Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Ile ta przyjemność Cię wyniosła? słyszałem że Edek umie modelować trochę dzwięk, czy Twoje zmiany to zmiana mocy o to głównie chodziło?

Czy po usunięciu katalizatora i zmianie wkładu w wydechu , odczuwasz sporą róznicę czy bez zworki na sprzegle nic się nie zmieniło ?



Witam, od 3 tygodni jeżdżę na Edhaustah, zrobiłem ok 1000 km. Pierwsze wrażenie? Po odpaleniu piękny basowy pomruk. Myślę, w końcu maszyna ma charakter. Pięknie pracuje. Wyjazd na miasto i jeszcze większy banan na twarzy, połączenie wyglądu motorka i jego brzmienia - super, nie ma osoby, która nie obejrzałaby się za mną. Po zrobieniu kilu (set) kilometrów, myślę, że tłumik mógłby być odrobinę cichszy, szczególnie, przy oddawaniu mocy z dołu. Operując spokojnie manetką, wszystko jest ok. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie. Generalnie jestem bardzo zadowolony, wykonanie, kontakt, gwarancja, wszystko pierwsza klasa. Polecam.

Nagraj dzwięk i wstaw na Youtube albo gdziekolwiek ? pochwal się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

dawno tu nie zaglądałem wiec witam wszystkich starych i nowych posiadaczy Tenerek.... moje zdanie na temat kombinacji z tłumikami znacie ... szkoda kasy ... ale EDKA poznałem i to super gosc więc jak się zdecyduje na męczenie swoich uszu to przerobie tłumik u niego ( tylko po co inwestuje w kaski które są najcichsze ????)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzwiek rzedowej czworki na zmodyfikowanym wydechu jest bezcenny, najbardziej lubie dzwiek olejaka Suzuki.

Ciche kaski sa potrzebne by wiatr nie burzyl tej symfonii dzwiekow, wydobywajacej sie z tlumikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ta przyjemność Cię wyniosła? słyszałem że Edek umie modelować trochę dzwięk, czy Twoje zmiany to zmiana mocy o to głównie chodziło?

Czy po usunięciu katalizatora i zmianie wkładu w wydechu , odczuwasz sporą róznicę czy bez zworki na sprzegle nic się nie zmieniło ?

 

Nagraj dzwięk i wstaw na Youtube albo gdziekolwiek ? pochwal się

Jedyne 350zł, zmiana miała polegać na poprawie dźwięku w zakresie brzmienia nie zaś jego głośności. Poprawa mocy nie tłumikiem ale zworką.

Nie wiem, na ile sama zmiana usunięcia tłumików i kata poprawiła moc. Nie jestem w stanie tego odczuć bo wcześniej zrobiłem zworkę. Jedno co odczułem to lrzejsze wejście i zejście z obrotów. Dodatkowo planuję zmianę filtra powietrza na k&n, aby zapewnić lepszą wentylację ;)

Postaram się umieścić na Youtube.

 

...Ciche kaski sa potrzebne by wiatr nie burzyl tej symfonii dzwiekow, wydobywajacej sie z tlumikow :)

Też jestem tego zdania :)

./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

441 poprzeczka z regulacja w Turatech Bielsko, zyskasz regulację szyby i masz poprzeczkę do montażu nawigacji. ja kupiłem taśme aluminiowa około 1.5 mm grubości i doginając odpowiednio uzyskałem efekt wydaje mi się że dobry u mnie widać jeszcze obudowe bo używam na razie nawigacji Mio po lekkim uszczelnieniu daje radę, a na przyszły sezon jak się uda kupie ale GARMINA jest dużo lepsza.

 

http://images66.fotosik.pl/262/de3ab7f6589f05bdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, jedna śruba mocująca owiewkę wymieniona na dłuższą, i przykręcona kulka Ram, dalej uchwyt z ładowaniem od zestawu tom toma, zachowuje się stabilnie, wiele km przejechane i nic nie pękło itp. nie zasłania drogi :)

post-69665-0-78645900-1413148119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za fotki. Rozumiem, że nie ma gotowego mocowania na Ridera do poprzeczki, trzeba coś pokombinować z tą taśmą aluminiową. Ralf jak mógłyś kiedyś przy okazji wrzucić fotkę z bliska tego rozwiązania to dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzięki za fotki. Rozumiem, że nie ma gotowego mocowania na Ridera do poprzeczki, trzeba coś pokombinować z tą taśmą aluminiową. Ralf jak mógłyś kiedyś przy okazji wrzucić fotkę z bliska tego rozwiązania to dzięki z góry.

MW wilu tutaj masz link do Tomtom Ridera do mocowania na poprzeczke 12mm.

http://shop.touratechpolska.pl/nawigacja/akcesoria-gps/uchwyty-touratech-gps/handlebar-mount-motorbike-for-tomtom-rider-2013-urban-rider-lockable-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich użytkowników Super Tenere..

Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Super Tenere.

Dzięki tematowi który założył "ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - dwusuwowy rider", wiele rzeczy się dowiedziałem.

Zakup był strzałem w dziesiątkę, udało mi się nabyć drogą kupna motocykl od pierwszego właściciela, salon Polska, serwisowaną z pełną dokumentacją, z przebiegiem 17 tys, prawie w pełni "ubraną". Akcesoria w które doposażyłem, to tylko moje wymysły :-)

 

Uchwyt nawigacji TomTom Urban Rider, miałem zamontowany na kierownicy, który ewidentnie mi zasłaniał licznik, dlatego zdecydowałem się zainwestować w zestaw Touratecha, plusy tego zestawu są takie,że nawigacja jest blokowana kluczykiem, można w miarę spokojnie zostawić na motocyklu, a drugi plus, to stelaż, który ma regulację wysokości oraz konta nachylenia.

 

Druga rzeczą którą musiałem wyposażyć moto, to oczywiście wyświetlacz biegów Gipro X-type, model U01. Przy montażu miałem delikatne problemy, motowałem zgodnie z instrukcją, która nie była precyzyjna, pokazywała że podłaczenie ma być do lewej kostki modułu. Biało-czerwony przewód, musi być podłączony do prawej kostki od komputera. W obydwóch kostkach występuje biało czerwony przewód. Gdyby ktoś miał problemy, to chętnie pomogę!

 

Planowałem wymianę wydechu na Akrapovica (strasznie drogiego), ale w związku z tym że ma nie wyjmowalnego DB-kilera, wybór padł na Remusa Hexacone Titanium - w cenie do przełknięcia. Czekam na przesyłkę. Troszkę się obawiam tych gorących spalin, przypadek forumowicza maro74 - nadpalony zadupek, ale będziemy testować, kombinować :-) .

 

Planuje założyć tylni błotnik, nie nadaje się w błoto i do różnych takich rzeczy, ale i tak w większości z nas korzysta z Super Tenery na zasadzie motocykla turystycznego. Pomysł zaczerpnięty z niemieckiego forum. Jest to częśc od skuterea Yamaha YN50, nr katalogowy 5C3-F1621-00-00. Koszt ok 12 eur.

2q16k4k.jpg

 

Kolejna rzecz, którą założę, to boczne deflektory, koszt w serwisie Yamaha, to 934 zł. brutto - taką cenę podał mi salon z Poznania, pytałem dwa razy nawet, bo Ralf Dragon pisał że kosztują 477 zł. Sprawdzę jeszcze w innych salonach. Ale tak czy owak, ja kupiłem oryginalne Yamahy, na ebay.com, za 320 zł z przesyłką.

 

Oczywiście przy okazji zamontowałem osłony lag, nie karbonowe, bo to kosmiczna kasa, oraz osłony halogenów, bo oryginalne Yamahy, nie wyglądały za fajnie, w mojej ocenie, wszystko ładnie anodowane na czarno.

 

Motocyklem przejechałem ok 800 km, i jestem mega pozytywnie zaskoczony. Brakuje w pewnych momentach mocy, przesiadłem się z FJR, ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia.

Zastanawia mnie ta zworka, o której pisze forumowicz rrobo. Czy ktoś ten temat przerabiał oprócz rrobo? Jaka jest zasada działania tej zworki, co omijamy, jakie mogą być ewentualne złe konsekwencje?

 

 

Pozdrawiam

Lewa w górę!

Edytowane przez dawidowiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

jakoś strasznie cicho zrobiło się na Naszym forum użytkowników Teresek.

Wczoraj opisał swój nowy zakup Kolega Dwidowiak a le ogólnie nic się nie dzieje..

To może rozruszam trochę towarzystwo. Wczoraj mimo pogody na minusie postanowiłem

przygotować moto do zimy. Rozpocząłem od kąpieli . Oczywiście za kilka chwil wszystko zamarło.

Następnie garaż duża nagrzewnica i motorek wrócił. W garażu ciepełko także kosmetyka .

Pasty do lakieru opon itd. Przy sobocie oczywiście przy pracy beer. (chyba nikogo nie dziwi)

Oczywiście na koniec demontaż akumulatora ,a że piwo nie jedno. Gdzieś wsadziłem łapę ze śrubokrętem

i zwarcie. Konsekwencje.... Moto pali ale nie reaguje na gaz. Cały czas na wolnych.

Może ktos podpowie co zjeba...

A temat nr. dwa . W zeszłym tygodniu wrócił komin od Edzia. Naprawde super.

Wiele nie nalatałem (aura) ,ale basik super. Za trzy stówki naprawdę polecam. Edzio sugeruje jeszcze

wyrzutkę katalizatora dla lepszego gangu i z pewnością to zrobię ,ale już z wiosną.

Dj znać co mogłem odwalić na zwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...