do 220 000 km do roku przed kupnem u pierwszego wlasciclela. Rok czasu jezdzila nim babka, kupilem z porzebiegiem 249 000 km za 1200,- € wlozylem chyla jeszcze 600,- € w nowy lakier. Obecnie stoi zagarazowany ( przebieg 319 000 km ) i czeka do 2016 r.

 

Status Oldtimera i od 5 000,- € bedzie sie zaczynac - w gore oczywiscie.

 

 

a jaki przebieg robią nowe dizle :)

 

Znacznie mniejszy :icon_mrgreen: "za bardzo" wysilone sa.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspominalem, moja 190 D 2l rocznik 1986 przebieg zgodny z ksiazka service'owa do 220 000 km do roku przed kupnem u pierwszego wlasciclela. Rok czasu jezdzila nim babka, kupilem z porzebiegiem 249 000 km za 1200,- € wlozylem chyla jeszcze 600,- € w nowy lakier. Obecnie stoi zagarazowany ( przebieg 319 000 km ) i czeka do 2016 r.

 

Status Oldtimera i od 5 000,- € bedzie sie zaczynac - w gore oczywiscie.

Znacznie mniejszy :icon_mrgreen: "za bardzo" wysilone sa.

 

:crossy:

 

No to nieźle, powiedz mi jeszcze czy we wnętrzu są jakieś przetarcia(na gałce, fotelu, kierownicy, pedałach, na przełącznikach) mój jak już wspominałem ma 480tyś i nie ma żadnych przetarć lakier jest wszędzie oryginalny na każdym elemencie(badany miernikiem grubości lakieru) książkę mam również, po prostu pszczółka

 

Firma Mercedes w latach gdy produkowała W124 i 190 była na skraju bankructwa, serwisy stały w miejscu, części zamienne nie schodziły(zszedł jedynie 2% części) Mercedesy skończyły się w 1995r później zaczęto produkować jakieś kiepskie podróbki. Gdyby ktoś przyszedł do mnie i powiedział że zamieni się ze mną na okulara z 02r to bym go wygonił! nawet jak chciał by mi dopłacić

teraz już wiecie dlaczego nie produkują już takich samochodów(nie tylko mercedes ale i VW, Audi) wszystkie firmy wzieły przykład z mercedesa i stwierdzili że nie mogą produkować wiecznych samochodów bo by zbankrutowali Dopiero gdy Mercedes zaczął produkować C-klase, E-klase(okulara) dopiero staną na nogach

Kiedyś się wypowiadał inżynier Mercedesa że gdy by mieli produkować okulara tak solidnie jak 124 to kosztował by 900 000zł a nie 200 000zł cena mówi za siebie

POZDRAWIAM WSZYSTKICH FANÓW PRAWDZIWEGO MERCEDESA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. 700zł za opony, olej i inne części? Te opony i olej to nowe, czy z przebiegiem?

 

Dwie przednie opony uzywki, reszta czesci nowa (podrobki), olej najtanszy do diesla i wymienilem tylko dlatego ze potrzebowalem przepracowany...:))) No i stan na dzis to 723tkm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że mało się znacie na merolach w dieslu osobiście jeździłem w124 300D który miał przejechane równe 2miliony 340tysięcy(licznik leciał trzeci raz) ten merc chodził jak dzwoneczek(równo i w miarę cicho) olej brał na 10tyś 1.5L oleju ogólnie merc był bardzo słaby nie chciał już przyśpieszać(4-biegiem był martwy) no i słabo palił w mrozie

To co wy tu piszecie że 300-400tyś km i się podniecacie to jesteście naiwni (albo były cofane albo liczniki idą już drugi raz chyba że są w stanie "nowy nieużywany") sam mam teraz merca z przebiegiem 480tyś z 91r i on jest w stanie "nowym nieużywanym" równie dobrze mogę go skręcić do zera, wymyć całego i wstawić do salonu i sprzedać jako nowy bo poprostu nie ma na nim śladów użytkowania(co prawda w niemczech posiadał go od nówki 1 właściciel i o niego dbał)bo wiadomo gdy by o niego nie dbał to lakier mógł by wyglądać koszmarnie.

silnik pracuje jak benzynowa jednostka(zero jakiegokolwiek klekotu itp)tylko delikatny pomruk który wydobywa się przez grill

P.S jeśli macie mercedesa w124 lub 190D i przy silniku nastąpiła jakakolwiek awaria(oprócz świec żarowych)lub gdy bierze ciut olej to znaczy że milion ma spokojnie nastukane bo do miliona nie ma prawa nastąpić jakakolwiek awaria

Bardzo ciężko znaleźć merca który ma mały przebieg a gdy go znajdziemy to 20tyś zł może nie starczyć bo ktoś kto będzie chciał jeździć bez awaryjnie i bardzo komfortowo da każdą kasę

zgadzam się przy tym przebiegu zakończył się okres docierania

 

Tak jest ze "starym Mercedesem" - prosty "gruźlik" z silnikiem 2,0D będzie jeździł i jeździł - i wymaga jedynie wymiany oleju, filtrów i świec żarowych....

Moja 190-ka ma ok. 600tys km przebiegu - i przy zmianie uszczelki pod głowicą (jakiś baran się za to brał - nie wiadomo po co - i źle skręcił, przez co ją wydmuchało) udało mi się skontrolować stan gładzi cylindrów.

Wierzcie lub nie - ale po zmyciu warstwy nagaru okazało się, że nie ma żadnego progu na garach :icon_eek:

W tej chwili, dodatkowo zostały zmienione końcówki wtrysku, i auto pali, po zagrzaniu świec, dosłownie na "pół obrotu wału"......

Podsumowując - chociaż to "muł" i nie ma przyspieszenia - to do codziennej jazdy lepszego auta nie widzę :biggrin:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...